Jump to content

a chodźże na pole

Member
 • Content Count

  125
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by a chodźże na pole

 1. A proszę bardzo 🙂 pod koniec filmu jest 😁 9:46
 2. Byliśmy 5 dni po was, pogoda równie fantastyczna, wiosny też nie znaleźliśmy, ale za to kilka ciekawych kadrów się udało nagrać. Zapraszam do oglądania 🙂
 3. Z innego dnia niż zdjęcia, bo okazało się, że film się nie nadaje do upublicznienia, a i trasa trochę w drugą stronę, ale i tak zapraszam na zacne widoczki 🙂
 4. Sprawdź komunikat lawinowy przed wyjściem: https://lawiny.topr.pl/ Przeczytaj artykuł: https://tatromaniak.pl/aktualnosci/dlaczego-droga-do-morskiego-oka-jest-wybitnie-zagrozona-lawinami-oto-odpowiedz/ I ewentualnie zarezerwuj bilet: https://tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety
 5. Drabinka nie jest najtrudniejszym miejscem na które natrafisz na szlaku, wiec lepiej dobrze to przemyśleć 🙂 Zobacz nasz film, jak jeszcze nie widziałeś, i ewentualnie masz jeszcze filmy w 360 z przejścia całej Orlej, więc możesz się trochę porozglądać po szlaku 🙂 Poniżej linki: FILM: https://youtu.be/sFRQEl5Plac Playlista filmów 360: https://youtube.com/playlist?list=PLid13N9IDFFOtpupGpPfb27bic7aBMXIF
 6. Pamiętam ten dzień, poszliśmy wtedy na Skrzyczne i było jeszcze mniej ludzi niż na tym filmie. Luboń jednak trochę ciekawszy 😉 więc pewnie dlatego
 7. Ani to Tatry, ani to Korona Gór Polski. Ale za to ciekawy i sympatyczny szlak. Gorąco polecam wszystkim - Luboń Wielki!
 8. Jakby komuś się nudziło i chciał zobaczyć cały szlak, to zapraszam 😉 (film w 360, wiec można kręcić i obracać kamerą w każdą stronę)
 9. na szczycie byliśmy o 8:30, jak zeszliśmy koło 9 na przełęcz, to już chmury było blisko. a jak zeszliśmy do Strążyskiej to już szaro było. O 14 to już byliśmy w Krakowie 😉
 10. No to pięknie! Musieliśmy się minąć, (chyba Was pamiętam) my szliśmy w drugą stronę, trochę wcześniej, więc pogoda na szczycie była jeszcze piękna.
 11. Jakby ktoś chciał, a nie mógł się wybrać na Szczeliniec, to zapraszam na wirtualną wędrówkę. Można sobie oglądać wszystko, w dowolnym kierunku ?
 12. Goryczkowe Czuby, Suche Czuby czy jak tam nazwać ten szlak? Trafiła nam się fantastyczna pogoda. Wyjście w miarę wcześnie z Kuźnic, w stronę Hali Kondratowej, a dalej na Przełęcz pod Kopą Kondracką i dalej w stronę Kasprowego Wierchu. Przejście tą granią jest zawsze mega przyjemne dla zmysły wzroku. Do tego jeszcze jesienna atmosfera. Można by tak dużo pisać, ale chyba najlepiej to pokazać ? Zapraszam więc na film z tej trasy ?
 13. Brałbym pod uwagę jeszcze kondycję ? Ile szanowny kolega @KamX jest w stanie przejść. Na początek może krótka trasa, ale widoki zacne - Rusinowa Polana, Gęsia Szyja. (wklejam same linki, żeby było przejrzyściej) https://youtu.be/sd-o6gNswdw Na początek przygody z ekspozycją dobry też Nosal. Niby nic, ale i widoki i przepaście są. https://youtu.be/GpMKqK9kXCM Ciekawy szlak, pomijany przez górołazów to Ścieżka nad Reglami. Nie trzeba od razu całej przechodzić, jest kilka miejsc w których można skończyć. https://youtu.be/1ziIQgu8Ii0 Tatry Zachodzie i ich klasyka Grześ, R
 14. Witam, przedstawiam najnowsze wypociny na temat kolejnego szczytu KGP ? Niewielka, niepozorna, ale urokliwa i intrygująca Ślęża. Polecam sobie wyjść (i film obejrzeć ? )
 15. Ależ była wczoraj piękna pogoda! Jesień na całego! Taki spontaniczny wypad nam się udał - Kuźnice ➡️ Przełęcz pod Kopą Kondracką ➡️ Kasprowy Wierch ➡️ Hala Gąsienicowa ➡️ Kuźnice. Wycieczka z 10 latkiem całkiem udana. Film kiedyś w odległej przyszłości, nie omieszkam się pochwalić. Dzisiaj tylko fotka ?
 16. a chodźże na pole

