Skocz do zawartości

Dziewczyny w górach!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Dryska napisał:

że niby się boją.

wiesz jest takie bardzo prawdziwe stwierdzenie: tylko idioci się nie boją,, i drugie  stwierdzające że odważni to tylko tchórze do kwadratu.Płeć raczej nie ma tu wielkiego wpływu. Może tylko taki że kobietom łatwiej się przyznać do strachu i słabości. Oczywiście istnieją różnice w reakcjach na naprawdę poważne zagrożenie np związane związane z walką ,ale to troszkę inna historia niż panika przy jakiejś ekspozycji.

  • Lubię to ! 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2023 o 11:23, barbie609 napisał:

wiesz jest takie bardzo prawdziwe stwierdzenie: tylko idioci się nie boją,, i drugie  stwierdzające że odważni to tylko tchórze do kwadratu.Płeć raczej nie ma tu wielkiego wpływu. Może tylko taki że kobietom łatwiej się przyznać do strachu i słabości. Oczywiście istnieją różnice w reakcjach na naprawdę poważne zagrożenie np związane związane z walką ,ale to troszkę inna historia niż panika przy jakiejś ekspozycji.

Odnoszę się do tematu Pana - Gość cyt. "że mężczyźni, więksi, silniejsi i niczego się nie boją".... Ja również uważam że każdy się czegoś boi, a i na pewno w górach miał sytuację że "zadrżały mu nóżki" ?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dryska napisał:

Odnoszę się do tematu Pana - Gość cyt. "że mężczyźni, więksi, silniejsi i niczego się nie boją"....

Z kontekstu wynika że to zdanie było napisane z przymrużeniem oka i tak je należy traktować?. A ja na przykład nie jestem wysoka i często korzystam z pomocy męża kiedy trzeba wysoko się podciągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zośka napisał:

Z kontekstu wynika że to zdanie było napisane z przymrużeniem oka

ja też odbieram je jako taką lekką kpinę.

 

10 minut temu, Zośka napisał:

i często korzystam z pomocy męża kiedy trzeba wysoko się podciągnąć. 

jak mawia moja lepsza połowa ,,bez przesady z tym równouprawnieniem,,

Od pewnego czasu w górach zauważam takie dziwne zjawisko: samiec alfa zapyla na luzaka no najwyżej z piwskiem w łapie a za nim kobieta z plecakiem. Co ciekawe czasami wyglądają całkiem normalnie ,niekoniecznie jak beneficjenci MOPS. Nie wiem czy wam też się to w oczy rzuciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 napisał:

ja też odbieram je jako taką lekką kpinę.

 

jak mawia moja lepsza połowa ,,bez przesady z tym równouprawnieniem,,

Od pewnego czasu w górach zauważam takie dziwne zjawisko: samiec alfa zapyla na luzaka no najwyżej z piwskiem w łapie a za nim kobieta z plecakiem. Co ciekawe czasami wyglądają całkiem normalnie ,niekoniecznie jak beneficjenci MOPS. Nie wiem czy wam też się to w oczy rzuciło.

Tak, bywają sytuacje i takie, tylko tłumaczę sobie to tak, że te osoby nie mają nic wspólnego z górami. Po prostu, dojdą do Moka zrobią selfi i lansują się potem w sieci, gdzie to nie byli co nie robili. Taka obecna rzeczywistość ?

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barbie609 napisał:

samiec alfa zapyla na luzaka no najwyżej z piwskiem w łapie a za nim kobieta z plecakiem. Co ciekawe czasami wyglądają całkiem normalnie ,niekoniecznie jak beneficjenci MOPS. 

W Tatrach rzadko ale w Beskidach często zdarza mi się takie coś obserwować. I dziwi mnie niezmiernie że te kobiety z takim kimś idą w góry. Jak ktoś pije od rana (bo przeważnie rano wychodzi się w góry) to chyba powinien iść do poradni AA a nie na szlak.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zośka napisał:

W Tatrach rzadko

W Beskidach też , ale o ile pamiętam to pod Wyżnią Kondracką na czerwonym z Grzybowca też widziałem.No cóż jak im takie coś pasuje to ich problem.

