Jump to content

Trudności szlaków

Recommended Posts

Witam wszystkich.Rozpoczęliśmy z żoną przygodę z górami szlakiem z Morskiego przez Światową Czubę do Piątki i z tamtąd do przez Wodogrzmoty do Palenicy.Moje pytanie:jaki ten szlak ma poziom trudności według tatromaniaków?Dzięki z góry.

Podobny i lekko trudniejszy jest szlak przez Szpiglasową Przełęcz i Wierch. Jest tam kawałek żelastwa, ale niezbyt trudny. Niezbyt trudne jest też przejście z Hali Gąsienicowej do 5 Stawów przez Krzyżne. Można się też wybrać z 5 Stawów na Zawrat lub Kozi Wierch, ale wtedy powrót tą samą drogą. Z Morskiego Oka na Wrota Chałubińskiego, z Hali Gąsienicowej na Zadni Granat, albo pętelka przez przełęcz Karb. Plus wszystkie szlaki w Zachodnich?

• Like ! 2

Już powyższy wpis Fibi jest dość obszerny więc chyba wystarczy na początek. ?

Mogę dodać od siebie: Czerwone Wierchy(każdy wariant) i coś z najłatwiejszych: przejście całej Drogi Nad Reglami a powrót Pod Reglami.

Wszystko zależy gdzie Was bardziej ciągnie(skały i Wysokie, Zachodnie czy dolinki).?

Kolego, jeśli chodzi Ci o opisy szlaków i ich (obiektywnie rozumianą) skalę trudności latem, to nic prostszego, tylko zapoznaj się na stronie Tatromaniaka, ze zaktualizowanymi niedawno opisami. Ze swojej strony dodam, że skala trudności niektórych z nich jest nieco zawyżona, ale to tylko moje zdanie  ?  W każdym razie chyba lepiej jest nieco zawyżyć trudność na prostym szlaku, niż zaniżyć ją na szlaku trudnym. Tu masz link: https://tatromaniak.pl/szlaki/  Z czym ja się osobiście bym nie zgodził?

1) Idźcie latem przez Dolinę Kościeliską na Starorobociański Wierch. 3 gwiazdki na 5 możliwych, to przesada, ja dałbym maksymalnie 2. Droga prosta, ale długa a więc trochę męcząca.

2) Podobnie szlak na Małołączniak przez Kobylarzowy Żleb. Tu też spokojnie dałbym 2 gwiazdki na 5 możliwych. Na tej trasie są łańcuchy, ale maksymalnie 20 metrów i w miejscu, którego w ogóle nie można uznać za niebezpieczne.

Dla mnie osobiście nieco lepszą ocenę skali trudności szlaków zawarto na stronie natatry.pl (chociaż ta stronka w zasadzie chyba dogorywa od jakichś 2 lat)  ?  Jak chcesz, to korzystaj: http://natatry.pl/szlaki/

• Like ! 1

Dziękuję Wam wszystkim.A co powiecie o Kiry-Małołączniak przez(ścieżkę nad Reglami)-Kondracka Kopa do Kasprowego?Damy radę przejść rodziną dzieci 16 i 11?I czy coś takiego jest ok na początki?

Dziękuję.Widze też podobny temat start Wielka Krokiew-Pod Reglami-Dolina Strążyńska-Kondracka Kopa i Kasprowy.No i te szlaki pod nad Reglami.Będzie pięknie.Po prostu nie chce wyjść gdzieś gdzie będzie duże ryzyko,chciałbym bezpiecznie poznawać Nasze Tatry.