Jump to content
Mateusz Z

Nasze plany górskie na rok 2020

Recommended Posts

Mięguszowiecka Przełęcz Pod Chłopkiem to numer 1, bo już od dwóch lat pogoda podczas mojego urlopu w tatrach skutecznie niwelowala te plany, może w tym roku się uda ☺️ A ponadto Orla Perc w całości, wszystkie odcinki mam juz zaliczone ale czas to wszystko połączyć 🙂 no i przynajmniej dwie wycieczki na Słowację- Koprowy Wierch i trio Polski Grzebień Rohatka Mała Wysoka wraz z dojsciem do doliny Starolesnej, w ktorej juz mialem okazję być i opadla mi kopara! 😁

• Like ! 4

Większość tutaj ma bardzo ambitne plany, aż głupio mi pisać,że ja marzę o wejściu na Zawrat, Krzyżne czy Szpiglasowy Wierch. Aczkolwiek bardzo się cieszę, że i taką możliwość będę miała;-) Zapraszam do wspólnej wędrówki;-)

• Like ! 5

Guest Kacha
2 minuty temu, MałaMi napisał:

Większość tutaj ma bardzo ambitne plany, aż głupio mi pisać,że ja marzę o wejściu na Zawrat, Krzyżne czy Szpiglasowy Wierch. Aczkolwiek bardzo się cieszę, że i taką możliwość będę miała;-) Zapraszam do wspólnej wędrówki;-)

Na Szpiglasie jeszcze nie byłam 🙂może w czerwcu uda się wyciągnąć znajomych. 

MałaMi nie ma co się porównywać, każdy ma inne możliwości i doświadczenie. Dla mnie moje samotne wyjścia i tak są ambitne 🙂 grunt to stopniowo i bezpiecznie zwiększać trudności ✌️😉

8 minut temu, MałaMi napisał:

Na początek proponuję Zawrat, ale od strony Piątki. W miarę łatwy szlak, zobaczysz, z czym to się je 🙂

• Like ! 3

Też tak sądzę, dlatego zwiększam trudność stopniowo;) Satysfakcja z pokonywania kolejnych szlaków i zdobywania szczytów nie do opisania;-) 

• Like ! 3

2 minuty temu, Mnich Moderator napisał:

Na początek proponuję Zawrat, ale od strony Piątki. W miarę łatwy szlak, zobaczysz, z czym to się je 🙂

Taki mam plan i mam nadzieję,  że go zrealizuję;-) Dzięki za radę;-)

• Like ! 2

Posted (edited)

Jeśli wirus mi nie pokrzyżuje planów, to wybieram się w lipcu na tydzień w polskie Tatry, a potem 2 dni spędzę na Słowacji, bo zamierzam zadebiutować na Rysach i coś tam jeszcze wymyślę na dokładkę. Jeśli chodzi o naszą część Tatr, to w planach: Wrota Chałubińskiego, Bystra (wstępnie od strony Doliny Starorobociańskiej). Zamierzam przejść jednego dnia całą Ścieżkę nad Reglami (zaczynając od Chochołowskiej a kończąc na podwieczorku na Kalatówkach). Może uda mi się też zaliczyć odcinek od Kończystego Wierchu do Wołowca, gdzie jeszcze nie byłem. No i planuję swój debiut na Orlej Perci, ale nie wędrówkę nią, tylko wejście i zejście na Zawrat, Krzyżne albo Kozi Wierch (ewentualnie Skrajny albo Zadni Granat od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego). To takie wstępne plany, a życie i pogoda i tak wszystko zweryfikują. W ubiegłym roku miałem szczęście z pogodą, bo podczas tygodniowego pobytu cały czas było ciepło i słonecznie, ani razu nie musiałem sięgać po pelerynę, więc i teraz może lipiec będzie dla mnie szczęśliwy  🙂

Edited by Karol Kliński
  • Like ! 7

27 minut temu, Karol Kliński napisał:

Jeśli wirus mi nie pokrzyżuje planów, to wybieram się w lipcu na tydzień w polskie Tatry, a potem 2 dni spędzę na Słowacji, bo zamierzam zadebiutować na Rysach i coś tam jeszcze wymyślę na dokładkę. Jeśli chodzi o naszą część Tatr, to w planach: Wrota Chałubińskiego, Bystra (wstępnie od strony Doliny Starorobociańskiej). Zamierzam przejść jednego dnia całą Ścieżkę nad Reglami (zaczynając od Chochołowskiej a kończąc na podwieczorku na Kalatówkach). Może uda mi się też zaliczyć odcinek od Jarząbczego Wierchu do Wołowca, gdzie jeszcze nie byłem. No i planuję swój debiut na Orlej Perci, ale nie wędrówkę nią, tylko wejście i zejście na Zawrat, Krzyżne albo Kozi Wierch (ewentualnie Skrajny albo Zadni Granat od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego). To takie wstępne plany, a życie i pogoda i tak wszystko zweryfikują. W ubiegłym roku miałem szczęście z pogodą, bo podczas tygodniowego pobytu cały czas było ciepło i słonecznie, ani razu nie musiałem sięgać po pelerynę, więc i teraz może lipiec będzie dla mnie szczęśliwy  🙂

