Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Zośka napisał:

No chyba że byli aż tak głupi.

nie byli głupi , po prostu byliśmy najweselszym barakiem w tym obozie

tu np Iza też z dwuznacznym tekstem i też przebój

a Budka i kobiety później była Urszula

ale Budka to przede wszystkim :

 

a może młodzież by coś wstawiła bo ja tak trochę nie na bieżąco jestem

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, barbie609 napisał:

nie byli głupi , po prostu byliśmy najweselszym barakiem w tym obozie

tu np Iza też z dwuznacznym tekstem i też przebój

a Budka i kobiety później była Urszula

ale Budka to przede wszystkim :

 

a może młodzież by coś wstawiła bo ja tak trochę nie na bieżąco jestem

Czasy są takie, że to my teraz jesteśmy młodzież 🙂

@barbie609@Jędrek @Zośka @wjesna- ze specjalną dedykacją. 

 

  • Lubię to ! 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, same starocie tu  puszczamy  🙂 

Ja tam dalej słucham trójki, listy też czasami słucham i nie przeszkadza mi że prowadzi ktoś inny. A najbardziej podobała mi się ta stacja  wlasnie podczas tych zawirowan, bo puszczali wtedy muzyczną poczte ukf prze caly dzien.Trójkę lubię za to że mogę tam usłyszeć takie perełki

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Marcin Ciszewski napisał serię książek od w/w poczynając . Jest to fantastyka , podróż w czasie , wszystko mocno militarne i osadzone w realiach II wojny światowej. Mnie się bardzo podobało. Major  to druga część cyklu , ktoś miał pomysł żeby to zekranizować , chyba nie wyszło a szkoda.

Cały cykl : https://lubimyczytac.pl/cykl/413/www

Wiem,że to nieładnie , ale książki są dostępne w necie jako pdf-y

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obejrzałam film "Konferencja w Wannsee". Zrobił na mnie ogromne wrażenie ze względu na sposób przedstawienia tematu.Nie ma muzyki, efektów ani niczego co potęgowałoby klimat a tylko dialogi. Miłośnicy historii II wojny wiedzą że na tym spotkaniu przedstawiono i zaplanowano założenia "ostatecznego rozwiązania". Reinhard Heydrich i jego goście w sposób beznamiętny i do bólu "techniczny" omawiają logistyczne aspekty holocaustu. Moim zdaniem warto obejrzeć.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.10.2023 o 21:17, Mnich Moderator napisał:

"Lichota to jest Wilczur/Kosiba idealny.

Obejrzałem , Lichota może być , chociaż jego Wilczur/Kosiba jest inny . Mniej ciepły , nie jest taką opoką jak znakomity poprzednik , ale może być. Dalej hrabia Leszek nie dorasta do pięt Stockingerowi , nie jest młodym arystokratą tylko takim nie bardzo wiadomo kim. Już sam wygląd nie pasuje. Nic nie dorówna szarży powozem przez pola. I to:,, pan jesteś cham ,, i w ryj. Jego rodzice no cóż to samo na arystokrację to trzeba mieć wygląd i klasę a tu ani to ani to. Marysia , jakoś nie widzę w okresie dwudziestolecia tak zachowującej się młodej dziewczyny , jeszcze w W-wie jakaś sufrażystka , ale na podlaskiej wsi? Chyba za dużo wątków za bardzo rozwinięte te nie istotne. Reasumując ten film  na pewno nie jest tak skopany jak to Netflix potrafi , ale ten stary dużo lepszy. Oczywiście jest całkowicie moja subiektywna opinia.

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2023 o 20:32, Zośka napisał:

Do starego wracam jak puszczają w telewizji

Aktualnie od paru tygodni "Znachor" leci w II programie PR, czytany przez Czechowicza. 

I gdy słyszę jego charakterystyczny głos mówiący z przejęciem "Marysiu' to od razu widzę scenę z kwiatkiem w łazience ("Poszukiwany, poszukiwana")  czyli "ja się z Marysią ożenię" 😋😎

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2023 o 20:15, barbie609 napisał:

Reasumując ten film  na pewno nie jest tak skopany jak to Netflix potrafi , ale ten stary dużo lepszy

Myślę, że film nue ścigał się że swoim poprzednikiem. 

