Skocz do zawartości

co byście doradzili?


monik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.09.2023 o 11:03, Jędrek napisał:

Jeszcze jedna fajna trasa bez trudności w tym rejonie, to wejście na Smutną Przełęcz i dalej na Rohacza Płaczliwego - powrót tą samą drogą. 

Albo zejście na Žiarską Przełęcz i do Žiarskiej Doliny, też jest łatwe.

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fibi napisał:

A jaki byście radzili kierunek marszu na odcinku Brestova-Salatyny-Pachoł? Mam na myśli nie tylko trudność, ale też widoki.

Ja od Brestovej, tym bardziej teraz, gdy można podjechać kawałek kanapą. A w zejściu, zależnie od kondycji, sił , pogody, warunków itp, można jeszcze zaliczyć spacer przez Stawy Rohackie. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się też zastanawiam nad czasem przejścia tego szlaku. Bo wg. mapa turystyczna pętla zajmie prawie 9 h. Wg mojej mapy papierowej to nawet prawie 10. A to niby tylko 15 km. Jakoś kurde długo. Bo 9 h wg. mapy to znaczy, że realnie to będzie jakieś 11 albo i więcej🙄

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Fibi napisał:

Trochę się też zastanawiam nad czasem przejścia tego szlaku. Bo wg. mapa turystyczna pętla zajmie prawie 9 h. Wg mojej mapy papierowej to nawet prawie 10. A to niby tylko 15 km. Jakoś kurde długo. Bo 9 h wg. mapy to znaczy, że realnie to będzie jakieś 11 albo i więcej🙄

Ja mogę powiedzieć tyle że od przekroczenia pewnego wieku im jestem starszy tym szlaki robią się dłuższe. A w moim przypadku do wieku dochodzi jeszcze pstrykanie 10 czy 20 razy więcej fotek niż w czasach analogów. I czasy przejścia rosną. Przestałem się więc przejmować tym co podają szlakowskazy, przewodniki  czy mapy. 

 

Edytowane przez Jędrek
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jędrek napisał:

Ja od Brestovej, tym bardziej teraz, gdy można podjechać kawałek kanapą. A w zejściu, zależnie od kondycji, sił , pogody, warunków itp, można jeszcze zaliczyć spacer przez Stawy Rohackie. 

Popieram, od Brestowej przyjemniej. Stawy Rohackie obowiązkowo.  

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, barbie609 moder napisał:

na grzebień Przedniego Salatyna kawałek wyjedziesz kolejką , spora oszczędność czasu i sił

Jak to jest taka kolejka krzesełkowa że się siedzi na powietrzu to raczej do niej nie wsiąde. Mój chłop sknera to też raczej nie, a sama tym ustrojstwem to już nigdy w życiu nie zamierzam jechać.

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Fibi napisał:

A jaki byście radzili kierunek marszu na odcinku Brestova-Salatyny-Pachoł?

Byłem od jednej i drugiej strony, od Brestowej zdecydowanie lepiej wchodzić 👍 A i można o  Rohackie stawki w drodze powrotnej zahaczyć 👌

Schodzenie z Brestowej na koniec dnia jest bardzo męczące 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Krzysiek Zd napisał:

Byłem od jednej i drugiej strony, od Brestowej zdecydowanie lepiej wchodzić 👍 A i można o  Rohackie stawki w drodze powrotnej zahaczyć 👌

Schodzenie z Brestowej na koniec dnia jest bardzo męczące 

A z tej drugiej strony dużo jest kruchego syfu?

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...