Skocz do zawartości

Bieżące informacje


tatromaniak

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Zośka napisał:

My już byliśmy naszykowani żeby pobrodzić w śniegu i wejść na Skrzyczne ale po wejściu do auta okazało się że sprzęgło wpadło i już nie wróciło😯. No i teraz mąż wymienia wysprzęglik a ja gotuję awaryjny obiad😂.

Może za tydzień się uda.

Czyli w sumie mieliście szczęście że padło w domu, a nie gdzieś w głuszy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2023 o 16:34, Jędrek napisał:

Czyli w sumie mieliście szczęście że padło w domu, a nie gdzieś w głuszy. 

 

2 godziny temu, wjesna napisał:

Widzisz  @ZośkaZosiu, jak sobie człek wyobrazić, że moglo być gorzej,  to od razu mu lepiej 

A ja głupia byłam wczoraj zła zamiast docenić szczęście jakie mnie spotkało😂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń (dla osób dorosłych) z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody.

W sobotę 16 grudnia odbędzie się wycieczka dotycząca przygotowania roślin i zwierząt do zimy.

◾ prowadzący: dr inż. Tomasz Skrzydłowski
◾ trasa: Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - Dolina Kościeliska
◾ start: wylot Doliny Małej Łąki o godz. 8.00, czas trwania ok. 4 godziny
◾ minimalna liczba osób: 5
 
 
Zima to pozornie niekorzystny okres w życiu różnych organizmów. W rzeczywistości wiele z nich jest do niej doskonale przystosowanych na poziomie fizjologicznym oraz zmiany swoich zachowań. Dzięki temu mrozy nie są im straszne. Zastanowimy się dlaczego drzewa zrzucają liście, które zwierzęta zapadają w sen zimowy, a które ucinają sobie jedynie dłuższą drzemkę. Warto też zdawać sobie sprawę, że niektóre gatunki w czasie śnieżnych zim, zasadniczo zmieniają pory aktywności, miejsca żerowania lub inne formy zachowania.
 
proxy?sig=f5d77a81e6b6bea1988410d66ad44b427da6bf196e8e1b5aebb279d5e3dfd758&url=aHR0cHM6Ly90cG4ucGwvdXBsb2FkL2ZpbGVtYW5hZ2VyL2FrYWRlbWlhLXRhdHJ5LjE2MTIuanBn
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...