Dnia 15.10.2023 o 20:15, barbie609 napisał:

Marysia , jakoś nie widzę w okresie dwudziestolecia tak zachowującej się młodej dziewczyny

Mnie takie słowa przypominają scenę z 07 zgłoś się, gdy porucznik Borewicz  chce się czegoś dowiedzieć  od starszej sąsiadki interesującego go człowieka, i ona mu w pewnym momencie mówi,,nieślubne dzieci nie wyście wymyślili"

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wjesna napisał:

Myślę, że film nue ścigał się że swoim poprzednikiem. 

może tak ,może nie . Ale jak się przyjrzysz to niektóre kadry to wręcz kalka ,np łamanie nóg metodą młotkowo-dłutową, jak kręcisz remake czegoś tak zakorzenionego w kulturze jak Znachor z 82 to porównań nie unikniesz.I choćbyś nie chciał  to konkurujesz.

Innym dobrym przykładem czegoś takiego jest Diuna z 84 i obecna . Obecna mimo doskonałości obrazu , efektu, mnie po prostu znudziła i wolę ,, starą,, .

Z polskiego kina wcześnie wspominaliśmy ,, Ogniem i mieczem,, i Zamachowskiego jako Wołodyjowskiego , film miał łatwiej bo był pierwszym podejściem i Zamachowski miał łatwiej bo grał Pana Michała z lat jego młodszych. Mimo to porównań nie uniknęli. Ciekaw jestem czy ktoś odważy na ,,Potop,,.

24 minuty temu, wjesna napisał:

,nieślubne dzieci nie wyście wymyślili"

ależ ja się zgadzam ,że nieślubne dzieci się zdarzały , mnie chodziło o jej sposób mówienia , zachowania .Za głośna , za agresywna , bez klasy. Mnie to raziło.No i w Annie Dymnie kochało się całe pokolenie a w obecnej odtwórczyni no cóż...... , życzę jej dobrze, ale tej jej roli nikt nie będzie pamiętał.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

Ciekaw jestem czy ktoś odważy na ,,Potop,,.

Miałoby to sens jedynie jako serial, bo w wersji filmowej, mimo solidnej długości, trochę wątków musiało być pominiętych bądź mocno skróconych. 

 

Choć mi osobiście nie jest to potrzebne, mamy Trylogię na ekranie i jest ona zrobiona bardzo dobrze. 

 

Za to marzyłaby mi się porządna ekranizacja cyklu powieści piastowskich Karola Bunscha. No ale to trzeba by mieć parę miliardow złotych do dyspozycji. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jędrek napisał:

porządna ekranizacja

wiesz jest sporo polskich książek , które mają potencjał na fajne filmy. Chociażby z moich zainteresowań : Przechrzta Adam cykl ,,Alchemik Rudnicki,, fajna fabuła , ciekawe postacie, tegoż autora cykl Pułkownik Razumowski. Coś Pilipiuka ,np Kuzynki czy opowiadania z tych nie o Wędrowyczu, super materiał na serial. Z historycznych to Gąsiorowski ,cykl Napoleoński.Także jest tego sporo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2023 o 20:15, barbie609 napisał:

Obejrzałem , Lichota może być , chociaż jego Wilczur/Kosiba jest inny . Mniej ciepły , nie jest taką opoką jak znakomity poprzednik , ale może być. Dalej hrabia Leszek nie dorasta do pięt Stockingerowi , nie jest młodym arystokratą tylko takim nie bardzo wiadomo kim. Już sam wygląd nie pasuje. Nic nie dorówna szarży powozem przez pola. I to:,, pan jesteś cham ,, i w ryj. Jego rodzice no cóż to samo na arystokrację to trzeba mieć wygląd i klasę a tu ani to ani to. Marysia , jakoś nie widzę w okresie dwudziestolecia tak zachowującej się młodej dziewczyny , jeszcze w W-wie jakaś sufrażystka , ale na podlaskiej wsi? Chyba za dużo wątków za bardzo rozwinięte te nie istotne. Reasumując ten film  na pewno nie jest tak skopany jak to Netflix potrafi , ale ten stary dużo lepszy. Oczywiście jest całkowicie moja subiektywna opinia.

Całkowicie się zgadzam. Hrabia Czyński w wersji z 1982 roku jakiś taki bardziej wyrazisty. Bożena Dykiel również kapitalnie zagrała. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, barbie609 napisał:

wiesz

Wiem. 

Moja lista byłaby bardzo długa. 😁

 

Ale jak widzę "Koronę królów", czyli taki Klan w kostiumach, to wkurza mnie marnowanie kasy na coś takiego, przecież w tym serialu nic się nie dzieje, pierdylion odcinków o niczym. A książki Bunscha czekają i stąd moje skojarzenie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...