Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się nie podobał. Do oryginału porównywać nie będę bo to nie ta liga. To taka lekko romantyczno-obyczajowa opowieść. Bohater zagrany świetnie ale reszta ról taka sobie. Szczegolnie mlody hrabia nijaki i płytki.  Scenografia i muzyka dają radę ale scenariusz średni. Dla mnie trochę na wyrost 5/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zośka napisał:

A mi się nie podobał. Do oryginału porównywać nie będę bo to nie ta liga. To taka lekko romantyczno-obyczajowa opowieść. Bohater zagrany świetnie ale reszta ról taka sobie. Szczegolnie mlody hrabia nijaki i płytki.  Scenografia i muzyka dają radę ale scenariusz średni. Dla mnie trochę na wyrost 5/10

Nie zapominajmy, że producentem jest Netflix, więc siadając do oglądania filmu spodziewałem się kiszki. A tu naprawdę miłe rozczarowanie. Bez nachalnej propagandy i poprawności politycznej 🙂 

Nowego Znachora z pierwowzorem porównywać nie można - bo to generalnie dwa zupełnie filmy. Ten nowy jest luźną adaptacją powieści Dołęgi-Mostowicza. I tak należy go odbierać. Remake ma to do siebie, że czasem modyfikuje się fabułę, dodając nowe wątki. 

Mi wizja nowego Wilczura/Kosiby bardzo się spodobała. W końcu dostaliśmy bohatera z krwi i kości, który nie tylko wzrusza, ale też bawi. Mężczyzny, który nie tylko cierpi, ale też pożąda. Lichota - wg mnie rola życia. 

Wątek miłosny z - nomen omen - Zośką również na plus. Do tego znakomity Barciś w drugoplanowej roli kamerdynera. Muzyka Pawła Lucewicza - jeden z najmocniejszych punktów tego filmu. 

Zgadzam się, że postać hrabiego słaba i irytująca. Że wątek profesora Dobranieckiego poprowadzony inaczej niż w oryginale. Dlatego dałem 7/10. Ale i tak uważam, że to całkiem udana produkcja. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, barbie609 napisał:

oczywiście filmu nie oglądałem więc jego jakości nie krytykuję , ale jak słyszę ..luźna adaptacja,, w wykonaniu Netflix to mam gęsią skórkę.

Nie ma tragedii, zaufaj mi. Film został bardzo dobrze oceniony przez krytyków i widzów. Na pewno jest lepszy od Netflixowej adaptacji Wiedźmina 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niedługo pojawi się gdzieś indziej niż netflix to obejrzę. 

Z tego co piszecie różni się od pierwszej  wersji. Myślę, że  to dobry pomysł,  podobnie jak robili Karierę  Nikodema Dyzmy, to dwie zupełnie  różne wersje,  ściganie się  z Wilhelmim byłoby raczej skazane na porażkę. No  nic, obejrzę to będę wiedzieć  jak wyszło. 

A z innych rzeczy, gdzieś mi mignęła informacja, że chłopak który niósł kamień na Rysy na bazie popularnisci którą  mu ten kamień przyniósł znowu był w Tatrach tym razem by przejść boso Orlą Perć. I tym sposobem zniknie odwieczny dylemat  jakie buty kupic,  z goretexem czy bez, wysokie czy niskie,  z vibramem, pod raki koszykowe czy automaty. Pójdziemy booooso...

Aż strach pomyśleć co będzie nastepne. Jednak pionierem chodzenia  boso nie będzie,bo  wcześniej też się zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

 tym razem by przejść boso Orlą Perć. 

Aż strach pomyśleć co będzie nastepne. 

Może tyłem albo z zawiązanymi oczami ? Nie bardzo rozumiem czemu to ma służyć🙄. Gdyby to przynajmniej było w jakimś szczytnym celu to może miałoby większy sens. No ale (na szczęście) każdy może mieć jakąś pasję i ją realizować więc nie oceniam.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zośka napisał:

Może tyłem albo z zawiązanymi oczami ? Nie bardzo rozumiem czemu to ma służyć🙄. Gdyby to przynajmniej było w jakimś szczytnym celu to może miałoby większy sens. No ale (na szczęście) każdy może mieć jakąś pasję i ją realizować więc nie oceniam.

Prawdopodobnie służyć ma to wątpliwej sławie i lajkom w mediach społecznościowych. 

A ja jednak trochę ocenię, bo jeśli zmasakrował by sobie stopy i musiał wzywać TOPR? No dla mnie to trochę jest jednak głupota.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2023 o 20:06, Mnich Moderator napisał:

Właśnie skończyłem oglądać nowego "Znachora"...

I wiecie, co Wam powiem? Wbrew wcześniejszym obawom to kawał świetnego kina. Nie będę porównywał go do pierwowzoru. Napiszę jedynie, że reżyser tchnął w ten obraz jakby świeżego ducha. Główny wątek doczekał się kilku modyfikacji, są nowi bohaterowie, a Ci znani z dzieła Hoffmana pokazani są z innej perspektywy. Świetnie zagrany, bardzo dobrze oddane realia tamtych czasów, piękne plenery, kapitalna muzyka - praktycznie nie ma się do czego czepić. Jestem ciekaw Waszych opinii, ale dla mnie solidne 7/10. 

Jacku z wielką chęcią obejrzę nowego "Znachora"🙂 Tylko czy nie będę miał ciągle przed oczyma Jerzego Bińczyckiego 🤔 I tak obejrzę.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2023 o 18:02, Mnich Moderator napisał:

Widziałem, że kilka dni temu Netflix wrzucił dwa znakomite, wojenne seriale. Pierwszy to "Kompania Braci", drugi zaś to "Pacyfik". Jeśli ktoś nie widział, z czystym sumieniem polecam.

Uwielbiam🥰 Oba widziałem, a Kompanię Braci już pięć razy i to u mnie nie koniec😄

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Zośka napisał:

Może tyłem albo z zawiązanymi oczami ? Nie bardzo rozumiem czemu to ma służyć🙄. Gdyby to przynajmniej było w jakimś szczytnym celu to może miałoby większy sens. No ale (na szczęście) każdy może mieć jakąś pasję i ją realizować więc nie oceniam.

No może mieć, pasję, może. 

Kiedyś był taki zespół,,Kolaboranci " śpiewali,,...co jeszcze wymyślimy? Czym jeszcze  się ubawimy?..." Nie wiem, czy jest gdzieś granica.

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wjesna napisał:

No może mieć, pasję, może. 

Kiedyś był taki zespół,,Kolaboranci " śpiewali,,...co jeszcze wymyślimy? Czym jeszcze  się ubawimy?..." Nie wiem, czy jest gdzieś granica.

 

"W co się bawić, w co się bawić, gdy możliwości wszystkie wyczerpiemy ciurkiem" jak śpiewał Mistrz. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...