 

24 minuty temu, Zośka napisał:

do poradni AA a nie na szlak.

z moich doświadczeń wynika że skala alkoholizmu jest bardzo duża zwłaszcza w wariancie Delta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dryska napisał:

Po prostu, dojdą do Moka zrobią selfi i lansują się potem w sieci, gdzie to nie byli co nie robili. Taka obecna rzeczywistość

I o ile idą tylko tam i z powrotem, to nie ma problemu. Tzn. pewien problem i tak jest bo robią zwykle syf i hałas, ale jednak na szczęście tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2023 o 15:11, Dryska napisał:

Odnoszę się do tematu Pana - Gość cyt. "że mężczyźni, więksi, silniejsi i niczego się nie boją".... Ja również uważam że każdy się czegoś boi, a i na pewno w górach miał sytuację że "zadrżały mu nóżki" ?

@Dryska użytkownicy forum czasem celowo formułują takie "tezy" żeby sprowokować dyskusję i jak widać w tym wypadku udało się ? A co do samego tematu to również uważam, że każdy się czegoś boi, tylko nam kobietom nieco łatwiej się do tego przyznać ? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vatra napisał:

@Dryska użytkownicy forum czasem celowo formułują takie "tezy" żeby sprowokować dyskusję i jak widać w tym wypadku udało się ? A co do samego tematu to również uważam, że każdy się czegoś boi, tylko nam kobietom nieco łatwiej się do tego przyznać ? 

Zdrowe dyskusje zawsze wskazane, oby obyło się bez "bitki" jak to górach bywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Q'bot napisał:

A gdy pije od popołudnia, nocą i jeszcze rano? ?

Piwo o wschodzie wręcz lepiej smakuje ?

No ja rozumiem, wieczorkiem, w schronisku, w doborowym towarzystwie.... Ale co jeden z drugim ma z tej eskapady....chyba tylko kolegę z przodu.... A na pytanie gdzie był robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Dryska said:

No ja rozumiem, wieczorkiem, w schronisku, w doborowym towarzystwie....

Schronisku? Fuj! 

Lepiej na skale, z ładnymi widokami aż po horyzont i w towarzystwie pozostałych piw oraz plecaka ?

 

W sumie schodząc z grani o poranku też lubię pozdrowić podchodzących 'spóźnialskich' rześkim piwnym oddechem podczas bełkotania 'Ahoj!'

Edytowane przez Q'bot
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dryska napisał:

Ale co jeden z drugim

Problem alkoholowy nie dotyczy tylko mężczyzn , to oczywiste.Natomiast współczesny świat np reklamy  kreuje wizerunek mężczyzny jako wielbiciela piwa i  relacji sportowych a zwłaszcza z tej najgłupszej gry zespołowej. Prawdziwy chłop ma oglądać piłkę i przy każdej okazji chlać piwsko, najlepiej z wkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q'bot napisał:

Schronisku? Fuj! 

Lepiej na skale, z ładnymi widokami aż po horyzont i w towarzystwie pozostałych piw oraz plecaka ?

 

W sumie schodząc z grani o poranku też lubię pozdrowić podchodzących 'spóźnialskich' rześkim piwnym oddechem podczas bełkotania 'Ahoj!'

To ile butelek wypijasz w ciągu 12 godzinnej górskiej wspinaczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, J@n said:

To ile butelek wypijasz w ciągu 12 godzinnej górskiej wspinaczki ?

Ile uniosę ?

Gorzej gdy zamarzną i ogrzewacz wpięty do powerbanka ich nie jest w stanie odratować... 

 

A tak nawiasem, a'propos nawilżania organizmu w górach - już to kiedyś na tym forum przypominałem, lecz tradycja konsumpcji napojów wszelakich towarzyszyła zdobywcom gór od zawsze. Pierwsze wejścia kobiet na wyższe szczyty wyglądały następująco:
image.thumb.png.c420ef55e06d93961d945c25fb575f46.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...