Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 08/19/2020 in all areas

 1. Najbardziej wyczekiwany wyjazd w roku w końcu nadszedł! Noclegi zaplanowane w Kościelisku, pogoda zamówiona (aczkolwiek początkowo prognozowano burze i deszcze) nic tylko ruszać w góry ? W dzień przyjazdu w niedzielę, nie mogliśmy z żoną wysiedzieć na miejscu, więc postawiliśmy na szybką wizytę w Dolinie Kościeliskiej i przejście Wąwozu Kraków. W Dolinie byliśmy koło 15 i większość ludzi o dziwo wracała na parking i każdy patrzył się na nas jak na typowych urlopowiczów pt. "co oni chcą tu zobaczyć wchodząc o 15 na szlak?"? Szybkim marszem, manewrując pomiędzy grupkami ludzi dotarliśmy do
  4 points
 2. Super! Ekstra foty i relacja! Szpiglasowy mam w planach na kolejną wyprawę w Tatry ? Nie taki straszny! Ja polecam ?
  4 points
 3. Zapraszam do obejrzenia paru ruchomych obrazków. Może komuś się przyda ?
  3 points
 4. Od jutra (20.08) szlak na Krzyżne otwarty już w całości! ?
  3 points
 5. W środę postanowiłam wybrać się na Szpiglasowy Wierch, na którym do tej pory jeszcze nigdy nie byłam. O godzinie 6:00 zameldowałam się na Palenicy Białczańskiej, skąd ku mojemu zdziwieniu, już startowało niemało osób, chociaż tłumów jeszcze nie było. Pogoda zapowiadała się znakomicie, chociaż prognozy na ten dzień przewidywały rozwój chmur, ale bez burz. Szybkie przejście po znanej już prawie wszystkim Polakom asfaltówce (a może raczej ucieczka przed nią), minięcie Wodogrzmotów Mickiewicza i obranie szlaku do Doliny Pięciu Stawów. Poranek był rześki, jak to zwykle w Tatrach. Taki w sam raz n
  2 points
 6. Plan jest super kozacki. Jeszcze parę lat temu sam pisałbym się na takie EKG. Ale teraz wolimy przcupnąć na skale, popatrzeć na widoczki. Góry poczekają ?. Ale życzę powodzenia i pogody ??
  2 points
 7. A mnie tam jakoś Chochołowska nie rusza ? Zwłaszcza, gdy nią schodzę o poranku po nocy w górach z piwem w ręku. O wiele bardziej mnie irytuje np. podejście Roztoką, które dłuży się za każdym razem coraz bardziej. Tak samo asfalt do Tatliakovego Bufetu...
  2 points
 8. @Andrzejb super wycieczki. Ja też lubię spędzać urlop intensywnie a odpoczywać po powrocie bo szkoda każdego dnia i pogody? Zdjęcia świetne a kozice jak modelki?
  2 points
 9. Eee... No to jak tak, to znaczy że jeszcze coś możesz po drodze "zahaczyć" ?? MOC jest z TOBĄ ??? @Loki
  2 points
 10. Dlatego piwo kupię wcześniej i wstawię do lodówki, żeby już czekało zimne ? a ewentualne zakwasy przechodzę zanim się pojawią ?
  2 points
 11. Na drugi dzień po Rysach nie miałbym ochoty nawet na wyjście do Biedronki po piwo, a co dopiero w góry, no ale ze mnie żaden sportowiec/wyczynowiec i nie pierwszej młodości w dodatku.
  2 points
 12. Wschodzące Słońce oświetlające Tatry Bielskie godzina 5 37 - 2 sierpnia 2020. Widok przez okno samochodu. Z Tatrzańskiej Polanki udajemy się zielonym szlakiem w kierunku Śląskiego Domu. Gdy zbliżamy się do Wyżniej Wielickiej Polany po raz pierwszy pokazuję nam się masyw Gerlacha. Od tej pory będzie on widoczny praktycznie cała wyprawę. Mijamy Śląski Dom i Wielicki Staw. Podążamy Doliną Wielicka na północ. Idziemy spokojnie. Na szlaku pojawia się więcej turystów. Spokojnie
  1 point
 13. Dopiero po drugim ? Twardziel z Ciebie ?
  1 point
 14. @Zośka zaciekawienie, zainteresowanie, zauroczenia i ... tolerancja ??
  1 point
 15. Tak masz rację...irytacja, zniesmaczenie, rozdrażnienie, frustracja, bezsilność...?
  1 point
 16. @Luk_ między "nudno" a " nienawidzę" jest cała gama uczuć ?? @Andrzejbda z pewnością Chochołowskiej drugą szansę ?
  1 point
 17. @jaaga76 co jak co, ale na zimne piwo i gorący prysznic/kąpiel po mega wysiłku zawsze mam siłę ? potem ewentualnie pizza, a w górach oscypki i kwaśnica i życie nabiera sensu ?
  1 point
 18. @Loki możesz nie mieć siły go wypić po takim rajdzie ?
  1 point
 19. @Zośka właśnie zastanawiam się którędy będzie łatwiej zacząć, żeby nie zajechać się na starcie...
  1 point
 20. Chyba nie muszę pisać, w którym schronisku dostałem takiego schaboszczaka ?
  1 point
 21. @Dawno temu w Tatrach ja jestem wielką fanką i cieszę się że nie tylko ja ??
  1 point
 22. @Dawno temu w Tatrach są i bardzo chętnie poczytają, jak sie dawniej w Tatrach działo ?
