Skocz do zawartości

Tatrzańskie przysmaki, czyli co najbardziej lubimy jeść na szlaku :)


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.05.2020 o 15:39, Mnich Moderator napisał:

Co do Chocho, pełna zgoda. Ich szarlotka ze świeżymi jagodami i śmietaną wymiata. Absolutnie number one. 

W Murowańcu niezła, ale, dla mnie, trochę lepsza na Ornaku i w Roztoce. Najmniej smaczną dają w MOK-u.

w moku to chyba niestety przez masówkę, to najbardziej oblegany szlak przez większość czasu, całym serduszkiem sie zgadzam co do Murowańca 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Roztoka i Kondratowa. Mam absolutną pewność, że robią sami ?

spróbuję na konradowej ! bo często tam zaglądam na szlak, ale o dziwo nigdy nie probowałem pierogów  ? to sie mega ceni, bo np. na chochołowskiej miałem wrażenie ze kupowali takie z tasmowej fabryki i ciasto bylo mocno średnie 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Roztoka i Kondratowa. Mam absolutną pewność, że robią sami ?

W Roztoce nie jadłam pierogów ale na Kondratowej tak i były przepyszne. A tak wogóle to ciężko znaleźć dobre pierogi gdzieś pod Tatrami. Kiedyś jadłam dobre w Kościelisku ale zapomniałam gdzie? Może ktoś wie gdzie można zjeść takie naprawdę dobre pierogi w Zakopanem albo okolicach.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W schroniskach jadam rzadko, zawsze zabieram ze sobą zbyt dużo zapasów i trzeba jakoś opróżnić plecak w drodze, ale jak już chcę koniecznie coś zjeść to zawsze zupa pomidorowa ? A może powiecie mi czy w tatrzańskich schroniskach serwują jakieś inne ciasta oprócz szarlotki? ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Lavinka napisał:

W schroniskach jadam rzadko, zawsze zabieram ze sobą zbyt dużo zapasów i trzeba jakoś opróżnić plecak w drodze, ale jak już chcę koniecznie coś zjeść to zawsze zupa pomidorowa ? A może powiecie mi czy w tatrzańskich schroniskach serwują jakieś inne ciasta oprócz szarlotki? ?

Na Kondratowej piernik, w Ornaku czasem placek z bruszwicą.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba najbardziej smakują bułki i kabanosy ? zawsze się sprawdzają. Ale ostatnio miałam na Sarniej i też raz na Giewoncie, kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym przygotowane na wynos w schronie w Strążyskiej były wyśmienite i za każdym razem było ich za mało ? brawo Strążyska ?? 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Anuś napisał:

Hmmm chyba najbardziej smakują bułki i kabanosy ? zawsze się sprawdzają. Ale ostatnio miałam na Sarniej i też raz na Giewoncie, kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym przygotowane na wynos w schronie w Strążyskiej były wyśmienite i za każdym razem było ich za mało ? brawo Strążyska ?? 

Czemu ja do tej pory nie pomyślałam o smalcu i ogórkach ? Wykorzystam pomysł już niedługo ?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zośka napisał:

Czemu ja do tej pory nie pomyślałam o smalcu i ogórkach ? Wykorzystam pomysł już niedługo ?

Nie mam pojęcia a to takie sycące i smaczne jedzonko ? weź odrazu jedną zapasową ? A do tego zestawu na zimowe wędrówki  na rozgrzewkę ? polecam poniższy zestaw ( w małych ilościach ) ?

20200229_160652.jpg

  • Wow 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Luk_ napisał:

 

Jeszcze propo pierogów, to nigdy nie sądziłem, że da się zepsuć tak proste danie, ale... na Hali Miziowej jadłem najgorsze pierogi w życiu! Gdy zamawiam jedzenie to jestem z reguły głodny jak wilk, więc naprawdę ciężko mnie zniechęcić, ale tam była porażka. Chyba jakieś najtańsze, mrożone pierogi, nadziewane czymś co chyba kiedyś koło mięsa to może leżało... A rozgotowane były tak niesamowicie, że byłem pod wrażeniem. Było to co prawda parę lat temu, ale już nigdy tam nie zamówiłem pierogów. Na ich usprawiedliwienie powiem tylko, że ostatnim razem nadrobili jednymi z najlepszych naleśników jakie jadłem ?

Generalnie na Hali Miziowej jest niedobre jedzenie jeszcze nigdy nic mi tam nie smakowało. Polecam za to wszystkim jedzenie w schronisku na Rysiance a szczególnie placki coś jakby racuchy z owocami,po prostu pace lizać ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Anuś napisał:

A co polecacie do jedzenia w słowackich schroniskach?  Ich kuchnia jednak troszke różni się od naszej... 

Ja np zawsze lubię sobie u sąsiadów wypić kofole, czy próbowaliście ?

Kofole muszę zawsze wypić w każdym miejscu gdzie jest dostępna ? najlepiej mi właśnie smakuje na górskim szlaku. Z jedzenia na Słowacji to najbardziej lubię smażony ser. A że słowackich schronisk to polecam gorące maliny w Chacie pri Zelenom Plesie ?

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

Serwus moi mili, pytanie mam. Który smak kofoli jest Waszym zdaniem najlepszy?

Najlepsza jest taka lana z beczki jak piwo. I ona jest zawsze w takim smaku klasycznych. Z tych z butelki to też ta zwykła mi najbardziej podchodzi.

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fibi napisał:

Najlepsza jest taka lana z beczki jak piwo. I ona jest zawsze w takim smaku klasycznych. Z tych z butelki to też ta zwykła mi najbardziej podchodzi.

Dzięki! Narobiłaś mi swoim wpisem takiego smaka, że właśnie zamówiłem sobie kilka butelek na popularnym serwisie aukcyjnym na literkę a ? Dla zainteresowanych: dwulitrową butelkę (różne smaki) mozna kupić za 6,90 zł. 

  • Lubię to ! 2
  • Wow 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...