Jump to content

Kościelec 2155 m n.p.m. - 15.09.2019

Recommended Posts

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Trasa:  Dolina Jaworzynka - Hala Gąsienicowa - Zielona Dolina Gąsienicowa - Karb - Kościelec. Powrót tą samą drogą. Zawsze chciałam wejść na Kościelec i zawsze miałam pietra :D Teraz, gdy mam to

Przewodnik fajny, potwierdzam 🙂 Szlak opisany ciekawie, za to na deser ja spróbuję go jakoś zwizualizować 🙂   Miłego oglądania. P.S. Nie długo na kanale całe przejście nagrane w 360°. Ci co

Przygotowując się do wyjścia na Kościelec  szukałam informacji o nim i trafiłam między innymi na to forum. Prawdę mówiąc, gdy zobaczyłam filmik to mi się Kościelca odechciało, pomyślałam, że to dla mn

Posted Images

• 2 weeks later...
Dnia 26.08.2019 o 23:29, Anna M. napisał:

ale dla mnie jeden moment tylko był trudny, już pod samym szczytem

Dla mnie też pod samym szczytem było najgorzej. Już miałem odpuścić, bo jeszcze było trochę ślisko. Ostatecznie się udało, chociaż przez mgłę nie zobaczyliśmy nic. 

Guest Tatromen

Kościelec ! 

IMAG8446.jpg

Na forach : Ludzie zniszczą wszystko co robisz , oszukają , podjudzą , sprytnie wprowadzą w błąd innych , jeśli zobaczą że to co robisz sprawia Ci satysfakcję ! Powód , zawiść ! 

Edited by Tatromen
Dopisuje teraz treść !
22 godziny temu, Tatromen napisał:

Na forach : Ludzie zniszczą wszystko co robisz , oszukają , podjudzą , sprytnie wprowadzą w błąd innych , jeśli zobaczą że to co robisz sprawia Ci satysfakcję ! Powód , zawiść ! 

Święta prawda. Znaczna część społeczeństwa nie może znieść, że ktoś ma lepiej, ktoś ma więcej, ktoś ma pasję, odwagę, determinację... A większość z tych ludzi powinna po prostu ruszyć tyłek  i zrobić coś ze sobą. Kościelec piękny!! Marzenia się spełniają, więc może już za rok....

Koleżanka spytała mnie właśnie na priv który jest który. Zatem śpieszę z odpowiedzią; ja to ten wyższy. Ale obaj jesteśmy przystojni, towarzyscy, obdarzeni poczuciem humoru. Lubimy zjeść żurek na trasie i poznawać nowych, ciekawych ludzi na szlaku. I ponad wszystko kochamy Tatry 🙂

• Like ! 1
  • Haha 2
  • 3 weeks later...

Bardzo fajny opis wycieczki na Kościelec stworzony przez naszego admina. 

https://tatromaniak.pl/aktualnosci/propozycja-wycieczki-na-koscielec/?fbclid=IwAR2_cpayXDVB5lIDdAfJn9Kt-mbTdKv_3kA7yORYEuK_fvySHXfilDkMjtU

W ogóle to polecam Wam zakup przewodnika w formie e-booka. Fajnie opisane najważniejsze trasy z podaniem skali trudności i czasu przejść. Dla średniozaawansowanych i osób rozpoczynających tatrzańską przygodę naprawdę duże ułatwienie. Przewodnik jest w formie pdf-a, więc bez problemu możecie go przeglądać na smartfonie, czy tablecie. 

http://sklep-tatromaniak.pl/publikacje/72-e-book-przewodnik-po-tatrach-polskich-szlaki-turystyczne.html

Myślę, że jak się uśmiechniecie do @tatromaniak, to na pewno da Wam dobrą cenę. Fajna rzecz, serio. 

unnamed.jpg

• Like ! 3
  • 1 month later...

Witajcie Ludziska 🙂 na początku września planuje urlop w Tatrach. W planach miałem między innymi wejście na Kościelec,  ktorego bardzo się obawiam... czytając Wasze wypowiedzi od początku, trochę się uspokoilem, że nie taki diabeł straszny... po obejrzeniu filmu powaznie zastanawiam się, czy sobie nie darować... Czy tam faktycznie jest tak stromo i pionowo? Czy może to kwestia kamery 360? Dajcie proszę znać, bo aż mi ciśnienie skoczyło 😐

• Like ! 1

@Loki Nachylenie SAMEGO Kościelca jest strome, ale idzie się tam zakosami, więc naprawdę tej stromości nie czuć. Kościelec w dobrych warunkach to naprawdę nic strasznego. Jeden taki kominek, 3-4 kroki i tyle. Według mnie pod względem trudności (nawet na przełęczy Karb stoją tabliczki z ostrzeżeniami) nie jest trudną górą. Osoba o przeciętnej kondycji spokojnie sobie poradzi 🙂 Spróbuj wejść, najwyżej się wycofasz 🙂 

Edited by Luk_
  • Like ! 1

Nieee, to nie jest nad przepaścią 😀 jakby Ci się nawet noga ześlizgnęła to co najwyżej obijesz sobie 4 litery 😛 naprawdę, na spokojnie nie ma się czego bać 😉 jedyne co bym zalecał to wyjście wcześnie albo wzięcie kasku jeśli masz bo czasem ludzie powyżej mogą zsunąć kupkę kamieni. A tak poza tym to naprawdę nie ma się czego bać 🙂