Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/12/2021 in all areas

 1. Po listopadowym wypadzie w Tatry Zachodnie nastąpił okres górskiej posuchy, trochę przez pogodę, trochę przez pracę (koniec roku bywa intensywny dla handlu), dwa miesiące to jednak zdecydowanie wystarczająco dużo czasu i z początkiem stycznia zacząłem myśleć nad choćby krótką wizytą gdzieś wyżej niż rodzinny Kraków. Najlepsze wycieczki wychodzą spontanicznie - w sobotę spojrzałem na prognozę i uznałem, że warto zarezerwować poniedziałek na wyjazd - początkowo miała być Babia Góra, ale w ostatniej chwili padło na Tatry. Plan? Gąsienicowa a potem się zobaczy. Warunki okazały się na tyle sprzyj
  6 points
 2. Miałem przyjemność odwiedzić Gorce i fragmencik Beskidu Wyspowego w ubiegły weekend. Zima jeszcze słaba, ale już jest bardzo fajnie ? Widoczność była gorsza niż przeciętna, ale za to formację śniegu na drzewach były super.
  4 points
 3. i zatęsknić Dorzucę kilka zdjęć z zimowych Gorców. Ostatnio nie dało się zbyt często wędrować, to i nie były to długie wędrówki. Polna Jaworzyna Kamienicka z widokiem na Gorc w popołudniowym słońcu, Tatry z Kiczory,miejsce katastrofy Liberatora, krajobraz z wieży na Magurce. Ludzi niewiele, można było fajnie wypocząć.
  4 points
 4. Mój pierwszy zimowy "wyczyn" w 2021 roku to urocze maleństwo czyli Kopieniec Wielki. Jest taki mały że nie ma co dużo opisywać i taki ładny że warto zobaczyć kilka fotek. Było pięknie i zimno?
  4 points
 5. Dolina Ciężka to jedna z najpiękniejszych dolin. Byłem kilka razy i za każdym razem byłem zachwycony. Z jednej strony to dobrze, że nie ma szlaku bo by zdeptali i zniszczyli dzikość tej doliny. Z drugiej - łazić nielegalnie to też nie jest pozytyw...? Polecam wszystkim jako osobną wycieczkę lub w połączeniu z Waga-Rysy albo Niżnimi Rysami(dla hardcorowców ?) próg doliny Ciężki Staw Urwiska Młynarza Próg Doliny Spadowej(po prawej) Szeroka Jaworzyńska Ganek Ganek, Wysoka, Ciężki, Waga, Rysy i Niżnie Rysy
  3 points
 6. Jak ktoś lubi wywiady-rzeki to polecam 2 tomy Krzysztofa Wielickiego "Mój Wybór'. Świetne zdjęcia, fajne wspomnienia i anegdoty. Czyta się od razu. ? No i pochwalę się! ?
  3 points
 7. Mam kilka fajnych zdjęć ale nie umiem wybrać najlepszego. Zamieszczę parę razy po kilka. ?
  3 points
 8. Witajcie. W poniedziałek piątego stycznia postanowiliśmy z kumplem wybrać się w Tatry.Pogoda miała być więc na nasz cel wybraliśmy Zawrat. Dokładnie Brzeziny Zawrat Palenica.Do Zmarzłego Stawu szło się dobrze powyżej śniegu dużo śnieg mokry jeszcze nie zbity dobrze (był na ten dzień 2 stopień lawinowy) szliśmy zimowym wejściem żlebem ,szlak letni zasypany.Podejscie przysporzyło nam trochę adrnaliny o ile do 1600m. się jakoś szło później ściana nawiana przez wiatr , pogoda się zaczęła zmieniac się trochę zachmurzyło i zaczęło sypać. Postanowiliśmy ,że spróbujemy wyjść,jeśli dalej będzi
  2 points
 9. koleżanka była przedwczoraj i na filmiku bardzo dobrze widać warunki na szlaku w tym rejonie http://www.kochamnarty.pl/topic/5532-tatry-zima/?p=77037
  2 points
 10. @vatra Skromności Chodząc i na Kopieńcu głowę może urwać. Fajna górka i śliczne fotki. Ja lubię połączyć z Nosalem i wejściem na Olczyska do płazów i gadów (których zwykle tam nie widuję ?).
  2 points
 11. Prawda, dziś patrzyłem na Babią wracając przez Skupniów Upłaz i przypomniało mi się zdjęcie sprzed roku, kiedy z Beskidu też wydawała się, jakby leżała tuż za Kasprowym ?