Ambitny plan Karol. No i fajne trasy. Zachodnie są idealne na rozgrzewkę. A z Granatami od Czarnego spokojnie sobie poradzisz. To najlepsza opcja, by liznąć trochę Orlej. Pogoda, niestety, w górach jest nieprzewidywalna. Dobrze o tym wiesz, że zmienia się z dnia na dzień. Mimo wszystko życzę powodzenia w realizacji ambitnych zamierzeń. Słońca i fajnych spotkań na szlaku 😎

• Like ! 3

Zobaczymy jak w tym roku będzie z warunkami, ale z takich wstępnych planów to od doliny Jałowieckiej na Salatin i dalej na Baranec, Grań Otargańców, Koprowy, Mała Wysoka i Jagnięcy. Mam też w planach zrobienie trasy od Ciemniaka aż po Krzyżne, ale to jest akurat uzależnione od otwarcia odcinka Świnica - Zawrat. Ale plany planami, a rzeczywistość rzeczywistością 😂

• Like ! 6

Swoje plany uzależniam od tego czy będą otwarte granice. Jeśli tak to wtedy słowackie Wysokie i taki plan:

1. Bystra Ławka

2. Koprowy Wierch

3. Magistrala od Zielonego Stawu Kiezmarskiego do Łomnickiego Stawu

4. Polski Grzebień(może z Małą Wysoką, może z Rohatką, a może bez niczego)

5. Dolina Koprowa-Zawory-Gładka Przełęcz

Jeśli plan słowacki nie wypali, to wtedy będą Tatry Zachodnie w Pl, czyli:

1. Ornak(byłam kiedyś, ale dawno i we mgle, a podobno widoki tam piękne)

2. Giewont(trzeba w końcu odhaczyć ten punkt obowiązkowy 😉 )

3. Czerwone Wierchy z Doliny Tomanowej

4. Grań Wołowiec-Kończysty-Jarząbczy(tylko tego kawałka mi brakuje)

+ może coś łatwego z Wysokich(Zadni Granat albo Kozi od 5)

Jak się uda chociaż cześć planu zrealizować to i tak będzie ok.

• Like ! 3

Ja bym chciała w końcu bardziej poznać słowacką strone Tatr i tak mam plan zdobyć Krywań, Sławkowski i Grań Rohaczy. Po polskiej koniecznie przełęcz pod chłopkiem ( może z czarnym 🤫) no i Rysy od polskiej ( od słowackiej byłam a od naszej strony ciekawi mnie trasa). 

Dokończyć Orlą czyli Skrajny Granat - Przełęcz Krzyżne.

Gdyby te plany dało się zrealizować byłabym przeszczęsliwa 😁🤗🤩

• Like ! 3

Plan na ten rok?🤔 Częściowo już wykonany:

Pierwszy wyjazd zimowy w Tatry . Był 👍

Karkonosze też były i jeszcze będą. Świetna baza treningowa przez Tatrami.

A latem ...  Wołowiec i może Rohacze.  Jak pogoda pozwoli to Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem  lub od Zawratu do Koziego.

I spacer granią od Kondrackiej Kopy do Kasprowego.

Kościelec przez dobrej pogodzie bo ostatnio było widać Nic😎

Jesień jak wszystko będzie dobrze to zjazd tatromaniaków i zobaczymy ...  Do zobaczenia na szlaku 😉👍

• Like ! 3

16 minut temu, Mnich Moderator napisał:

Też tak macie? 🙂

Tak samo!😏 W wolnym czasie albo wspominam ostatnie wyjście albo planuję następne 😏🔥

• Like ! 3

38 minut temu, vatra napisał:

Tak samo!😏 W wolnym czasie albo wspominam ostatnie wyjście albo planuję następne 😏🔥

Ja czekam aż otworzą nareszcie granicę i będzie można jechać na Słowację. Krywań Sławkowski Mała Wysoka.....eh może już niedługo 🤔

• Like ! 3

A jak z trasą Palenica - Piątka - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko? Ktoś był? Jak wrażenia? O czy szlak jest już otwarty, bo wiem ze w tamtym roku nie

Dnia 5.06.2020 o 19:56, Zośka napisał:

Ja czekam aż otworzą nareszcie granicę i będzie można jechać na Słowację. Krywań Sławkowski Mała Wysoka.....eh może już niedługo 🤔

Czekam dokładnie na to samo 🤗 Krywań i Sławek na pierwszy 🔥

• Like ! 3

Dnia 7.06.2020 o 09:08, Tuklaudia.witam napisał:

A jak z trasą Palenica - Piątka - Szpiglasowa Przełęcz - Morskie Oko? Ktoś był? Jak wrażenia? O czy szlak jest już otwarty, bo wiem ze w tamtym roku nie

Szlak jest piękny i wrażenia są mega, oczywiście przy ładnej pogodzie ... widok na piątkę z podejścia na przełęcz mega 😍 Warto wejść z przełęczy na Szpiglasowy Wierch bo to tylko kawałek a trudności żadnych nie ma.  Cały szlak jest długi, ale dostępny dla każdego turysty i daję naprawdę mega frajdę. Szczegółowe info o tym szlaku już na forum są chyba w: Szpiglasowy Wierch w " wasze wycieczki" bądź " szlaki" tam też są piękne foty 😍

Osobiście polecam 😎

20200609_231443.jpg

• Like ! 3