Jump to content

Recommended Posts

Zastanawiam się czy po otwarciu tego szlaku nie spróbować się na niego wybrać ale chciałabym zasięgnąć opinii osób które szły (starym szlakiem,przed obrywem) o skali trudności. 

Kościelec nie sprawił mi problemów a na samą Świnice wybieram się w czerwcu.

Generalnie to nie pamiętam trudności. Są oczywiście klamry i łańcuchy ale nic strasznego. Największym problemem tam były korki i to właśnie ludzie stłoczeni na małych przestrzeniach byli największym niebezpieczeństwem. Teraz jak jest 1 kierunek to problem zniknie. 🙂

A z drugiej strony szkoda, że Zawrat stracił połączenie z Kasprowym...

• Like ! 1
Dnia 20.05.2021 o 15:57, Andzia napisał:

Super, uspokoiliście mnie.

Mam nadzieję wyjść w miarę wcześnie aby tłoku uniknąć bo nie lubię🤭

Teraz tłok będzie mniejszy niż przed zmianami, bo jednak większość ludzi trafiała na ten odcinek idąc z Kasprowego po wjeździe kolejką. Z Zawratu na Świnicę szło jakieś 20-30% maks. 

Co do trudności to trudniej się szło ze Świnicy na Zawrat, w drugą stronę jest łatwiej. 

• Like ! 1
6 godzin temu, Zośka napisał:

@Andzia odpowiednią motywacja to już pół sukcesu😉

Najbardziej nie lubię wyśmiewania i drwienia z osób które nie do końca są pewne swoich umiejętności czy po prostu brak im motywacyjnego kopa.

Wydaje mi się że każdy kiedyś zaczynał w górach.

Najważniejszy zdrowy rozsądek i realna ocena własnych możliwości.

Czasem coś na filmikach czy w opiniach jest mocno demonizowane a w  rzeczywistości takie nie jest😊

• Like ! 3
26 minut temu, Andzia napisał:

Czasem coś na filmikach czy w opiniach jest mocno demonizowane a w  rzeczywistości takie nie jest😊

Masz rację. Wszystkie opinie są przecież subiektywnymi odczuciami więc trzeba po prostu przekonać się samemu🙂

• Like ! 3
  • 4 weeks later...

Odpusciło! 😊 Jedynie na podejściu na Zawrat mogą się przydać raczki bo od wyskosci mniej więcej  Zadniego do Zawratu zalega jeszcze śnieg choć widzialem ludzi w samych butach też jakoś  siebie radzili 😉. Dalej na Świnicę jakieś dwa płaty w dosyć bezpiecznych miejscach a od Świnicy do przełęczy Św. to samo 😊. Do Kasprowego nie wiem ale myslę, że raczej bezproblemowo 😉

• Like ! 1
  • Thanks 1
  • 2 weeks later...

Zawrat jest połączony z Kasprowym bo przecież teraz jest to szlak TYLKO w kierunku na Świnice więc dalej... Wczoraj słyszałem że z ty jednym kierunkiem jest kłopot bo jełopy się pchają ze Świnicy ehh to "polskie" myślenie i działanie 😞

• Like ! 1
9 godzin temu, Łysy z północy napisał:

Zawrat jest połączony z Kasprowym bo przecież teraz jest to szlak TYLKO w kierunku na Świnice więc dalej... Wczoraj słyszałem że z ty jednym kierunkiem jest kłopot bo jełopy się pchają ze Świnicy ehh to "polskie" myślenie i działanie 😞

To było do przewidzenia, skoro ten jeden kierunek wyznaczyli bardzo mądrze 🙃  "pod prąd" dotychczasowym trendom. Zdecydowanie więcej ludzi chodziło ze Świnicy na Zawrat niż przeciwnie. 

• 4 weeks later...