Jump to content

ukasus

Member
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ukasus last won the day on June 1 2022

ukasus had the most liked content!

Community Reputation

114 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ukasus

  Tatry w tydzień

  Czyli jest realna szansa, że po 27 czerwca, od Brestowej do Smutnej Przełęczy nie natknę się na śnieg?
 2. @barbie609 ciekawi mnie czy Wiesław nie jest przypadkiem wspólnym znajomym. Fotograf, spotkałem go kilka razy. Zawsze przypadkowo. Pierwszy raz zimą w czasach covidowych(schronisko nie przyjmowało na nocleg) w dolinie Pięciu Stawów. W całej dolinie po za obsługą schroniska spotkaliśmy tylko jego (jeden z niewielu plusów epidemi). Później widywałem go na innych wyjazdach. Z rozmowy wynikało, że zdaża mu się spać "w terenie". Chyba najwiekszy pasjonat Tatr jakiego znam.
 3. Potwierdzam. Znamy patent. 6 sierpnia 2020, jak pytałem wracających to kolejka na półtorej godziny. Dzięki temu, że mieliśmy nocleg na Hali Kondradowej i mogliśmy później zchodzić. Przeczekalismy na świeżym powietrzu (na wysokości schroniska), aż ludzie będą tylko wracać. Jak weszliśmy o 18 30 to byliśmy pod krzyżem przez chwilę sami. W trakcie weszła jeszcze jedna rodzina. Dzięki czemu mamy wspólne zdjęcie. Schodziliśmy przed zachodem bo dzieci głodne, i chcieliśmy zdążyć na otwartą kuchnię.
 4. Po Polskiej stronie to jeszcze tylko Wrota Chałubińskiego, 2 odcinki Orlej Perci no i Rysy od Moka. Ostatniego unikamy z premedytacją bo jest masa szlakow gdzie jest mniej ludzi. Bylismy tam z dziećmi od drugiej strony w 2020. Jedynym zagrożeniem wydawało nam się zagęszczenie na szczycie.?
 5. Dokończyłem podpisy pod zdjęcia. @Kasia K wiadomo, ale zawsze mamy wyrzuty sumienia, że przeganiamy dzieci zbyt ostro po górach. Często jestem w szoku, że dają radę. Teraz mamy taki system, ze dzieci co drugi dzień odpoczywają, a ja idę sam z żoną.
 6. Dopiero teraz dodaje podsumowanie wakacyjnego wyjazdu. Trzeci rok pod rząd Zakopane, nie wyobrażam sobie innej opcji na kolejne lata. Pierwszego dnia na rozchodzenie Smocza jama i .. Jaskinia Mylna. Dzieci zachwycone, szczególnie Mylną bo lubią chodzić w kaskach, do tego czołówki. Kolejny dzień już cos ambitniejszego. Kierunek Krywań. Góra mocno kondycyjna, nie odpuszcza. Startowaliśmy z Tri studničky i ruszyliśmy zielonym szlakiem. Po wyjściu z kosówek zobaczyliśmy szczyt po raz pierwszy. Zapowiadało się, że jest szansa na panoramę ze wierzchołka
 7. W ostatnich dniach października byliśmy z żoną pod wrażeniem Rohaczy. Przeszliśmy od Wołowca do Smutnej Przełęczy (jutro dodam zdjęcia). Pod koniec czerwca 28 i 29 planujemy dokończyć grań. Start z Chaty Zverovka na Brestową do Przeleczy Banikowskiej skąd powrót do schroniska. Drugiego dnia kontynuacja do Smutnej Przełęczy. Nie wiem jak duża jest szansa, że na grani nie będzie śniegu. Rok temu na początku lipca robiłem Granaty czy Zawrat> Swinica i śniegu nie było. Może ktoś z forumowiczów szedł tam w poprzednich latach na przełomie czerwca i lipca i ma wiedzę jak to może wyglądać "sniegow
 8. W najbliższych dniach postaram się dodać relację z 2 tygodniowego wyjazdu w sierpniu. Większość wyjść mieliśmy z dziećmi. Ale 2 razy wyskoczyliśmy bez nich. Dzieci zadowolone bo odpoczęły po intensywnej wyrypie np. 3 dni w schroniskach (Szpiglasowy Wierch i Świstówka jednego dnia, drugiego Krzyżne i Kościelec z przygodami.... sprowadziłem z młodym, Panią która poszła z synem i nie mogła zejść). Żeby się nie nudziły na kwaterze jak zostali sami to wzięliśmy im pleja. Rodzice też szczęśliwy po byliśmy bez nich pod Chłopkiem i na Jarząbczym.
 9. Początek szlaku na Krzyżne od Piątki. Słońce wschodzi nad Tatrami Bielskimi. Jak trafisz na pomarańczowy wschód to jesteś w bajce. ?
 10. Mała Wysoka od strony Doliny Wielickiej. Piękny widok po drodze jak i na szczycie. Przed Polskim Grzebieniem klamry i łańcuchy. Powyżej trochę sypko.
 11. Znam temat. ? No cóż będzie trzeba wejść na Krywań raz jeszcze. Co do psów to jak byliśmy na Krywaniu to razem minęliśmy jakieś 10 psów. Ciekawostka był jamnik który końcowy stromy odcinek przeszedł w plecaku ?
 12. @Zośka Zapomniałem dodać, że wyjazd prawie został odwołany bo tydzień przed prognozy przewidywały ulewy przez 3 dni, ale postanowiliśmy jechać i najwyżej czekać na słońce. Opłaciło się.
 13. @szesc_kolorowpolecam sypialny. My mieliśmy szczęście bo dostaliśmy sypialny w cenie kuszetki. Podobno jest niedobór wagonów z kuszetkami. Najlepsze jest to że nie traci się dnia na podróż. Wysiadasz wyspany. Stopery mogą być przydatne bo "wózki" nie należą do najcichszych. Zresztą te same stopery przydają się w schronisku. ?
 14. Pierwsze zdjęcie może zaskoczyć. Z żoną odkryliśmy dobry sposób na "krótkie" wyjazdy. W czwartek praca.. po niej o 16 pociąg ze Słupska do Gdyni z przesiadką na bezpośredni z miejscówką sypialną do Zakopanego (planowo 8 12 rano na dworcu). Wysiadasz wyspany i nie tracisz dnia na podróż. I taki właśnie wyjazd rozpoczęliśmy na początku lipca. Zaplanowaliśmy go spontanicznie 2 tygodnie wcześniej. Telefon do Murowańca. Są 2 miejsca na 2 noce. Jedziemy !!! Był to nasz pierwszy wspólny wyjazd w góry bez dzieci przy sprzyjającej pogodzie. Plan był taki by pochodzić tam gdzie z dziećmi jeszcze się boi
×
×
 • Create New...