Jump to content

Recommended Posts

Które schronisko po polskiej stronie Tatr przypadło Wam najbardziej do gustu i dlaczego właśnie ono? Gdzie można zjeść najlepszą szarlotkę i spędzić noc w górach? Którego zaś nie polecacie i omijacie szerokim łukiem? A może któreś schronisko podoba się Wam szczególnie ze względu na swój wygląd? Podzielcie się swoimi opiniami! 🙂

Ja najbardziej lubię 5 Stawów, ze względu na piękne otoczenie, no i jest to najwyżej położone i najtrudniej dostępne schronisko po PL stronie Tatr. Najlepsza szarlotka jest w Dolinie Chochołowskiej- z jagodami i bitą śmietaną. Co do noclegów to się nie wypowiem, bo chodzę zawsze w stylu oblężniczym 😉 tzn. z i do Zakopanego. Trochę głupio się może przyznać, ale lubię Murowaniec(nie bijcie 😉)

• Like ! 2

Ranking wygrywa u mnie schronisko na Chochołowskiej ze względu na wygląd i szarlotkę ❤️. Jeśli chodzi o widoki ze schroniska to MO 😉 W kwestii noclegu się nie wypowiem, bo nigdy w żadnym nie spałam 😉 

Posted (edited)

Stara Roztoka, to dla mnie nr 1 schronisko w PL, nie tylko z rankingów, ale i doświadczenia 😍 Przemiła właścicielka Ania, cudowna ekipa roztoczańska, przepyszne jedzenie i super miła atmosfera, sprawiaiają, że od kilku dobrych lat wracam tam, jak do siebie - serio.. czuję się tam jak w domu... 💕 to moja kwatera na większość wypadów 🙂 Spałam już we wszystkich schroniskach, oprócz Kondratowej. Piątka jest dla mnie mega fajna, choć nie raz, zbyt "głośna" 😉 Nawet Murowaniec z pokojem balkonowym, ma swój urok 😍 Chochołowska, czy Ornak z pyszymi zupami, czy Moko w pokoju z widokiem w świetle księżyca, na Mięgusze i Rysy 😍 Każde schronisko ma coś w sobie, choć ewidentnie dla mnie domem do którego wracam, jest Roztoczka 😍💕

20180617_081734 (1).jpg

Edited by Mili Wi
  • Like ! 5

Witam. 

Dla mnie najlepszym schroniskiem jest na hali kondratowej. Latem za dnia tłumy podążające na Giewont, wieczorem i nocą kameralne grono ludzi. Jak dłużej pośpisz to można dostać jajecznicę podaną na patelni. ;) Poza tym jest gdzie wyjść w obrębie schroniska, nocą poobserwować niebo można... No i ten elektryczny pastuch :D 

U mnie zdecydowanie wygrywa schronisko w Dolinie Roztoki. Wspaniały klimat i pyszne jedzenie robią robotę. Dużym plusem jest też stosunkowo nieduża ilość ludzi i bardzo miła obsługa. Staram się chociaż raz w trakcie pobytu w górach tam zajrzeć bo jedynie tam czuję klimat prawdziwego górskiego schroniska. 

• Like ! 3

Jeżeli nie bierzemy pod uwagę lokalizacji, to najbardziej lubię Roztokę... pod każdym innym względem - warunki, klimat, obsługa, jedzenie. Nie bez powodu wygrywają rankingi na najlepsze polskie schronisko. Poza tym nikt nie wygania ze stołówki po zamknięciu bufetu, można posiedzieć kulturalnie i rozprawiać o górskich doświadczeniach 😁

Lokalizacyjnie to najlepszą opcją jest Piątka, później Murowaniec i Moko.

W Murowańcu spaliśmy w tym roku dwie noce i porównując obsługę z Roztoką to szkoda gadać 🤐

• Like ! 4

Ornak w kategorii ogólnej, 5 za lokalizację, na chochołowskiej za przepustowość, kalatówki za ogólny wypas, śniadanko w cenie itp. 

W tym roku pierwszy raz byłem na 3-dniowej wycieczce z dwoma noclegami w górach - w schronisku na Chochołowskiej i na Ornaku i w obu jest fajny klimat. Kuchnia otwarta w podobnych godzinach (7:30/8-20), jedzenie w podobnych cenach (30zł za dużą porcję obiadową, piwo za 10zł, woda za 4zł), i podobnie smakuje (proste, domowe, smaczne dania). Ciepła woda dostępna 24h/dobę. Nie jadłem nic słodkiego, ale ciasta wyglądają mega! :D Na Chochołowskiej wrzątek dostępny cały czas, na Ornaku w godzinach pracy kuchni. Dla mnie minusem jest to, że w obu schroniskach sprzedają wodę tylko w 0.5l butelkach. Na Ornaku dodatkowym minusem jest tylko jeden prysznic, więc jak pechowo się trafi, to trzeba długo czekać. No ale to drobnostki - generalnie jest super!

Sama idea nocowania w schroniskach bardzo mi się spodobała, więc na pewno przetestuję jeszcze inne schroniska 🙂

• Like ! 3

Którejkolwiek. Aby było miejsce, których zawsze brakuje. 😂 A gdybym miał wybór to Ornak, Kościeliska, 5S. Na Kalatowkach za to śniadanie podaje kelner. 😁

Dnia 14.09.2019 o 14:52, Konrad93 napisał:

Dla mnie minusem jest to, że w obu schroniskach sprzedają wodę tylko w 0.5l butelkach.

To nie prawda. W Chochołowskiej sprzedają też 1,5l za 6,50 zł. Byłam tydzień temu i kupowałam :)

4 godziny temu, Natala napisał:

To nie prawda. W Chochołowskiej sprzedają też 1,5l za 6,50 zł. Byłam tydzień temu i kupowałam 🙂

No to może akurat im się skończyła (czy coś) tego dnia, kiedy tam byłem. Dobrze wiedzieć 🙂