Jump to content

ppiioottrr

Member
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ppiioottrr

 1. potwierdzam wszystko oprócz "łatwy". łatwy jest dla kogoś wspinającego się. to może zmylić kogoś. jednak jest dużo ekspozycja za plecami i zapewniam cię, że bez liny, jednak ostrożnie się raczej poruszasz... ja byłem ostatnio przy mokrej skale i to było na granicy mojego komfortu. potwierdzam, że na pewno nie chciałbym tamtędy schodzić bez asekuracji. oprócz tego jest parę bardziej czujnych miejsc. te obie ścieżki graniowe są przepiękne. ale też nie do potraktowania ulgowo. każdy sam musi oceniać swoje możliwości.
 2. polecam jeszcze wejście Rysą Zaruskiego od Kazalnicy. ja w zeszłym roku zrobiłem taką pętelkę wchodząc tędy a schodząc do przełęczy z drugiej strony.
 3. Dzięki! Sorry na moje usprawiedliwienie : mieszkam na stałe zagranicą a tylko przejazdem parę dni i krótka akcja. Nie mam przy sobie wszystkich materiałów ? myślałem że dostanę szybkie info. No i w sumie dostałem ? Potwierdzam czasy na tej pięknej grani. Do Szpiglasu 1h10 z lekkim pobłądzeniem ? Do Gładkiej 2h15 (też z lekkimi manewrami). Przepiękna okolica! Dzis Tatry od 5.30 do 10.00 były puste!
 4. witam. czy ktoś ma orientacyjne ale sprawdzone czasy przejścia? 1. Grań Szpiglasowa (od Wrót do Wierchu) i Liptowskie Mury (do Gładkiej Przełęczy). 2. klasyczne wejście na Łomnicę dzięki z góry.
 5. Przy okazji : Wróciłem do Polski po jakimś czasie i nie znam aktualnych przepisów. Czy są aktualnie jakiekolwiek ograniczenia albo obowiązki rejestracji przy poruszaniu na/z Słowację? Pytam tak około covidowo
 6. dziś inna aura, ale też piękna! ? pozdro.
 7. ppiioottrr

  Krywań

  to śnieg z wczoraj? od jakiej wysokości? ślisko na szlaku?
 8. dzięki. to też różne istotne info ? chyba jednak zachodnie zostawimy na inny raz... teraz nam coś inaczej wychodzi
 9. aaa dzięki. to info o aucie jest cenne
 10. a ktoś coś na temat Żiarskiej Chaty? myślę o zatrzymaniu się tam 2 noce podczas trekkingu w słowackich tatrach zachodnich
 11. dzięki wielkie. jestem w trakcie oglądania. (jestem wiernym fanem starych wspinaczkowych i nowych też... ale tego trekkingu wcześniej nie widziałem). mógłbyś tylko dla info powiedzieć ile czasowo zajęły wam te przejścia? widzę po filmie, że pierwszy dzień był jednak trochę przesadzony? myślimy o pójściu tam z 10 letnim chłopcem, więc chcemy bardziej ostrożnie i realnie zaplanować te czasy...
 12. Wybieramy się w drugiej połowie września pierwszy raz w tatry słowackie. Czy ktoś mógłby polecić jakie szlaki połączyć na 3 dni z noclegiem w schroniskach? optimum dla nowicjuszy, ale jednocześnie coś ciekawego. dzięki z góry.
 13. ppiioottrr

  Niżne Rysy

  no dzięki. to już coś. jeszcze tylko sam start bym chciał, jeśli można. tzn. moment oddzielenia od szlaku na Rysy. np. na tym zdjęciu Dariusza Marciniaka (http://dagomar.eu): https://photos.app.goo.gl/1ExNhRJRqBNEbEQk9
 14. ppiioottrr

  Niżne Rysy

  ok dzięki. ale ponawiam pytanie. jeśli ktoś dysponuje wyrysowaną linią na zdjęciu, albo może taką zrobić, to będę wdzięczny.
 15. ppiioottrr

  Niżne Rysy

  no właśnie nigdzie nie znalazłem. dlatego pytam ? wszystkie opisy są raczej pobieżne. piszą, że jest po pierwszych łańcuchach ścieżka i chyba nawet że kopczyki. ale ja nie mogłem znaleźć tego momentu ? czyli po prostu skos, obojętnie jak?
 16. Pierwszy raz w Tatry Słowackie. Co polecacie? można powiedzieć, że chciałbym i ładnie i emocjonująco ?
 17. ppiioottrr

  Niżne Rysy

  czy ktoś ma jakieś topo tej trasy zaznaczone na zdjęciach? schodziłem ostatnio z Rysów i dużo się przyglądałem, ale nie mogłem znaleźć momentu, w którym trzeba odbić ze szlaku ?
 18. ppiioottrr

  Cubryna

  byliśmy w sobotę. przepiękna sprawa i bardzo urocza, bo mało uczęszczana. nie jest trudno, ale w paru momentach trzeba być czujnym. odpowiadając na twoje pytanie: szlak jest w miarę wyraźny, ale jednocześnie w paru miejscach można się trochę pogubić. mi bardzo pomogły 2 dosyć szczegółowe relacje, do których linki wklejam poniżej: https://projektyprzygodowe.pl/cubryna/ https://www.rudazwyboru.pl/2015/08/cubryna-przy-okazji-czyli-niepozorna.html?m=1 pozdrawiam
×
×
 • Create New...