Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, Mnich Moderator said:

Ja się w sumie nie dziwię... 

Wlazł na asfalt, przeraził się tłumów, więc uskoczył w bok unikając bycia stratowanym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q'bot napisał:

Ja się w sumie nie dziwię... 

Wlazł na asfalt, przeraził się tłumów, więc uskoczył w bok unikając bycia stratowanym. 

Szedł z Kuźnic więc wychodzi na to że coś pokręcił idąc na Zawrat lub Kozią. 

Wiara w google maps bywa zgubna. Chłop mial i tak kupę szczęścia. 

 

Ciekawostka - wg Google maps najszybciej z Kuźnic nad Morskie Oko piechotą jest przez Granaty, zejście spod Koziego do Piątki i dalej przez Świstówkę. 

Niecałe 5 godzin, bo Google nie bierze pod uwagę rzeźby terenu, tylko kilometry.

Ciekawe ilu ludzi się na takie wskazówki nabiera ??

 

 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/93713/Rozpoczal_sie_Zlot_Zabytkowych_Szybowcow_na_Litwince_zdjecia_.html

szybowce są częścią tych gór , słynne loty na fali halnego , rekordy odległości czy wysokości wykręcone nad Tatrami  w fajnej beletrystycznej formie opisał to Janusz Meissner w ,, Trzech Diamentach,,

DSCN5049.thumb.jpg.2a4bdc357224219d5deea61b9071a528.jpg

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, barbie609 napisał:

https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/93713/Rozpoczal_sie_Zlot_Zabytkowych_Szybowcow_na_Litwince_zdjecia_.html

szybowce są częścią tych gór , słynne loty na fali halnego , rekordy odległości czy wysokości wykręcone nad Tatrami  w fajnej beletrystycznej formie opisał to Janusz Meissner w ,, Trzech Diamentach,,

DSCN5049.thumb.jpg.2a4bdc357224219d5deea61b9071a528.jpg

Tadeusz Schiele też sporo o szybownictwie pisał, sam również latał nad Tatrami. 

A mnie kusi lot motoszybowcem z lotniska w Nowym Targu ?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, barbie609 napisał:

to w ogóle KTOŚ zarówno w powietrzu jak i górach. Mnie jakoś bardziej się kojarzy ze Spitfire niż z szybowcem , pewnie niesłusznie .

Wspominałem o nim w temacie "książki". 

Dla mnie człowiek - legenda. Świetny pilot, taternik, grotołaz oraz pisarz - gawędziarz. 

Szkoda tylko że ta pieprzona komuna zmarnowała mu wiele lat, w czasie których nie mógł latać, a i odsiedział swoje. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...