  2 points
 12. Na Hali "zadebiutowałem" w lipcu ubiegłego roku. Po wycieczkach na Wrota Chałubińskiego i Zawrat, trzeciego dnia trzeba było odpocząć i padło właśnie na to urokliwe miejsce. Miśka, jelenia ani węża nie spotkałem a na samej Hali w ciągu 1,5 godziny pojawiło się około 10 osób. Rzeczywiście fajne miejsce, super widok, szczególnie na Ciemniak. Nie zdecydowałem się jednak, żeby iść wyżej - też słyszałem, że w "wersji ekstremalnej" można stamtąd dojść aż w okolice Kominiarskiego Wierchu. Może kiedyś ...
  2 points
 13. Cześć Nie tak wysoko jak Daerkopolo ale troszkę wcześniej. Sylwester skończył się szybko i postanowiłem wykorzystać pogodę w Nowy Rok idojść tam gdzie nie udało się już 2 razy - Ornak. Pobudka o 5 i jazda. Po drodzę widząc że pogoda całkiem całkiem piękna postanowiłem zahaczyć o Smreczyński Staw. Ciepła herbatka, batonik i jazda przed siebie. Całe szczęście tym razem ścieżka wydeptana, bezwietrznie i Góra dała się ugłaskać. Na Szczycie Panie kończyły właśnie sylwestrowe przyjęcie, serdecznie Je pozdrawiam i podziwiam. 1. Tylkowe Kominy 2. Smreczyński Staw 3 - 6. Spod Szczyt
  2 points
 14. A na 30-ste urodziny taki wschodzik słońca ?
  2 points
 15. To samo przyszło mi na myśl ?
  1 point
 16. Tak, pamiętam ?... dużo kalorii... trzeba ostrożnie ?
  1 point
 17. Trochę na nią czekałem, ale udało się wstrzelić ?
  1 point
 18. W ogóle zima to inny świat, nawet zwykłe drzewo, obok którego normalnie przeszłoby się obojętnie, w połączeniu ze śniegiem tworzy piękny obraz. Dawno nie miałem takiej satysfakcji z podejścia przez Boczań np ? tym bardziej że schowane pod śniegiem kamulce minimalizują potrzebę patrzenia pod nogi i można skupić się na otoczeniu ?
  1 point
 19. Bingo! Czekam na Twoją zagadkę
  1 point
 20. Kurcze, mój pierwszy post i już się z kimś nie zgadzam ? N Tak na serio - słusznie Zośka zauważyła, że to but typu "tactical" od Lowy. Wyższy model to słynny Zephyr. Tylko, że to buty do gonienia za złymi chłopakami po kamienistej pustyni Afganistanu. Mega wygodne, przewiewne - noga suchutka i ........zdecydowanie nietrwałe. Znajomi co byli na medevacu w wojsku to mieli, i 2 sezony maksymalnie buty wytrzymywały. Niestety tak są zaprojektowane. Nie wiem, w jakich warunkach i jak długo testowała je Zośka ?!
  1 point
 21. Pogoda wymarzona ?. Super fotki....? gdzieś ostatnio pisaliśmy, że Gasienicowa o każdej porze roku ma to "coś"...
  1 point
 22. Nie, @J@n . Pokusa była, ale z wielkim bólem daliśmy luz.
  1 point
 23. 1 point
 24. Jeśli ktoś chce zdobyć szczyt Łeverestu, mogę posłużyć za przewodnika, po uprzedniej sowitej zapłacie ? Za dawnych lat zdobyłem go na rowerze, tylko lekko trawersując, myślę, że na hulajnodze też może się udać, choć wymagałoby to sporych przygotowań.
  1 point
 25. @J@n A Everest kiedy? Może się wybiorę z Tobą ?.
  1 point
 26. Kiedyś w sklepie usłyszałam taką rozmowę Pana i pani... Pani -" Ale jak na Rysy jak my nawet na Kasprowym nie byliśmy ?" Pan - "Mówiłem Ci że na te Rysy to połowa drogi po asfalcie albo koniami a resztę to już się wejdzie nie ?" Jak widać nic prostszego od zdobywania Rysów zimą...?
  1 point
 27. Luknij na ten model. Jak zadzwonisz albo napiszesz do Skalnika i ładnie się uśmiechniesz, to dadzą ci kod na - 30 proc. i zmieścisz się w budżecie ? https://www.skalnik.pl/buty-trekker-pro-gtx-black-orange-681104
  1 point
 28. Kolejny szlak beskidzki, tym razem żywiecki - wybrałam Rysiankę (02.01). Ze Złatnej najkrótszy czarny szlak, też okazał się pięknie ośnieżony. Na górze cudne widoki i dość mocny wiatr. Na szlaku spotkany bałwan (taki chyba posylwestrowy) ?. Pożyczyłam mu moje kijki, żeby poczuł się trochę stabilniej..... ?
  1 point
 29. Zima w Gorcach jest naprawdę piękna?
  1 point
 30. Jak zwykle zielonym bo Tatry można zobaczyć ?
  1 point
×
×
 • Create New...