  Świnica

  To też dobry pretekst, żeby się po prostu gdzieś ruszyć. W wiele miejsc bym nigdy nie zaglądnął, gdyby nie KGP, a to że są to pagórki mało ambitne, no cóż. Na czas ograniczeń, fajna alternatywa ?
 17. a chodźże na pole

  Świnica

  @J@n to ostatni film z Tatr na razie. (Nie licząc filmów 360°) jak komp wróci z gwarancji to zaczynam serię o Koronie Gór Polski. ?
 18. a chodźże na pole

  Świnica

  Zgadza się! Świńska to góra i już. Stąd też i jej nazwa. I mnie w lipcu powstrzymała jędza jedna! Ale się nie dałem. We wrześniu temat powtórzyłem i taki oto materiał udało się z tego/tych wejść stworzyć. zapraszam do oglądania ?
 19. @Mnich Moderator Też nie mam pojęcia jak mogłoby się to skończyć. ?‍♂️ Poprawa bezpieczeństwa - na pewno. Ale w związku z tym, że byłoby bezpieczniej, to możliwe, że jeszcze bardziej zwiększy się tam ruch osób, które mogą myśleć, że lonża uchroni ich od blokady psychicznej np. przez ekspozycją. A lina może nie być montowana na całej długości szlaku i wtedy, koniec... pazury w skałę i ściągajcie mnie ? Ale są to oczywiście tylko scenariusze, które możemy sobie wymyślać. ?
 20. Nie widzę potrzeby ferraty. To są góry a nie park rozrywki. Orla jest niby dla wszystkich, (w końcu to szlak turystyczny) ale nie wszyscy tam powinni iść. W Tatrach są szlaki odpowiednie dla każdego i niech z tego ludzie korzystają. Zrobią na Orlej ferratkę, okują Kościelec, zrobią schody na Giewont. Co dalej? Asfalt na Czerwonych Wierchach, żeby z wózkiem z Kasprowego przejechać? Ja pływam trochę i chciałbym przepłynąć Mamry w pław, ale się boję, powinna być tam poręczówka przez środek! Przecież to absurd. Trzeba znać swoje ograniczenia, szkolić się, zdobywać doświadczenia, a nie żeby nam uła
 21. @jaaga76 no dla mnie tez wyprawa była sentymentalna, po 16 latach udało się wrócić na ten szlak! Radiowy? ? dzięki, to może wezmą mnie do netflixa, bo ich lektorzy są okropni. Na szczęście oglądam tylko z napisami ?
 22. Z głową na karku, z kaskiem na głowie, przeszedłem. Mam nadzieję, że film okaże się pomocny osobom, które tam nie były a chciałyby tam się wybrać ? Film oczywiście pokazuje szlak z mojej perspektywy, nie jest przewodnikiem.
 23. Szlak piękny czy nudny? Za długi czy za krótki? Wart spędzenia na nim całego dnia? Był ktoś? Przeszedł ktoś całą ścieżkę? Ja się wybrałem, ale pogoda była nie najpiękniejsza, tak trochę szaro i ponuro, ale mimo wszystko ciekawy trekking. Kiedy chmury nisko, ale nie pada warto się wybrać ? Przy okazji wycieczki, popełniłem również film na który zapraszam ?
 24. Ja wchodziłem 8 lipca, dwa dni wcześniej chyba śnieg w Tatrach spadł.
×
×
 • Create New...