Skocz do zawartości

Marta Andrzejewska

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

ale nie w takim miejscu , porządna szutrówka by wystarczyła , a i wyglądała by w środku gór dużo lepiej.

Szutrowa na rowery? Jakby się jakiś bąbelek  przewrócił i przeorał kolankiem to byś lament słyszał do siebie do domu ? Oczywiście rodziców,  bo dziecko jak to dziecko, popłacze i jedzie dalej. 

I to chyba za unijne,  więc musieli według  standardów  zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zośka napisał:

A co to takiego

jest to gatunek pedalarza  o wybitnie sportowym wizerunku,przynajmniej w jego własnym mniemaniu.Tak naprawdę to najbardziej wkurzający gatunek żyjący w przekonaniu o własnej zajebistości  i czerpiący głęboką satysfakcję z  utrudniania życia wszystkim dookoła/pieszym, kierowcom/. Co ciekawe ucisk powodowany przez owe ,,ciasne gacie ,, w obrębie miednicy skutkuje zaburzeniami pracy mózgu co objawia się  lekceważeniem przepisów a  czasami wręcz samobójczymi zachowaniami.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

to najbardziej wkurzający gatunek żyjący w przekonaniu o własnej zajebistości  

Gatunek pokrewny (ale nie kulturowo a raczej intelektualnie) to "luźne gacie" charakteryzujący się tym że mózgu używa wyłącznie w celu wymyślania coraz to nowych epitetów-neologizmów opisujących jego aktualny stan umysłu po spożyciu różnych substancji psychoaktywnych. A wizualnie wyglądający jakby w o trzy rozmiary za dużych, spuszczonych do połowy pośladków gaciach nosił pampersa i to nie zmienianego od co najmniej kilku dni. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, barbie609 napisał:

jest to gatunek pedalarza  o wybitnie sportowym wizerunku,przynajmniej w jego własnym mniemaniu.Tak naprawdę to najbardziej wkurzający gatunek żyjący w przekonaniu o własnej zajebistości  i czerpiący głęboką satysfakcję z  utrudniania życia wszystkim dookoła/pieszym, kierowcom/. Co ciekawe ucisk powodowany przez owe ,,ciasne gacie ,, w obrębie miednicy skutkuje zaburzeniami pracy mózgu co objawia się  lekceważeniem przepisów a  czasami wręcz samobójczymi zachowaniami.

W moim kręgu znajomych, gdzie też nie brakuje ludzi dużo jeżdżących na rowerze, na takich ścigantów mawia się "tur de fransy". 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno nie byłem w Pieninach już ze dwa miesiące więc najwyższa pora. Na parkingu pojawiłem się ok 7.40  było pusto. Znajomy powiedział ,że ludzie pojawiają się ok 11,także jakby ktoś chciał to radzę raniutko. W Homolu efekt @vatra i szum strumienia

IMG_5119.jpg.c69846df2dbb7b41b6a84065a1a9e185.jpg

spotkałem tylko dwoje ,,naszych,, schodzili z noclegu na bazie pod Wysoką. Następnych ludzi spotkałem dopiero na niebieskim za Durbaszką. Kraina wiecznego błota oczywiście w pełnym rozkwicie ale po tych deszczach to nic dziwnego. Zachmurzenie pełne i mgła w pewnym momencie tak cytując Jaskra :

Zapachniało powiewem jesieni
Z wiatrem zimnym uleciał słów sens
Tak być musi.......

