Jump to content

Najpiękniejsze trasy w Tatrach


Recommended Posts

Jak dla mnie, to z tych na których byłem, to szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Jedyny w swoim rodzaju. (Na Orlej jeszcze nie byłem). Szlak na Krywań (wersja z Trzech Studniczek). Jeśli wyjdzie się skoro świt, to nawet w sierpniu nie ma tragedii z ilością osób. Dłuży się, ale jak już wyjdziemy na grań, to widoki nieziemskie...

  • Like ! 5
Link to post
Share on other sites

Też uważam, że Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem to jak na razie (na Orlej nie byłem) najlepszy szlak. Przepiękny wymagający i dostarczający odrobiny adrenaliny. No i nie tak bardzo oblegany dzięki Rysom. ☺️ Mam także sentyment do Bystrej Ławki bo to mój pierwszy szlak w Tatrach.

  • Like ! 1
Link to post
Share on other sites

Palenica Białczańska > Morskie Oko > Dolina Za Mnichem > Szpiglasowa Przełęcz + Szpiglasowy Wierch > Odejście na Szpiglasową Przełęcz > Wielki Staw Polski > Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów > Wodogrzmoty Mickiewicza > Palenica Białczańska.

Około 25 km do przejścia. Mniej więcej da się to zrobić w 9h. Widoki przepiękne szczególnie na szlaku w okolicy Szpiglasowego Wierchu. Jak wcześniej wspomniano z tych okolic widać przepiękną panoramę tuż nad Wielkim Stawem.

11.jpeg

  • Like ! 8
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Kontynuacja tego wątku doprowadzi tylko do jego niekontrolowanej rozbudowy. Proponuję więc rozpoczynać nowy wątek w dziale szlaki. W temacie proszę napisać punkt poczatkowy, pośredni i końcowy w dyskusji będziemy dodawac opis o zdjęcia.

Wstawiłem przyklad z Kasprowym jak to ma wyglądać. Oczywiście proszę o obszerniejszy opis 

  • Like ! 2
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, ImWyżejTymLepiej napisał:

A ja na przekór powiem, że wejście na Halę Gąsienicową - jakieś 20-30 metrów przed Betlejemką idąc od Karczmiska.

Tyle razy już tam byłem i za każdym razem inny widok, który nigdy się nie nudzi. 

Ja pojadę jeszcze bardziej po bandzie i powiem że mam tak z asfaltówką nad MOKO. Ile razy bym nie był, to jak tam dojdę to mam ochotę paść na kolana z wrażenia. (nie nie, z liczby osób która tam jest ? )

Link to post
Share on other sites

Jednym z moich ulubionych szlaków jest szlak na Krywań. Sam w sobie nie jest jakoś szalenie widokowy i trochę nudnawy dopóki nie wyjdzie się z lasu ale po wejściu na szczyt widzi się jeden z najpiękniejszych widoków zarówno na Tatry Wysokie jak i Zachodnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...