Jump to content

Góry Ponad Wszystko

Member
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Góry Ponad Wszystko last won the day on February 5

Góry Ponad Wszystko had the most liked content!

Community Reputation

51 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wydaje się że lepsze jedyne co miałem lekko brudne to kolana i rękawiczki 🙂
 2. Mamy niedziele pierwszy dzień kalendarzowej wiosny pogoda przed południem ma być bardzo fajna. Zostawiamy auto u wylotu Doliny Kościeliskiej i ruszamy w jej głąb. Osobiście jestem tutaj pierwszy raz. Do tej pory nasze cele znajdowały się w Tatrach Wysokich. Po pół godzinnym spacerze docieramy do rozstaju szlaku i zaczynam się wspinać ku górze. Docieramy do wlotu Jaskini Mylnej. Krótki smukły korytarz prowadzi do słynnych w ostatnim czasie Okien Pawlikowskiego. Dalej jaskinia staje się bardziej ciasna i zupełnie ciemna. Miejscami stoi trochę wody. Kask dobre buty i rękaw
 3. Kolejne szybkie migawki z trasy przez Myślenickie Turnie na Kasprowy i dalej na Świnicę. Pogodę mieliśmy bajkową co sami możecie zobaczyć ? niewielka ilość piechurów zawsze wpływa pozytywnie na obcowanie z górami. Po zejściu z Kasprowego Wierchu w stronę Beskidu idziemy już praktycznie sami. Słonko cały dzień mocno operuje ale krem z filtrem 50 daje radę ? Całodniowa wycieczka w klimacie spokojnego spaceru ?
 4. Zazwyczaj nie przepadam za poniedziałkami ? ten jednak był wyjątkowy i naładował akumulatory na resztę tygodnia pracy. Dosyć spontanicznie podejmujemy decyzję o luźnym wypadzie w Tatry. Prognozy mówią o idealnej lampie i nie jest inaczej. Bajkowa Hala Gąsienicowa przyjmuje nas z rana na swoje włości ? mimo ostatnich zawieruch udaje się też wejść na Kościelca ? Wszystkich którzy w dniu wczorajszym nie mogli być w górach zapraszam na wirtualny spacer na Kościelec ? POGODOWA PETARDA‼️ ☀? Każdemu życzę takiego rozpoczęcia tygodnia ?❄ https://youtu.be/qY99wCvwTGM
 5. Mateusz Z do graniówek gdzie wiemy że nie ma potrzeby robić zjazdów zabieramy 20m lub 2x20m, 3 średnie frendy kilka taśm 100-200cm, 4 ekspresy 60cm, przyrząd asekuracyjny na wszelki wypadek i 4 HMSy. Jeszcze każdy według uznania coś do osobistego zabiera do plecaka.
 6. Była mowa o palcach u rąk ? Przez chwilę brodziłem w głębokim śniegu ? Najlepszym rozwiązaniem jest ruch tego nic nie zastąpi ? ale na sytuacje kryzysowe mam zawsze ze sobą ogrzewacze chemiczne i łapawice puchowe. Oczywiście w łapawicach nie zawsze da się działać z racji na objętość aczkolwiek dają bardzo duży komfort termiczny.
 7. Mamy 9 stycznia pierwsze powiewy zimy w Tatrach. Wybieramy się do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Wstępny plan zakłada przejście z Gładkiej przełęczy poprzez Walentkową Grań na Świnicę. Wykonanie możecie zobaczyć jak zwykle okiem kamery ?
 8. A na 30-ste urodziny taki wschodzik słońca ?
 9. Ostatni piękny chociaż chłodny weekend w Tatrach Wysokich. Z wiadomych powodów wybieramy polską część ? Kolejny raz długim asfaltem dreptamy do Morskiego Oka. Miejscami Szlak jest mocno oblodzony. Naszym celem jest wejście na Cubrynę prze Hińczową Przełęcz i jak czas pozwoli MSW. W tym sezonie wszystkie wyjścia były z kamerą ? wrzucam więc filmik z tego wypadu, mam nadzieję że nie naruszam w ten sposób regulaminu ?
×
×
 • Create New...