Jump to content

Anna M.

Member
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Everything posted by Anna M.

 1. Chciałam pochwalić się Wam ? Dostałam piękny prezent od córki i zięcia na Dzień Matki ❤️ Jest to obraz Tatr Wysokich zakupiony w Sklepie Tatromaniaka ? Jak Wam podoba się taki prezent?
 2. @Mateusz Z, na Twoim zdjęciu, Bystra wygląda pięknie i groźnie, a w rzeczywistości jest to szczyt, który wcale nie jest wymagający, groźny, ale jest piękny ?
 3. Jak wpisywałam w "szukaj" wątek Bystra, nie odnalazło mi, więc założyłam. Teraz wiem dlaczego. @staroń wpisał nazwę słowacką ? Ale przecież nic takiego nie stało się, jest dwa razy ?
 4. @Luk_, zawsze na schodzeniu dłuży się, bo człowiek jest już zmęczony. Ja schodziłam Iwanicką z Ornaku i też już miałam dość, myślałam, że nigdy nie skończy się ?
 5. Właśnie dlatego, że nocowałam w schronisku, poszłam przez Starorobociańską. Zresztą lubię tę dolinę, a nie bardzo kocham odcinek między Iwanicką Przełęczą, a Starorobociańską ?
 6. @Tatromen, teraz zimą na Wołowiec, a latem na Bystrą ?
 7. @Tatromen, ale ja mam na myśli lato ?
 8. Pasowałoby ? A ja już obmyślałam iść przez Dolinę Kamienistą, a schodzić przez Bystrą Dolinę.
 9. Też czasami zastanawiałam się nad tym, czy nie podreptać od Słowacji, tylko ten dojazd na Słowację, nie wiadomo, gdzie zostawić samochód. Zostawiając samochód, trzeba do niego wrócić, itd. Wygodniej od strony polskiej i chyba krócej. No i te misie, więcej ich na Słowacji ? ?
 10. @Anuś, idź koniecznie! Szlak jest długi, ale w lato jest długi dzień, jest czas na zdjęcia i na poleżenie ?
 11. Zjadłam jeden wyraz, np. pięknym ? Ale jesteś drobiazgowy i czemu nie domyśliłeś się? ? ?
 12. Chciałam Wam polecić przepiękną wycieczkę na Bystrą - najwyższy szczyt Tatr Zachodnich, leżący całkowicie w Słowacji, wznoszący się ponad trzema dolinami: Gaborową, Kamienistą i Bystrą. Tego dnia, gdy wyszliśmy bardzo wcześnie rano ze Schroniska w Dolinie Chochołowskiej (nocowaliśmy w schronisku), moim oczom ukazał się piękny wschód słońca z fantastyczną mgiełką ??? Dzień zapowiadał się piękny i taki pozostał do końca. Idąc Doliną Chochołowską około 20 minut, napawałam się tak rzadko spotykanym wschodem słońca. Później skręciliśmy w Dolinę Starorobociańską (czarny szlak), którą doszliśmy
 13. Też tak mam, jakoś zimą lepiej, szybciej schodzi mi się z góreczki w raczkach ?
 14. @vatra, musisz dowiedzieć się, gdzie jest najbliższy Odział PTTK (znajdziesz w internecie) w Twoim mieście (lub najbliżej Twojego miejsca zamieszkania), zabierasz ze sobą zdjęcie, kasę i zapisujesz się. Jeżeli masz grupę inwalidzką, to zabierasz również legitymację inwalidzką. Renciści i emeryci też chyba mają zniżkę 50% ? Później, co rok odnawia się, tzn. na legitymacji PTTK naklejają nalepkę na następny rok (w marcu). Legitymacja zawsze ważna jest do końca marca. Powodzenia! ? ?
 15. @Anuś, supcio byłoby tak mieć za darmo noclegi w schroniskach ? ale niestety to nierealne ? Lubię spać w schroniskach, a poza tym w ten sposób skracam sobie dojście do określonego szlaku. Na starość niestety chodzę dużo wolniej, pewnych szlaków nie zrobiłabym, gdybym nie spała w schronisku ? Poza tym nocleg w schronisku nie jest wcale droższy niż w Zakopanem. Mam jeszcze 20% zniżki, z racji przynależności do PTTK. Opłaca się należeć do PTTK, jest zniżka w schroniskach polskich i dodatkowo jeszcze ubezpieczenie. Jak rozwaliłam kolano w Tatrach, dostałam odszkodowanie. W zeszłym roku pełna skła
 16. @Anuś, dzięki ? Z tego dnia (29.06.2016) mam troszkę więcej takich zdjęć. Nocowałam wtedy w schronisku i dzięki temu trafiłam na tak piękny wschód słońca z lekką mgiełką. To zdjęcie zrobione jest między 5 a 6 rano, szliśmy wtedy na Bystrą ?
 17. Ja na Kozim byłam latem i dlatego pytałam o zimę. Mam raczki, ale nie mam raków i zastanawiam się, czy raczki dadzą radę? Chodzi głównie chyba o zejście, bo na wejściu myślę, że dadzą radę ? Na zdjęciu widok z Koziego 4.07.2016
 18. @vatra Czytałam ostatnio, że na jesieni wcale nie było mało tych kózek, jednak wiadomo, że w zimę jest największa ich śmiertelność. Na razie radzą sobie dobrze ?
 19. W styczniu rezerwowałam w Murowańcu na lipiec bez większych problemów i nawet miałam wybór ilu osobowy pokój ? W Piątce zawsze rezerwuję rok wcześniej, może z racji tego, że biorę pokój dwuosobowy, a ten jest oblegany. W Chochołowskiej raczej nie ma problemu z pokojami, tak samo w Morskim Oku, albo mam szczęście ?
 20. @vatra Podchodziłam bardzo powoli robiąc cały czas zdjęcia. Ta jedna została na szlaku i to nie ja ją wystraszyłam, ale niechcący mąż, upadł mu kijek. A byłam już prawie przy niej i sama jestem ciekawa, co działoby się dalej? Która zeszłaby ze szlaku, ja czy ona? ?
 21. @vatra Nie miałam okazji zimą spotkać kozic, chyba chowały się przede mną ? Latem sporo ich widywałam ? Nawet były takie, które nie chciały zejść ze szlaku ?
 22. Ja korzystałam i z roweru i "pociągu", żeby skrócić sobie szlak. Przeważnie jednak nocuję w schronisku, na drugi dzień z rana jestem prawie już na szlaku, nie mówiąc o tym, jak piękne są wschody i zachody w dolinie ?
 23. @karpasani Piękne zdjęcia i przepiękne widoki! Zapewne byłeś na Kozim i w lato. Jak porównałbyś obydwa wejścia, które trudniejsze? Wiem, że zimą nie zawsze oznacza trudniej, ale jak jest tutaj, w wypadku Koziego?
 24. @Lavinka Byłam w dolinie latem, jesienią i zimą. O każdej porze roku jest piękna i za każdym razem inna. W lipcu mam zarezerwowany w Murowańcu nocleg i mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć to rozgwieżdżone niebo nad doliną ? Lavinka, to prawda, co napisała @Agunia, nawet szlak z Brzezin jest lepszy niż latem, gdyż nie ma tych kamoli. Chociaż jest trochę nudny, większość przez las ?
 25. A to styczniowa Dolina Gąsienicowa ?
×
×
 • Create New...