Skocz do zawartości

Książki- czyli jak umilić sobie podróż w Tatry


Bieszczadzki_tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wjesna napisał:

@barbie609czytam opis ,,materii..."i ...strasznie to mroczne. Oprócz  tła, czyli wojny coś z tych rzeczy  z pogranicza światów  miało miejsce naprawdę  czy to czysta fikcja? 

Może i trochę mroczne , mnie się podoba .A co do  pogranicza światów to raczej fikcja, chociaż czy możemy być pewni??

W Demonach fantastyki jest niewiele , raczej jakieś teorie ezoteryczne , rozwoju osobistego rodem z bliskiego wschodu. Spróbuj pierwszy tom to ,,Demony Leningradu,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 15.06.2021 o 15:51, jaaga76 napisał:

Nie o Tatrach, ale o Bieszczadach... Spokojnie, nostalgicznie, zaskakująco. W sam raz na długą podroż. Jeśli ktoś lubi "malowanie" slowem polecam

Ta jest podobna-,,Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro ".

opowiada o przyrodnie  wokół Jeziora  Solińskiego i o życiu ludzi na jego brzegu.  Cofa w czasie  i opowieściami,,jak to drzewiej bywało" porusza struny tęsknoty za prostym sposobem życia. Gdy jednak cofnie  się jeszcze bardziej  to przypomina historię  trudną przeszła przez te ziemie, i tych ludzi. Ogólnie  fajna książka. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pada pytanie o I damę polskiego himalaizmu siłą rzeczy na myśl przychodzi Wanda Rutkiewicz. Nie bardzo pamięta się drobną, niezwykle barwną i  ambitną Halinę Kruger- Syrokomską, dla której góry były "ważne jako cholera", ale która podkreślała, że "oprócz tego jest też inne życie".  Prześwietnie napisana książka A. Kamińskiej przywraca porządek rzeczy w tym zakresie, pokazując wielkość i klasę Haliny K.-S., nie tylko jako himalaistki, ale też jako człowieka. To barwnie napisana historia, oparta na wywiadach, ale też solidnej pracy w archiwach. Wciąga po uszy. 

Ponieważ wątek dotyczy książek na drogę, to napiszę tylko, że zaczęłam czytać o 11.30, skończyłam 19.20 i niestety dalej jadę ... z Zakopanego... Bardzo mi przykro, że te 460 stron tak szybko minęło, bo do domu ciągle daleko...?

 

16269745384247092984726515157999.jpg

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, szesc_kolorow napisał:

Ostatnio nie mogę znaleźć ciekawych filmów 

Jeśli miałbyś ochotę na stare przygodówki ,jeszcze czarno białe to polecam ,,Raj na ziemi,, -polski ,, The Hurt Locker,,?

,, Skąpani w ogniu,, w rolach głównych Stanisław Mikulski i zapora w Pilchowicach ta  niedaleko mostu  co go Tom Cruise miał wysadzać.

No i klasyka ,, Prawo i Pięść,,

są do znalezienia w sieci .

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szesc_kolorow napisał:

@wjesna to możesz coś polecić. Ostatnio nie mogę znaleźć ciekawych filmów 

Mogę spróbować, ale Ty młody jesteś,  to prawdopodobnie oglądamy co innego.   Może coś starszego, choć nie aż tak, żeby kolorów nie było jak u@barbie609 , chociaż on pewnie  policzył, że masz swoich  sześć kolorów to sobie pomalujesz ? No to może Gajos,,Tam i z powrotem" albo ,,Żółty szalik " Jeśli zaś skusisz się na kino zza wschodniej granicy to jest świetny,,Dureń " I,,Major "  Gdyby moglo być coś z jeszcze dalszych stron to koniecznie  ,,Mandarynki ". 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tytuły ? 

 

@barbie609 "Skąpani w Ogniu" oglądałem pare lat temu ? ale pozostałych nie, więc sobie zerknę ? 

@wjesna no akurat żadnego tytułu nie znam, ale z chęcią sobie zerknę. Na pierwszy ogień stawiam "Różyczkę". 

Ooo @Jaga46 Smarzowskiego oglądam, na "Bożym Ciele" byłem nawet w kinie, ale jakoś te filmy do mnie nie przemawiają. Za to "Układ zamknięty" świetny polski film, też go oglądałem z 5 lat temu i pamiętam jak mnie wciągnął ? 

Super, mam dzięki wam jak zapełnić jesienne wieczory hahha 

 

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...