IMG_5126.thumb.jpg.d17265136d63570c6b35a21e6156786f.jpg

IMG_5127.thumb.jpg.c552fa24ca3d38efa3574c4b196f6b5c.jpg

Wyszedłem na stoki Borsuczyn gdy słońce wygrało walkę i lato wróciło

IMG_5130.thumb.jpg.4186234c62da6483c2b5249f744bce65.jpg

na grzbiecie było już cieplutko więc ciesząc się widokami i spokojem na szlaku dotarłem tam gdzie prowadzą wszystkie drogi , widoki były super

20230811_101927.thumb.jpg.c0b481073b56bdef444bbb7ff2b674e0.jpg

nad Łomnicą kotłowania chmur

IMG_5151.thumb.jpg.73ac5fcd5ecdb79f145c6624f682a3d3.jpg

Na Trzech Koronach już trochę człowieków

IMG_5148.thumb.jpg.e3acbf692ea4917042a48b210983b59e.jpg

pozdrowienia dla tych co na szlaku

IMG_5147.thumb.jpg.20890edd95bccfdf3fc71f59b4834806.jpg

Poniżej schroniska zaczął się ruch do góry a i parking był już pełen. Oczywiście na skutek działalności drogowców na d969 kierunek na Nowy Targ całkiem zakorkowany , i nawet patrol oczywiście prewencji ,bo ruch drogowy jest ponad takie rzeczy ,był całkowicie bezradny. Na szczęście udało mi się skręcić z ronda w prawo i wrócić do domu przez Ochotnicę.

 

 

 

 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawelos napisał:

wejście jest chyba płatne 

tak wejście na Trzy Korony i Sokolicę jest płatne jeśli kupisz wejście na jeden ze szczytów to drugi w tym dniu masz w cenie . O której pojawiają się pracownicy parku nie wiem , ale w czasie kiedy ich nie ma wejście nie jest fizycznie zamknięte. Z tym że pamiętać należy,że wędrować po Parku wolno godzinę przed świtem i godzinę po zmierzchu. Jeśli chcesz coś jeszcze pytaj i do zobaczenia na szlaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2023 o 17:27, barbie609 napisał:

W Homolu efekt @vatra i szum strumienia 

@barbie609 dzięki że zabierasz mnie zawsze na swoje ciekawe traski??? Wyjaśnię może tylko, że ów efekt, który nieodłącznie towarzyszy naszym wędrówkom to nie są jakieś magiczne zaklęcia ani wyjątkowy fart tylko skutek wyboru bardzo dokładnie przemyślnych i przygotowanych tras. Ostatnio długi weekend spędziliśmy w Tatrach Slowackich na bardziej i mniej popularnych szlakach. W kilku miejscach spotkaliśmy nieco więcej ludzi ( przez jakąś godzinę na Polskim Grzebieniu) ale nigdzie nie natknęliśmy się na tłumy. Większość czasu wędrowaliśmy sami, czasem mijając pojedyńcze osoby. Wyjątkiem był szczyt Koprowego, który jest na tyle maly że nawet obecnosść kilku czy kilkanastu osób daje wrażenie że siedzisz w tłumie. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku zauroczyłem się Pieninami ?

W czerwcu z parkingu w Sromowcach Niżnych pojechałem rowerem do Niedzicy, objechałem Jezioro Czorsztyńskie i z Czorsztyna z powrotem na parking. Pogoda dopisała ?

Pod koniec lipca wybrałem się na Trzy Korony, tym razem aura nie była zbyt łaskawa, lał deszcz, widoki średnie.. Obiecałem sobie, że wkrótce wrócę i zrobię jakąś ładną trasę.

Wczoraj udało się wykonać plan, Trzy Korony i Sokolica przy bezbłędnej pogodzie ? Mam nadzieję, że w tym roku uda się jeszcze chociaż jedna wycieczka w te rejony, na pewno będzie przyjemnie ? 





 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

DSC00020.jpg

DSC00034.jpg

DSC00064.jpg

DSC00068.jpg

DSC00069.jpg

DSC00078.jpg

DSC00086.jpg

DSC00709.jpg

DSC00718.jpg

DSC01376.JPG

DSC01388.JPG

DSC01391.JPG

DSC01409.JPG

DSC01419.JPG

DSC01443.JPG

DSC01458.JPG

DSC01461.JPG

DSC01470.JPG

DSC01477.JPG

DSC01485.JPG

DSC01486.JPG

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...