Jump to content
Sign in to follow this  
Marta Andrzejewska

Pieniny - bliska i ciekawa alternatywa

Recommended Posts

Wysoki Wierch to naprawdę piękne miejsce! Dzięki dokładnemu opisowi szlaku jaki podał mi @Artur S trafiłam tam bez trudu i będę tam wracać nieraz. Wrażenie robi cudnie zielona przestrzeń, widoki ale przede wszystkim cisza, spokój i to, że zamiast tłumu ludzi na szlaku spotkałam tylko stada owieczek i jednego psa, który je pilnował 😉 Po spacerze jeszcze kofola w Pienińskiej Chacie i przyjemny relaks nad Dunajcem♥

IMG_20200727_110812.jpg

IMG_20200727_110106.jpg

IMG_20200727_110402.jpg

IMG_20200727_113556.jpg

IMG_20200727_114613.jpg

IMG_20200727_131444.jpg

IMG_20200727_151658.jpg

• Like ! 4
  • Wow 1

@vatra, @Zośka - do teraz jestem pod wrażeniem. Szkoda tylko, że na zachód zjawia się tam więcej ludzi, bo i o dobry kadr trudniej i atmosfera trochę bardziej piknikowa. Ale cóż poradzić - w końcu są wakacje i trzeba chyba poczekać do września - października z następną wizytą w tym miejscu.

zach012.thumb.jpg.e9b18ed18c4b561acf4c133e7a0af496.jpg

• Like ! 2
  • Wow 1

@Artur S Ja też mam plan żeby we wrześniu pojechać w Pieniny i pochodzić trochę po okolicach więc jak masz jeszcze w zanadrzu takie fajne miejscówki to chętnie pooglądam🙂

7 minut temu, Zośka napisał:

@Artur S Ja też mam plan żeby we wrześniu pojechać w Pieniny i pochodzić trochę po okolicach więc jak masz jeszcze w zanadrzu takie fajne miejscówki to chętnie pooglądam🙂

Tak, a ja podpatrzę co poleciłeś Zośce i też tam pójdę!😉😊

• Like ! 1
  • Haha 1

Nie bardzo wiem co jeszcze polecić, bo pozostałe miejsca są dobrze znane i opisane. Jedyne miejsce, które mi przychodzi do głowy to Sedlo Cerla w pobliżu Czerwonego Klasztoru - fajna łąka z widokiem na Tatry i Trzy korony, idealna na relaks np po wycieczce rowerowej.

P.S. Zapomniał bym o drzewach.......

zach015.thumb.jpg.d96c63b28ddeaca419f632af57ef8d68.jpg

• Like ! 3

4 godziny temu, Artur S napisał:

P.S. Zapomniał bym o drzewach.......

Niestety, będziesz miał konkurencję 😉😊

IMG_20200727_112650.jpg

• Like ! 3
  • Haha 1

@vatra fakt - godziny są raczej nieludzkie, szczególnie jak na następny  dzień trzeba wstać przed szóstą do pracy 😛 Ale cóż począć skoro trudno wygospodarować czas na  dłuższe wycieczki.

Ale Twoje drzewa bardzo mi się podobają, szczególnie przy takiej pięknej pogodzie  😄

• Thanks 1

@Artur S przyznam że Pieniny trochę już schodziłam ale chyba największe wrażenie zrobił na mnie kilka lat temu, szlak na Wysoką przez Homole. Te zielone łagodne pagórki, stada owieczek i właśnie drzewa! Zieloniutkie drzewa rozrzucone tu i tam po zboczach, czasem samotne! Piękne. Bardzo lubię takie klimaty!

• Like ! 1

Mamy podobnie. Chyba Polana pod Wysoką to jest właśnie TO. 

Aż do tego lata nawet nie wiedziałem o istnieniu Wysokiego Wierchu , mimo że w Czerwonym Klasztorze byłem wiele razy.

Dotychczas najmilej wspominałem wycieczkę z Krościenka przez Sokolą Perć na Sokolicę, głównie dlatego, że wybraliśmy się tam pierwszego listopada i na szlaku spotkaliśmy tylko 4 osoby. A pogoda  dopisała wyjàtkowo. 

Sympatyczną jest też trasa rowerowa nad Dunajcem z Czerwonego Klasztoru przez Leśnicę i Sedlo Cerla. 

Przyznam,  że wyjątkowo kusi mnie wschód słońca z Trzech Koron, ale jednocześnie przeraża myśl, że będzie tam sporo maniaków z setką kilogramów sprzętu foto i wtedy nie będzie już tak magicznie.

Edited by Artur S
  • Like ! 1

14 minut temu, Artur S napisał:

nad Dunajcem z Czerwonego Klasztoru przez Leśnicę i Sedlo Cerla. 

Gdzie jest to Sedlo Cerla?

Edited by vatra

Po polsku to się nazywa Przełęcz pod Klasztorną gòrą. Parkując auto koło klasztoru trzeba przejść kawałek drogą w kierunku Wielkiego Lipnika i potem niebieskim szlakiem dość ostro pod górkę w stronę Leśnicy. Tak z pół godzinki. Lepszym wariantem jest rowerkiem koło Dunajca, potem kofola  albo obiadek w Leśnicy i stamtąd  niebieskim powrót do auta właśnie  przez Sedlo Cerla. Na samej przełęczy wiatka z ławeczką i widokiem na Trzy Korony a  po drugiej stronie rozległa łąka z Tatrami na horyzoncie. 

• Thanks 1

Dziękuję! To będzie najbliższa wycieczka w Pieniny😉 Do Sromowiec busem, przez kładkę do Czerwonego Klasztoru, na Sedlo, do Leśnicy na kofolę, do Szczawnicy i do domu😉 Świetnie!

• Wow 1