Jump to content

Kamžík

Member
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Excellent

About Kamžík

 • Birthday 09/04/1989

Recent Profile Visitors

490 profile views
 1. Do tej pory idąc do Hali Gąsienicowej najczęściej wybierałem szlak przez Boczań. Po ostatnim remoncie zniknęły kocie łby, z czego bardzo się cieszę, jednak trochę wyżej zamiast kamieni zrobiło się największe błoto w całych Tatrach! Zdjęcie zrobione 17.05.2020. Według mnie szlak do przejścia komfortowo w czasie suszy. Teraz, po śniegach i opadach już się tamtędy nie wybiorę - kilkaset metrów błota na całą szerokość szlaku, a miejsca gdzie można było przejść bokiem, między drzewami, zawalone są gałęziami przez TPN, żeby tam nie deptać. Pozostaje brnąć przez bagna.
 2. Kamžík

  Krywań

  Zrobi się jakąś nalewkę i znów będzie zawartość ? Albo zgodnie ze Slovenskym zwyczajem wypijemy flaszkę na szczycie ?
 3. Kamžík

  Krywań

  Proszę bardzo, flaszka się należy ?
 4. Witam serdecznie Czy ma ktoś informacje o warunkach po południowej stronie Tatr? Gdzie jest dobrze, gdzie źle?
 5. Kiedyś myślałem, że taki widok to Photoshop, ale jednak nie ? Co prawda słońca bezpośrednio nie widać, ale efekt super! Widok z Czarnego Stawu pod Rysami. Polecam jak ktoś nie zdąży na wschód na Rysy (tak jak ja ? )
 6. Kamžík

  Krywań

  Tylko kosówka zostaje w razie czego ? To nikt już z Bielego Vaha nie chodzi niebieskim szlakiem? A takie piękne trawy po szyję i buty przemoczone całkowicie ?
 7. Na taki komentarz czekałem właśnie ? A czy byłeś właśnie na tych szczytach, które wymieniłeś na końcu? Nie ukrywam, że Lodowy robi na mnie największe wrażenie, a i Baranie Rogi też kuszą ? Może jeszcze Szatan, nie wiem...
 8. Wiadomo, jak jest ciepło to się wydłuża ? Też miałem takie zdjęcia - na jednym na znaku 1988, a na innym zdjęciu już metr niższy. Spytałem pracownika TPN-u i po prostu gdy zmierzyli dokładniej z użyciem lepszej technologii to wyszło metr mniej i zaktualizowali dane ?
 9. Kamžík

  Orla Perć

  Ja psychicznie przygotowywałem się do OP ze 3 lata. W międzyczasie zdążyłem nawet znaleźć żonę ? Szlak super, pełno łańcuchów i możliwości wspinania po gołych skałach, czyli to co najlepsze. Drabinka prosta, nie ma się czego bać ?
 10. Kamžík

  Świnica

  Na Kasprowy czy Czerwone zimą (przy dobrych warunkach) wystarczy dobra kondycja i raczki (czasem nawet całą trasę w plecaku ? ). Warto wybrać popularniejszy szlak, żeby nie brnąć w śniegu po pas, jak ja kiedyś idąc na Małołączniaka z Doliny Małej Łąki ?
 11. Cześć. Sporo chodzę po Tatrach, przeważnie nawet 3-4 razy w miesiącu. Szlaki coraz trudniejsze, aż wreszcie tydzień temu zaliczyłem Orlą Perć. Była ona dla mnie wyzwaniem bardziej od strony fizycznej, technicznie bez większych trudności. I teraz do sedna: Chciałbym w przyszłym sezonie zrealizować wyjście z przewodnikiem na jeden z wyższych szczytów Tatr. Pytanie "który?" kieruję więc do Was. Nie mam parcia na Króla, raczej najpierw chciałbym spróbować sił na jakimś łatwiejszym. Co polecicie?
 12. Bardzo ciekawy temat, proszę o więcej ?
 13. Mniej ludzi niż po naszej stronie to główny powód wyjść po południowej stronie Tatr. Bystra Ławka, Czerwona Ławka, Krywań, Sławkowski, Jagnięcy... Zachodnie wciąż w planach ?
 14. Oczywiście można kupić bilet sms-em ale tylko mając SŁOWACKI NUMER. "SMS lístky sú dostupné pre zákazníkov domácich operátorov (...)"
×
×
 • Create New...