Jump to content

Buty na Tatry :)

Recommended Posts

Co do butów Salewa to korzystam z nich pełne 2 sezony zimowe, zaczyna się trzeci. I co mogę powiedzieć... Wygoda rewelacja, nic nie ociera, nie boli, nawet po kilkudziesięciu godzinach na nogach jest okej. Wykonanie spoko, trochę się rozerwał otok, ale to od uderzenia rakiem, zahaczeniem o skalę itp. jednak mógłby by być nieco mocniejsze. Jeśli chodzi o kontuzjogenność to dobrze trzyma kostkę, amortyzacja jest w porządku. Dopóki na lato nie zamieniłem na krótkie La Sportiva nie miałem problemów z kolanem. Przyczepność na suchej i mokrej skale jest bardzo dobra. But trzyma, nie ślizga się, ale do gumy mega grip czy jakoś tak sporo brakuje. Natomiast na śniegu czy łodzie to bez raków nie idzie przejść. Przy minimalnej ilości ubitego śniegu miałem mega problemy z wejściem na uwaga... Śnieżkę od śląskiego domu. Na wschód szedłem już w rakach. Jeśli Salewa zimą to tylko z czymś - raki, raczki, nakładki. Nawet ostatnio robiliśmy mikro test na oblodzonym mostku. Ja pojechałem i nabierałem prędkości, Łukasz szurał swoimi Meindlami po tym lodzie. 

Edited by Mateusz Z

Rany?!!!! Chyba nic tu nie wzbudza takich emocji jak buty?. Ale fajnie że jest tyle różnych opinii i że można kulturalnie i na wesoło się posprzeczać. @Mnich Moderator wiem że jesteś etatowym doradcą od butów ale wiesz jak to jest jak się kobieta uprze?. Musisz ustąpić i jeszcze się przy tym uśmiechać??

• Haha 2

@Mnich ModeratorTe mam ?oczywiscie wersje damską... kupiłam z polecenia osoby, która duzo chodzi po gorach wysokich i jest bardzo zadowolona... buty nie przemokły w wysokich śniegach i dobrze się trzymają. A z tego co moge napisać o nich ja to są bardzo lekkie i wygodne... w górach ich jeszcze nie miałam okazji wypróbować niestety... normalnie noszę 37 tutaj mam 37,5 i jest idealnie ....

• Like ! 2

Buty butami, a co z innymi sprzętami, raki mam jakieś z CT Nuptse koszykowe, czy dokupić jeszcze jakieś małe raczki, żeby nie rozjechać się idąc po dolince, bo w takich jak mam przez Chochołowską nie będę paradować ? I czy kupować stuptuty ? Przeglądam internety to ceny są bardzo różne. Czy jest to must have w który zainwestować, czy brać z Dekatlonu  ?

36 minut temu, Jamboladaa napisał:

Buty butami, a co z innymi sprzętami, raki mam jakieś z CT Nuptse koszykowe, czy dokupić jeszcze jakieś małe raczki, żeby nie rozjechać się idąc po dolince, bo w takich jak mam przez Chochołowską nie będę paradować ? I czy kupować stuptuty ? Przeglądam internety to ceny są bardzo różne. Czy jest to must have w który zainwestować, czy brać z Dekatlonu  ?

Stuptupy bierz,  jakie chcesz, mogą być z Decathlonu. Raczki warto mieć, chociażby na dolinki albo łatwiejsze trasy. Polecam Grivela albo Campa, w promocji możesz je dorwać za około 100 zl. 

• Like ! 1
37 minut temu, Jamboladaa napisał:

Stuptuty moim zdaniem brać ... chronią jednak przed wlatywaniem śniegu  w buty, ktorego w gorach jest pod dostatkiem ? ( choć to ostatnio różnie bywa)... ale i noga do kolana dodatkowo przed mokrym sniegiem zabezpieczona....  dodatkowo oprócz raków idąc wydeptaną śliską drogą przez doliny np właśnie Chochołowską czy też do Moka używam np nakładek antypoślizgowych ....  

• Like ! 1
37 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Ale jedne wystawiłem już na sprzedaż, więc dysproporcja nie będzie aż taka duża ?

No ale już następne jedziesz przymierzać?

• Like ! 1
  • Haha 1
2 hours ago, Mnich Moderator said:

Obecnie mam 4 pary

Przebijam Cię dwukrotnie. Ha! 

Wliczając trailówki, które uważam za "letnie górskie trekkingi" ?

A co do walorów wizualnych - Salewy nie są jakoś specjalnie 'ładne"... Ja wolę oglądać klasycznie prezentujące się Hanwagi, Zamberlany czy Andrew. Przez pewien czas podobały mi się nawet Dachsteiny uszyte ze swetera ?

buty-dachstein-super-leggera-gtx-graphit

• Haha 3