Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, barbie609 napisał:

coś się szykuje

https://film.interia.pl/wiadomosci/news-na-ten-film-czeka-cala-polska-zwiastun-wgniata-w-fotel,nId,7246526

mam nadzieję na trochę dobrego kina , ale pewnie wyjdzie bogoojczyźniana nuda. Ciekaw jestem jak tam będzie z zgodnością historyczną.

Pewnie masz rację i tak będzie. Ale chętnie obejrzę - bardzo lubię Lichotę i Topę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barbie609 moderator napisał:

doceniając widowiskowość ekranizacji i lubiąc książkową Diunę /ale tylko pierwszą/ raczej się nie wybiorę , część pierwsza mnie znudziła .

No mi się akurat jedynka bardzo podobała. Wierna literackiemu pierwowzorowi, zrealizowana z rozmachem. No i bez głupich udziwnień w nurcie poprawności politycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, barbie609 moderator napisał:

coś się szykuje

https://film.interia.pl/wiadomosci/news-na-ten-film-czeka-cala-polska-zwiastun-wgniata-w-fotel,nId,7246526

mam nadzieję na trochę dobrego kina , ale pewnie wyjdzie bogoojczyźniana nuda. Ciekaw jestem jak tam będzie z zgodnością historyczną.

Nie słyszałam, że powstaje taki film. Może będzie dobry. W święta w tv leciał,,Filip" podobał mi się.  Inny od, jak to nazwałeś-  "bogoojczyźnianych" . Moze więc coś się zmienia w rodzimym kinie wojennym.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wjesna napisał:

Nie słyszałam, że powstaje taki film. Może będzie dobry. W święta w tv leciał,,Filip" podobał mi się.  Inny od, jak to nazwałeś-  "bogoojczyźnianych" . Moze więc coś się zmienia w rodzimym kinie wojennym.

Znakomity film, taki niesztampowy. Kulm w roli tytułowej rewelacyjny. No i to zakończenie...Kawał świetnego i ambitnego kina. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, barbie609 moderator napisał:

coś się szykuje

https://film.interia.pl/wiadomosci/news-na-ten-film-czeka-cala-polska-zwiastun-wgniata-w-fotel,nId,7246526

mam nadzieję na trochę dobrego kina , ale pewnie wyjdzie bogoojczyźniana nuda. Ciekaw jestem jak tam będzie z zgodnością historyczną.

"zwiastun wgniata w fotel" - czy to zawsze tak musi być podawane, jak dla pięciolatka? 

Zwiastun w nic nie wgniata, rzekłbym nawet że jest wręcz słaby. 

Pada też w nim hasło: "zwycięstwo, które zmieniło bieg historii" - no raczej nie bardzo, mówiąc oględnie. 

Zresztą gdyby pod Anzio dowodził np. Patton, a nie ta pierdoła Lucas, być może w ogóle obeszłoby się bez zdobywania Monte Cassino.

 

 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2023 o 10:40, wjesna napisał:

Im grubsza tym lepsza, bo więcej  czytania.

Teraz osiąga się to najczęściej dwoma metodami:

 Artystyczną - zwykle po prostu laniem wody, czyli np. tworzeniem pierdyliona pobocznych, nic nie wnoszących wątków itp.

Technologiczną - większa czcionka, szersze marginesy, większe odległości między wierszami itp.

A gdy się połączy obie metody, to hoho - można spokojnie podwoić objętość dzieła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jędrek napisał:

wycięstwo, które zmieniło bieg historii" - no raczej nie bardzo, mówiąc oględnie. 

no , biorąc pod uwagę ,że francuzi znaleźli obejście........

9 godzin temu, Jędrek napisał:

Zresztą gdyby pod Anzio dowodził np. Patton, a nie ta pierdoła Lucas,

a widzisz Anzio było dyskutowane jeszcze jak latałem w zielonym wdzianku. Wykładowcy z katedry taktyki zawsze się o to spierali. Fanem Pattona nikt nie był , o ile pamiętam najbardziej szanowali gen Bradleya.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jędrek napisał:

Teraz osiąga się to najczęściej dwoma metodami:

 Artystyczną - zwykle po prostu laniem wody, czyli np. tworzeniem pierdyliona pobocznych, nic nie wnoszących wątków itp.

Technologiczną - większa czcionka, szersze marginesy, większe odległości między wierszami itp.

A gdy się połączy obie metody, to hoho - można spokojnie podwoić objętość dzieła. 

Np jakie tytuły tak są napisane?  Co takiego dużego i pustego  wpadło w Twoje ręce, że masz takie złe zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapnijcie pasy, bo czeka Was długa i baaardzo zimna podróż ‼️

Już od dziś - na Netflixie - oglądać można film "Śnieżne Bractwo", który opowiada znaną Wam pewnie wszystkim historię ocalałych z katastrofy lotniczej pasażerów, którzy walczą o życie w niedostępnym sercu Andów. 

Nie widziałem go jeszcze, ale obraz zbiera znakomite recenzje. I jest hiszpańskim kandydatem do tegorocznego Oskara. Myślę, że warto 🎬

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, barbie609 moderator napisał:

no , biorąc pod uwagę ,że francuzi znaleźli obejście........

a widzisz Anzio było dyskutowane jeszcze jak latałem w zielonym wdzianku. Wykładowcy z katedry taktyki zawsze się o to spierali. Fanem Pattona nikt nie był , o ile pamiętam najbardziej szanowali gen Bradleya.

Dyskutowane było i pewnie dalej jest, bo to w sumie ciekawy przypadek niewykorzystanej okazji. 

Pattona podałem za przykład, jako tego najbardziej znanego z energicznych poczynań  😁

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, barbie609 moderator napisał:

Mróz w komplecie z Szycem , no nie wiem

I ja mam wątpliwości. Ale dam szansę, obejrzę dziś wieczorem jeden odcinek. 

 

18 minut temu, jaaga76 napisał:

 

"Maszynowo" pisanych książek Mroza nie da się czytać. Ekranizacje N. są zwykle zrobione na jedno kopyto, więc fajerwerków bym się nie spodziewała

 

Zgadzam się. Nigdy nie byłem fanem jego prozy. Dla mnie ciut trąci ona grafomaństwem.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...