Skocz do zawartości

Ciekawe artykuły o tematyce górskiej


jaaga76

Rekomendowane odpowiedzi

Dla @Zakochana w górachw górach i innych góroholików, którzy chcą zdobyć KGP. 

https://zielona.interia.pl/polityka-klimatyczna/polska/news-korona-gor-polski-jak-szybko-zdobyc-wszystkie-szczyty,nId,7148104

Ile macie szczytów zaliczonych? Zrobił już ktoś całość? Wiem, że poza Kasią @Fibizbiera pieczątki. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mnich Moderator napisał:

 I gdzie Ci się podobało do tej pory najbardziej

Trudno powiedzieć bo każdy szczyt jest inny. Wolę te wyższe jak np. Śnieżka bo widoki ładniejsze ale wiadomo że też ludzi tam więcej niż na Kłodzkiej Górze albo Czuplu. Wszystkie moje "zdobycze" gdzieś tu na forum opisywałam.

A te na które najczęściej wracam nie należą do KGP.

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Fibi napisał:

@Mnich Moderator ja nie zbieram pieczątek, robię sobie tylko pamiątkowe fotki na szczycie, tak dla siebie 🙂 Szczytów na koncie mam 13 tylko, prawie półmetek. Tylko skompletowałam najwyższe, a do tych niższych które są góra tylko z nazwy, to jakoś nie mam zapału 🙄

I gdzie Ci się najbardziej podobało? Poza klasyką, typu Śnieżka i Bejbi? 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mało, chyba z 8 szczytów w kolekcji. Rysy zostawiam na koniec, taka wisienka na torcie. Jak na razie najładniejszy szczyt, to Babia Góra, ale to pewnie dlatego, że byłam tam na wschodzie słońca, w dodatku wędrowałam sama, bez towarzystwa. Ciepło wspominam ten wyjazd. W trakcie jednego weekend zdobyłam jeszcze Mogielicę (w ogóle drugi raz) i też było to wejście na wschód, a po Mogielicy weszłam na Radziejową. Miał być jeszcze kolejnego dnia Lubań na powrocie, ale czekała mnie długa droga do domu za kółkiem, więc zrezygnowałam. Po kolei: Babia (1), Mogielica (2,3), Radziejowa (pozostałe).

IMG_20221213_220217.jpg

IMG_20221113_180259.jpg

IMG_20221113_175918.jpg

IMG_20221118_205449.jpg

IMG_20221118_205707.jpg

IMG_20221118_205249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie KGP i zimy to właśnie zimą można się pokusić o zdobywanie szczytów w okolicach Kłodzka czy Wałbrzycha. Bardzo łatwo jest wejść na Jagodną czy Śnieżnik a widoki fajne. Ale nawet latem jadąc na weekend możemy zdobywać po kilka szczytów do korony dziennie. My dla pewności wchodzimy nie tylko na te które są zaliczane do korony ale także na te, które w wyniku błędnych pomiarów zostały pominięte. I czasem te właśnie nie uwzględnione są ciekawsze. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...