Jump to content
ImWyżejTymLepiej

W drodze na Kasprowy, czyli Jaworzynka czy Boczań?

Recommended Posts

Dotychczas uważałem, że najlepsza opcja to wejść przez Boczań i zejść Jaworzynką. Teraz po remoncie szlaku na Boczań muszę zmienić zdanie. Szlak wyremontowany naprawdę nieźle oby długo wytrzymał. Od tej chwili w obie strony tylko Boczań ze względu na lepsze rozłożenie różnicy poziomów. Na Boczaniu stopniowo nabieramy wysokości i stopniowo ją tracimy w drugą stronę. Jaworzynka jest prawie płaska a potem ostra wyrypa pod samą przełęczą.

Edited by MonteLaguna
  • Like ! 2

A ja mam pytanie jak wyglądają oba szlaki w listopadzie (dodam że dopiero raz byłam w Tatrach i to latem), domyślam się że sporo śniegu, powinnam mieć raki? Czy coś jeszcze potrzebuję? W ofercie sklepów widzę raki i miniraczki z niewielką różnicą w cenie, jaka jest różnica w jakości? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Listopad to trochę loteria. Może być śnieg, a może być sucho. Jak ostatnio szłam przez Boczań początkiem listopada to śniegu i oblodzeń nie było (może pojedyncze kamienie były śliskie), w lesie było trochę błota, ale też bez przesady. Na pewno końcem listopada może być gorzej. Aktualne prognozy są super, więc jeśli się sprawdzą, to podejrzewam, że początek listopada będzie suchy.

• Thanks 1

Myślę, że w listopadzie minimum to raczki w plecaku, najwyżej się nie przydadzą. A komfort chodzenia po lodzie w raczkach w porównaniu do samych butów jest niesamowity. Ja mam takie proste raczki z dwoma zębami, mocowane mniej więcej do środka stopy oraz raki koszykowe. Te moje małe raczki to tak nie bardzo się sprawdzają w Tatrach. Owszem nadają się nad Morskie Oko, do Chochołowskiej i Kościeliskiej, ale przy bardziej stromych podejściach ślizgają się przez brak przednich zębów. Jak masz w planach chodzić gdzieś wyżej i dalej to można w raki zainwestować albo je wypożyczyć. Fajne są też takie raczki połączone łańcuszkiem, bardzo dużo ludzi w takich chodzi, myślę, że na szlaku np. do schronisk wystarczą. Tylko trzeba patrzeć ile mają zębów-im więcej tym lepiej. W razie śniegu przydadzą się stuptuty, w razie lodu kijki z ostrymi końcówkami.

• Like ! 2
  • Thanks 1

Ja zawsze na wejście wybierałem Boczań, chociaż te kocie łby nie były sympatyczne. Ale wczoraj mile mnie ten szlak zaskoczył. Wchodziłam na Kasprowy przez Myślenickie i schodziłam do Gąsienicowej, a następnie Boczań, który jest po remoncie i wygląda tak jak na zdjęciu😃 po kocich łbach nie ma śladu!!! Hura!!! 😃👍

DSC_0347.JPG

• Like ! 2

Tak, też miałam okazję schodzić po już zakopanych kocich łbach [*] i idzie się rewelacyjnie 😛 Prawdę mówiąc to wcześniej więcej ludzi szło między drzewami po błocie niż szlakiem po kamieniach. Ciekawe tylko jak długo się ten efekt utrzyma 😛

• Like ! 2

Guest

22 minuty temu, Tatromen napisał:

Tatromaniacy/czki a oczekują asfaltu na szlakach , oj nieładnie !!!!😉😉😉😁😂😃😄

Żądam kolejki na Rysy i schodów na Świnicę!😝😝😝 Aha i jeszcze fasiągów do Gąsienicowej 👍👍👍

Guest

Kurczę to może całe Krupówki przenieść w Tatry 👍👍👍😝😝😝

37 minutes ago, Krisbin said:

Hej. A tak poważnie to przydałby się zasięg w telefonie, czasami 🤔. Może być bez LTE.📲📲

Na graniach zwykle masz LTE 😜

A jeśli potrzebujesz także w pobliżu schronisk to wsadź sobie kartę z T-Bombajl

Edited by Q'bot

Dzięki za radę, ale o telefonie w górach myślę tylko w sytuacjach kryzysowych i do fotek oczywiście 😁. Wracając do tematu to Jaworzynka na śniadanie, a Boczań na kolację. Polana/Dolina o świcie jest cudna.

DSCF8164.JPG

DSC_0278.JPG

IMG_20180620_182815942_HDR.jpg

IMG_20180620_182957931_HDR.jpg

Edited by Krisbin
  • Like ! 4

Do tej pory było domyślnie przez Boczań do góry, Jaworzynką w dół.

A jak po remoncie to się zobaczy.

Edited by Gieferg