Jump to content

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem


Recommended Posts

 • Replies 69
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja tę przepiękną przełęcz odwiedziłam 13.09.20 i dla mnie ta trasa była dużym zaskoczeniem. Po niektórych opisach w internecie trochę się stresowałam, a na miejscu okazało się, że chociaż trasa d

Cześć. Ja na przełęczy byłem 22 sierpnia 2018 i jest to prawdopodobnie najlepsza trasa jaką miałem okazję zrealizować. Właściwie wejście na MPpCh była częścią wycieczki i mam nadzieję, że nikt mnie st

Z września .

Posted Images

Szlak przebyty 8 sierpnia tego roku tuż po nocnej ulewie. Początkowo w chmurach potem się rozjaśniło. Mokry szlak to już nie lada wyzwanie, ale na szczęście zejście już w lepszych warunkach (słoneczko). Jeśli ktoś przebył Rysy i nie straszne mu ekspozycje, a nie lubi tłumów to śmiało można wyruszyć nawet o 8 z pod Czarnego Stawu pod Rysami. Widoki z przełęczy nieziemskie na obydwie strony. Pod spodem rzut oka na Morskie Oko. (sorki za jakość robione telefonem ?)

IMG_20190808_101910.thumb.jpg.5553362688136fbae89081737c1c1ebb.jpg

 • Like ! 4
Link to post
Share on other sites

Świetny szlak.Szczególnie druga część! Moment z klamrą którym straszą luzacki natomiast końcówka jak po żyletkach spowodowała lekki przypływ adrenaliny przy schodzeniu. Widoki super!

_DSC3414.JPG

Link to post
Share on other sites

Ja po przeczytaniu opisu szlaku byłem troszkę przerażony. Gdy jednak się na nim znalazłem okazał się bardzo przyjemny i dający satysfakcję. Najbardziej obawiałem się "Galeryjki" która okazała się stosunkowo szeroka. Na przełęczy trochę wiało, ale przy Tych widokach nie zwraca się na to uwagi. 

Bardzo polecam. Naprawdę piękny szlak ?

IMG_20190720_102125.jpg

Edited by Bluesbeatdown
Dodanie wcześniej zapomnianego zdjęcia
 • Like ! 5
Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Kusi. W sumie w chwili obecnej to dla mnie trasa priorytetowa, ale mało chętnych by się tam wybrać. W sumie tylko jeden, jak się uda zgrać terminy w przyszłym sezonie, może coś z tego będzie. Przyznam, że mam pewne obawy względem tego szlaku.

Edited by Gieferg
 • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

IMG_20190915_111023.thumb.jpg.f9c8f0eaee02b8d1849d7d30afdd6468.jpgByłem we wrześniu. Rzeczywiście szlak na przełęcz po Chłopkiem nie jest tak straszny jak jego opisy. Może końcówka trochę przyprawia o zawrót głowy. Za to już wejście z przełęczy na MSC było trochę bardziej wymagające a szczególnie schodzenie z powrotem na przełęcz. IMG_20190915_112834.thumb.jpg.a45a1286b4d4c86d940b159cb681a30a.jpg

IMG_20190917_092900.jpg

IMG_20190915_110358.jpg

IMG_20190915_130356.jpg

DSC02280.JPG

 • Like ! 4
 • Wow 1
Link to post
Share on other sites
 • 6 months later...
Dnia 29.06.2020 o 11:31, Lodołamacz napisał:

Jest ktoś w stanie opisać jak wejść na MSC ? Wiem że trzeba obejść z prawej strony (SK) i wbić się w rynnę tylko nie mam pojęcia co zastane na miejscu pod względem orientacyjnym.

Podłączam się do pytania, też mnie to interesuje. Po przeczytaniu paru blogów wiem, że są kopczyki.... ale moze ktos z was był i moze coś więcej napisać ? wiecie chodzi o to zeby się nie ..... i wiecie co dalej ??

 • Like ! 3
Link to post
Share on other sites

Nie sprawiło mi jakichś większych trudności wejście ale kilka razy adrenalina skoczyła jak kamień uciekł spod nogi. Szczególnie właśnie na te kruche fragmenty trzeba uważać żeby nie wyjechać z jakimś kamyczkiem. Miejscami dosyć stromo.

 • Like ! 4
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Chłopek juz za mną chodzi od zeszłego roku, a że Mięguszowiecki Wielki jak narazie chyba pozostanie moim marzeniem to chociaz na "brata" spróbuje wejść ?  cała grań jest piękna z Cubryną włącznie ?

 • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Marzy mi się MSC od Przełęczy pod Chłopkiem, ale przyznam się, że to zdjęcie wcale nie sprawia, że uznałbym to za drogę 0+ - wydaje mi się bardzo trudny, zwłaszcza po pierwszym skręcie w rynnę po środku. Aż trudno uwierzyć w to co można znaleźć w poradnikach, że aby zrobić to na legalu wystarczy wpis do książki wyjść taternickich w MOku, kask i można śmigać na MSC bez jakichś lin i uprzęży. Schodzenie tą rynną wydaje mi się (patrząc na to zdjęcie) szalenie trudne. Pewnie na start ucieszę się z samej Przełęczy jak za miesiąc tam się znajdę. ?

Edited by Thomson
 • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

@Thomson mi też się marzył MSC już od dawna a jak wreszcie w niedzielę się na niego wybrałam to na Przełęczy pod Chłopkiem był szron i taka mgła że odpuściłam. Widziałam dwóch chłopaków którzy tam szli ale dogonili mnie jak schodziłam  poniżej przełęczy i mówili że też odpuszczają. Było około 1-2 stopni i widoczność kilka metrów ?

 • Like ! 2
Link to post
Share on other sites

 

Cytat

ale przyznam się, że to zdjęcie wcale nie sprawia, że uznałbym to za drogę 0+ - wydaje mi się bardzo trudny, zwłaszcza po pierwszym skręcie w rynnę po środku.

A to?

DSCF1182.JPG

Edited by Gieferg
 • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Gieferg napisał:

A to?

Szczerze? Jestem coraz bardziej załamany. ? Znaczy pod jednym względem (zejścia), bo jednak widać, że od południa się on trochę kładzie, poprzednia fotka sugerowała większy pion. Wejść to jeszcze jeszcze pewnie by poszło, ale zejść? Kurczaki... 

Jaki jest orientacyjny czas wejścia na MSC według tego rysunku z Przełęczy?

Świnica, Rysy od polskiej strony to maks jak dotąd. Nic trudniejszego nie robiłem, a tak mnie ten MSC kusi... Wydaje się tak blisko.

Edited by Thomson
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...