Jump to content

Trudności szlaków


Recommended Posts

Witam wszystkich.Rozpoczęliśmy z żoną przygodę z górami szlakiem z Morskiego przez Światową Czubę do Piątki i z tamtąd do przez Wodogrzmoty do Palenicy.Moje pytanie:jaki ten szlak ma poziom trudności według tatromaniaków?Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

Podobny i lekko trudniejszy jest szlak przez Szpiglasową Przełęcz i Wierch. Jest tam kawałek żelastwa, ale niezbyt trudny. Niezbyt trudne jest też przejście z Hali Gąsienicowej do 5 Stawów przez Krzyżne. Można się też wybrać z 5 Stawów na Zawrat lub Kozi Wierch, ale wtedy powrót tą samą drogą. Z Morskiego Oka na Wrota Chałubińskiego, z Hali Gąsienicowej na Zadni Granat, albo pętelka przez przełęcz Karb. Plus wszystkie szlaki w Zachodnich?

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

Już powyższy wpis Fibi jest dość obszerny więc chyba wystarczy na początek. ?

Mogę dodać od siebie: Czerwone Wierchy(każdy wariant) i coś z najłatwiejszych: przejście całej Drogi Nad Reglami a powrót Pod Reglami.

Wszystko zależy gdzie Was bardziej ciągnie(skały i Wysokie, Zachodnie czy dolinki).?

Link to post
Share on other sites

Kolego, jeśli chodzi Ci o opisy szlaków i ich (obiektywnie rozumianą) skalę trudności latem, to nic prostszego, tylko zapoznaj się na stronie Tatromaniaka, ze zaktualizowanymi niedawno opisami. Ze swojej strony dodam, że skala trudności niektórych z nich jest nieco zawyżona, ale to tylko moje zdanie  ?  W każdym razie chyba lepiej jest nieco zawyżyć trudność na prostym szlaku, niż zaniżyć ją na szlaku trudnym. Tu masz link: https://tatromaniak.pl/szlaki/  Z czym ja się osobiście bym nie zgodził?

1) Idźcie latem przez Dolinę Kościeliską na Starorobociański Wierch. 3 gwiazdki na 5 możliwych, to przesada, ja dałbym maksymalnie 2. Droga prosta, ale długa a więc trochę męcząca.

2) Podobnie szlak na Małołączniak przez Kobylarzowy Żleb. Tu też spokojnie dałbym 2 gwiazdki na 5 możliwych. Na tej trasie są łańcuchy, ale maksymalnie 20 metrów i w miejscu, którego w ogóle nie można uznać za niebezpieczne.

Dla mnie osobiście nieco lepszą ocenę skali trudności szlaków zawarto na stronie natatry.pl (chociaż ta stronka w zasadzie chyba dogorywa od jakichś 2 lat)  ?  Jak chcesz, to korzystaj: http://natatry.pl/szlaki/

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję Wam wszystkim.A co powiecie o Kiry-Małołączniak przez(ścieżkę nad Reglami)-Kondracka Kopa do Kasprowego?Damy radę przejść rodziną dzieci 16 i 11?I czy coś takiego jest ok na początki?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję.Widze też podobny temat start Wielka Krokiew-Pod Reglami-Dolina Strążyńska-Kondracka Kopa i Kasprowy.No i te szlaki pod nad Reglami.Będzie pięknie.Po prostu nie chce wyjść gdzieś gdzie będzie duże ryzyko,chciałbym bezpiecznie poznawać Nasze Tatry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...