  1 point
 23. Nawet Ci się udało ładnie wytłumaczyć. Wiesz, to jest tak, że jak ktoś lubi to co robi, jest to dla niego pasją, zamiłowaniem itp, to choćby to było łowienie ryb, to gdy zacznie o tym opowiadać, słucha się tego z niezwykłą przyjemnością.
  1 point
 24. Czołem, jestem Jacek i mieszkam na Mazowszu ? W Tatry jeździłem dosyć często, ale odkąd w nosidełku przemieszcza się z nami mały człowiek wybieram też niższe góry ? Będę Wam przemycał trochę retro klimatów i ciekawostek - mam nadzieję, że są tu fani historycznego oblicza Tatr ?
  1 point
 25. 1 point
 26. Rodzinne wspinanie – część II. Dziewiątego sierpnia ruszamy na słowacką stronę Tatr, wpierw autobusem na Łysą Polanę, przesiadka do „czechosłowackiego” autobusu, ČSAD, a jakże i wysiadamy w Matlarach, skąd zaczynamy podejście do schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim, wtedy znanego jako „chata, známa aj ako Brnča, Brnčala, alebo Brnčalka” od Alberta Brncala (1919-1950), profesora wychowania fizycznego, wychowanka tatrzańskiego Klubu Wspinaczkowego IAMES, który 1 sierpnia 1950 roku zginął podczas wspinaczki z Jastrzębiej Doliny na Jastrzębią Przełęcz, a ponadto był uczestn
  1 point
 27. Jeśli kogoś to interesuję to szczyt orientacyjnie według mnie banalny. Odejście w prawo od przełęczy ciągle mniej lub bardziej widoczną ścieżką, aż dochodzimy do rynny która na zejściu sprawia sporo problemu szczególnie tym mniej zaawansowanym piechurom. Dużo sypkiego i mało stabilnych chwytów. Po wejściu na grań idziemy około 20 metrów w prawo do słupka. Wczoraj zdobyty. Ps. Co do szlaku na MPPCH... nie rozumiem jak można porównać ten szlak do orlej. Banał nawet w deszczu. O ekspozycji też nic nie wiem
  1 point
 28. Poczytaj opis szlaku z bloga "Góry wg Hemli i Wojtusia", kopczyki są ale przydaje się orientacja w terenie, trudności 0+
  1 point
 29. @Thomson mi też się marzył MSC już od dawna a jak wreszcie w niedzielę się na niego wybrałam to na Przełęczy pod Chłopkiem był szron i taka mgła że odpuściłam. Widziałam dwóch chłopaków którzy tam szli ale dogonili mnie jak schodziłam poniżej przełęczy i mówili że też odpuszczają. Było około 1-2 stopni i widoczność kilka metrów ?
  1 point
 30. Marzy mi się MSC od Przełęczy pod Chłopkiem, ale przyznam się, że to zdjęcie wcale nie sprawia, że uznałbym to za drogę 0+ - wydaje mi się bardzo trudny, zwłaszcza po pierwszym skręcie w rynnę po środku. Aż trudno uwierzyć w to co można znaleźć w poradnikach, że aby zrobić to na legalu wystarczy wpis do książki wyjść taternickich w MOku, kask i można śmigać na MSC bez jakichś lin i uprzęży. Schodzenie tą rynną wydaje mi się (patrząc na to zdjęcie) szalenie trudne. Pewnie na start ucieszę się z samej Przełęczy jak za miesiąc tam się znajdę. ?
  1 point
 31. Na takiej fotce to ok .... oczywiście wszystko teoretycznie proste, ale w praktyce juz tam na górze moze być zabawa ?? Dzięki za info ?
  1 point
 32. Chłopek juz za mną chodzi od zeszłego roku, a że Mięguszowiecki Wielki jak narazie chyba pozostanie moim marzeniem to chociaz na "brata" spróbuje wejść ? cała grań jest piękna z Cubryną włącznie ?
  1 point
 33. Nie sprawiło mi jakichś większych trudności wejście ale kilka razy adrenalina skoczyła jak kamień uciekł spod nogi. Szczególnie właśnie na te kruche fragmenty trzeba uważać żeby nie wyjechać z jakimś kamyczkiem. Miejscami dosyć stromo.
  1 point
 34. @Peter Iron możesz podać trochę więcej szczegółów ? Też mnie interesuje ten temat. Już w zeszłym roku chciałam wejść ale jakoś tak zeszło i nie weszłam.
  1 point
 35. Byłem na MSC we wrześniu wchodziłem pierwszy raz i udało się nie zabłądzić. Kopczyki rzeczywiście są i ułatwiają sprawę chociaż niektóre z nich są mylące.
  1 point
 36. Podłączam się do pytania, też mnie to interesuje. Po przeczytaniu paru blogów wiem, że są kopczyki.... ale moze ktos z was był i moze coś więcej napisać ? wiecie chodzi o to zeby się nie ..... i wiecie co dalej ??
  1 point
 37. Jest ktoś w stanie opisać jak wejść na MSC ? Wiem że trzeba obejść z prawej strony (SK) i wbić się w rynnę tylko nie mam pojęcia co zastane na miejscu pod względem orientacyjnym.
  1 point
 38. Ja po przeczytaniu opisu szlaku byłem troszkę przerażony. Gdy jednak się na nim znalazłem okazał się bardzo przyjemny i dający satysfakcję. Najbardziej obawiałem się "Galeryjki" która okazała się stosunkowo szeroka. Na przełęczy trochę wiało, ale przy Tych widokach nie zwraca się na to uwagi. Bardzo polecam. Naprawdę piękny szlak ?
  1 point
×
×
 • Create New...