Skocz do zawartości

Beskidomaniacy


ImWyżejTymLepiej

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Q'bot napisał:

To można inoczyj niżli samemu?

Można zawsze z jakimś towarzystwem🙂

Jednak moja introwertyczna dusza nade wszystko ceni takie chwile ciszy. W grupie raźniej, weselej, ale jednak sam na sam z górami, i jeszcze w takich chwilach jak wschód i zachód... To jest to👌koi to moje nerwy zszargane 🙃 ładuje baterie wewnętrzne, jakoś psychicznie silniejsza wracam, a ma to dla mnie duże znaczenie, bo miniony rok mnie dojechał bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zakochana w górach świetna wycieczka. Szlak ze Skrzycznego na Baranią to chyba najładniejszy szlak w Beskidzie Śląskim, polecam Ci wrócić jesienią bo jest bardzo kolorowy. Szlak z Kamesznicy to mój ulubiony bo nigdy nie ma na nim tłumów (przynajmniej do schroniska). Ja też jestem introwertyczką (taką na 100%) i najlepiej mi tam gdzie nie ma ludzi i hałasu. Chodzę przeważnie z mężem ale samotne wędrówki też czasem mi się zdarzają i bardzo je lubię, pozwalają odetchnąć i przewietrzyć głowę a mi osobiście bardzo pomagają utrzymać równowagę i wyciszyć emocje. A jakbyś chciała polecajkę jakiegoś bezludnego szlaku w B. Śląskim to chętnie służę pomocą🙂.

Ps. zdjęcia piękne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Zośka napisał:

@Mnich Moderator a wiesz ze właśnie dzisiaj jest dzień introwertyka ? 

Pierwsze słyszę. Ale dobrze wiedzieć 🙂 

Ja z kolei mam ADHD, więc jestem typowym ekstrawertykiem. Co pewnie widać, słychać i czuć 😂

Uważam natomiast, że jest coś prawdziwego w stwierdzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają. Mój najlepszy przyjaciel jest introwertykiem. Moja poprzednia partnerka była introwertyczką. Z doświadczenia wiem, że są to osoby wysoko w wrażliwe. A przy tym mają bardzo krótki lont 😉😂😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fibi napisał:

O to wszystkiego najlepszego. Kolejny introwertyk melduje się 😁

No właśnie, @Fibi, którą mam przyjemność znać osobiście, jest najlepszym dowodem na to, jak może wyglądać symbioza intro z ekstra. 

Lubimy się czasem poprzekomarzać, ale jestem pewien, że skoczyłbym za Martą w przysłowiowy ogień. I wiem też, że na jej pomoc także mógłbym liczyć, niekoniecznie w górach.

A poza tym o jedzeniu moglibyśmy rozprawiać godzinami 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mnich Moderator napisał:

jak może wyglądać symbioza intro z ekstra. 

Ja mam z tym ciężko. No bo jak wytłumaczyć komuś ekstra i w dodatku empatycznemu że jak widzi mnie siedzącą gdzieś z boku i milczącą to nie musi do mnie podchodzić i dotrzymywać mi towarzystwa bo ja właśnie tam w kącie odpoczywam od tego towarzystwa🙄. Albo że czasem musisz uciec i pobyć sam ze sobą żeby móc być z innymi ?

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zośka napisał:

Ja mam z tym ciężko. No bo jak wytłumaczyć komuś ekstra i w dodatku empatycznemu że jak widzi mnie siedzącą gdzieś z boku i milczącą to nie musi do mnie podchodzić i dotrzymywać mi towarzystwa bo ja właśnie tam w kącie odpoczywam od tego towarzystwa🙄. Albo że czasem musisz uciec i pobyć sam ze sobą żeby móc być z innymi ?

 

Będąc po drugiej stronie, doskonale to rozumiem 🙂 Wy, intro, macie wiele pięknych cech. Ale i zachowań, do których trzeba przywyknąć. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Zośka said:

 A jakbyś chciała polecajkę jakiegoś bezludnego szlaku w B. Śląskim to chętnie służę pomocą🙂.

Ja chcem!
Ale nie bezludny, a z wychodniami skalnymi, takimi w stylu sterczących między Magurami Wiślańską, a Radziechowicką ;]

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Mnich Moderator said:

 A Ty Kubociku byłeś kiedykolwiek z towarzystwem w górach, czy od zawsze preferujesz samotne wędrówki. Pytam z ciekawości. 

Zdarzało się.

Ale to jakiś niewielki promil moich wypadów statystycznie rzecz biorąc. I to dosłownie 😉 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 moderator napisał:

Ma pewną zasadę, której hołduję od lat: staram nie nie oceniać, nie nabijać się z innych, nie hejtować. I tak będzie tym razem. 

Zastanawiam się jednak, jak można zabłądzić na szlaku, który tak naprawdę jest autostradą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mnich Admin napisał:

Zastanawiam się jednak, jak można zabłądzić na szlaku, który tak naprawdę jest autostradą...

No nie do końca,  on odbija z drogi i sama bym to zejście przegapiła bo nie jest jakoś wybitnie oznaczone. A wcześniej  po podejściu do kapliczki  też uważałam  żeby trafić potem na szlak i w odpowiedniej chwili odbić z zielonego na czarny co mi się nie udało. Tyle, że to akurat można było skorygować idać na przełaj. 

Tak że da się pobłądzić, da. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wjesna napisał:

No nie do końca,  on odbija z drogi i sama bym to zejście przegapiła bo nie jest jakoś wybitnie oznaczone. A wcześniej  po podejściu do kapliczki  też uważałam  żeby trafić potem na szlak i w odpowiedniej chwili odbić z zielonego na czarny co mi się nie udało. Tyle, że to akurat można było skorygować idać na przełaj. 

Tak że da się pobłądzić, da. 🙂

Byli i tacy, którzy wzywali TOPR wracając z MOK-a. Więc mnie już @wjesnanic nie zaskoczy. Ani w życiu, ani w górach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...