Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Lubisz spacery po lesie, jazdę na rowerze, czy wędkarstwo? Tutaj możesz wkleić zdjęcia obrazujące Twoje pasje i zainteresowania, niekoniecznie górskie. 
 

Chcesz się podzielić z innymi swoimi ulubionymi książkami albo muzyką? Widziałeś ostatnio godny polecenia film? Wrzucajcie tu linki, pliki, zdjęcia i cokolwiek chcecie. Poznajmy się lepiej, nie tylko od strony górskiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię tak ogólnie zwiedzać nowe miejsca, nie tylko góry, a najbardziej pasjonuję się Chorwacją 

IMG_20230615_111746197.thumb.jpg.2d24762c6f09e1db532fa66b29be0db7.jpg

Moja inna pasją to perfumy , ciągle coś wącham, testuję, analizuję a zbiórek się ciągle powiększa 

IMG_20230111_143403471.thumb.jpg.5b2c86d95e8350d1624612e07094c0a5.jpg

Kolejna to gotowanieIMG_20200618_224158519.thumb.jpg.87fc33a91a5dbefdf1aca17fb797f541.jpg

Po za tym książki o górach i kryminały, bardzo lubię też pisać relacje z podróży/wycieczek. Ale weny nie mam czasami ?

Przepraszam za zdjęcia do góry nogami (znowu!!!) Ale czasem nie umiem znaleźć porozumienia ze swoim telefonem ?

  • Lubię to ! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jędrek napisał:

O książkach temat już jest od dawna, panie kierowniku

O filmach zresztą też ??

Owszem, ale o stricte górskich ? A tutaj możemy polecać filmy, czy książki nie tylko związane z Tatrami, czy innymi górami. Każdy z nas, tak myślę, ma też poza górskie zainteresowania. Co potwierdzają powyższe wpisy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich Moderator czytam wszystko co wydaje się warte przeczytania?. Lubię biografie interesujących ludzi ale też dobry kryminał i historię drugiej wojny i lat powojennych. A wiesz że do moich ulubionych książek od zawsze należą "Muminki"?

Ostatnio ktoś mi polecił książkę "Las zbliża się powoli". Zamierzam właśnie kupić. Myślę że ta pozycja może też zainteresować @barbie609

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zośka napisał:

@Mnich Moderator czytam wszystko co wydaje się warte przeczytania?. Lubię biografie interesujących ludzi ale też dobry kryminał i historię drugiej wojny i lat powojennych. A wiesz że do moich ulubionych książek od zawsze należą "Muminki"?

Ostatnio ktoś mi polecił książkę "Las zbliża się powoli". Zamierzam właśnie kupić. Myślę że ta pozycja może też zainteresować @barbie609

"Muminki" są świetne. Mimo że to książka dla dzieci, jest to bardzo wartościowa lektura, zawierająca mnóstwo mądrych cytatów. Nie wiem dlaczego, ale zawsze utożsamiałem się z postacią Włóczykija ? 

Mam też ogromny sentyment do "Małego Księcia", "Kubusia Puchatka" i serii komiksów o Tytusie. Z książek, które wywarły na mnie w młodości duży wpływ wymieniłbym "Buszującego w zbożu", "Mistrza i Małgorzatę", "Nieznośna lekkość bytu", "Siekierezadę" i sagę Sapkowskiego. 

A obecnie na tapecie "Człowiek w poszukiwaniu sensu". 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Mam też ogromny sentyment do "Małego Księcia", "Kubusia Puchatka" 

To też moim zdaniem lektury obowiązkowe dla dzieci i nie tylko?

Lubię też dobre kino. Jestem fanką Monty Pythona, kina skandynawskiego i polskich kryminałów teatru telewizji "Kobra". 

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zośka napisał:

To też moim zdaniem lektury obowiązkowe dla dzieci i nie tylko?

Lubię też dobre kino. Jestem fanką Monty Pythona, kina skandynawskiego i polskich kryminałów teatru telewizji "Kobra". 

O Pani, o filmach to ja mógłbym godzinami rozmawiać ? Od 15 roku życia chodziłem na Dyskusyjny Klub Filmowy. 

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione 

"Między Słowami"

"Buntownik z wyboru"

"Incepcja"

Wyróżnienie: "Lot nad kukułczym gniazdem" 

Najlepsze ever

"Czas Apokalipsy"

"Skazani na Shawshank"

"12 gniewnych ludzi"

Najlepiej zagrane

"Joker" (Phoenix)

"Ojciec Chrzestny" (Brando)

"Bękarty wojny) (Watz)

Najlepsze seriale 

"Twin Peaks" 

"Czarnobyl"

"House of Cards" 

Najlepsi reżyserzy (top 10)

Nolan

Tarantino

Copolla 

Lynch

Scorsese 

Bergman

Kieślowski

Aronofsky

von Trier

Lanthimos 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to może książki przeczytane za młodu , które na pewno wywarły na mnie wpływ:

,,Czterej pancerni i pies,, -pierwsza samodzielnie z własnej woli przeczytana książka

Tylko dla orłów , Działa Nawarony, Policjanci, Cienka Czerwona Linia , Najdłuższy Dzień, O jeden Most Za daleko , Od Narwiku do Falaise, Uparci i mnóstwo innych w tym stylu?

A teraz to od czasu do czasu coś historycznego i polska fantastyka , Adam Przechrzta , Marcin Cholewa , Piekara Jacek ,Jakub Ćwiek

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnich Moderator moje ulubione to oczywiście "Dwunastu gniewnych ludzi", i tutaj "gra" po prostu wszystko: reżyseria, zdjęcia, dialogi, no i fenomenalna gra aktorów. Drugi to "Forrest Gump" bo to też majstersztyk aktorsko-reżyserski. Trzeci to "Gran Torino" i uzasadnienie podobne jak dwóch poprzednich. Uwielbiam też "Skazanych na Shawshank", "Nietykalnych", "Miedzy słowami", "Leona Zawodowca", "Jabłka Adama".......i jeszcze kilka albo kilkanaście innych perełek kinematografii?.

Ulubieni aktorzy to Anthony Hopkins, Bill Murray, Tom Hanks i oczywiście "Brudny Harry?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zośka- wszystkie wymienione przez Ciebie tytuły są w moim top 50. Uwielbiam Mikkelsena, więc siłą rzeczy i "Jabłka Adama". Polecam Ci jeszcze, o ile oczywiście nie widziałaś film "Na rauszu". Mads w najwyższej formie ?O filmach i rolach Estwooda nawet nawet nie wspominam, bo to klasyka ? 

A propos "Między słowami"; odwieczne pytanie, co główni bohaterowie powiedzieli sobie na koniec? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mnich Moderator napisał:

@Zośka

A propos "Między słowami"; odwieczne pytanie, co główni bohaterowie powiedzieli sobie na koniec? ? 

No właśnie fajne jest to "niehollywoodzkie" zakończenie. Każdy może sobie dopowiedzieć. Ale dla mnie to niedopowiedzenia w kinie są taką wisienką na torcie.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...