Jump to content

Anula

Member
 • Content Count

  36
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Anula

 1. Gdzieś ktoś o to już pytał ... Można odwiedzić jaskinie. Można iść na termy albo pelerynka, parasol i doliny z przystankiem z schronisku na grzańca tudzież coś bez prądu ?
 2. Z wymienionych tutaj - Zawrat. Z innych Szpiglasowa. Na Przełęczy pod Chłopkiem nie byłam jeszcze, wiec się nie wypowiem ? A z Koziej to niewiele widać w sumie. Ale jest bardzo ciekawa.
 3. Anula

  Orla Perć

  Bezpiecznej i pięknej wędrówki życzę ?
 4. Dokładnie o tym samym myślałam pare dni temu. Taki chat na luźne rozmowy. Jestem za ?
 5. Muszę zatem kogoś poszukać. Chyba, że ktoś zna jakąś fachurę z okolic Krakowa ? ?
 6. Ja mam zwykle decathlonowe spodnie z odpinanymi nogawkami. Dobrze się sprawdzają. Szybko schną. Jak słońce przygrzeje to „cyk” z długich spodni robimy krótkie i jest przewiew ? Takie 2w1.
 7. Przemakają. Po intensywnym deszczu (takiej typowej górskiej ulewie) nogi pływają ? Buty schną bardzo długo. Nie oczekuje cudów od butów - wiadomo, że jak się brodzi w kałużach to ta woda w końcu gdzieś wlezie. Ale nie aż tak. Myślałam, że gore-tex = lepsza odporność na przemakanie właśnie. Czym zaimpregnować takie buty? Jestem butowym laikiem. Sama chodzę w garmontach. Są szalenie wygodne, ale na deszczu też poległy. Stąd moje pytanie o buty, które względnie długo opierają się wodzie ?
 8. A poleci ktoś buty na okres wiosenno - jesienny, które nie przemakają po 5 minutach deszczu? Na co trzeba zwracać uwagę ? Mój mąż kupił Salomony z Gore-Texem a przemakaja jak szalone ?
 9. @Tatromen dziękuję, postoję ? Śmiejcie się śmiejcie ? dla mnie to prawdziwa trauma była. Nie mam problemu z wysokością, ekspozycja etc a tam rozegrała się tragedia. Nie idę i koniec. To tak a propos tego, że sami siebie do końca nie znamy. A w górach to już w ogóle.
 10. Na tej „szczelince” miałam największe problemy. Zacięłam się totalnie. Musiałam ją obejść dołem. Nie byłam w stanie kroku zrobić.
 11. Pięknie napisane. Nawet zrozumiałam ? A Babia Góra jak kobieta - zmienna i nigdy nie wiadomo czego się po niej spodziewać ?
 12. Nie będę oryginalna - Dolina Chochołowska. Samo napisanie tego męczy okrutnie. Nie lubię też wracać z Murowańca przez Boczań po tych kamieniach. Ostatnio doszedł szlak z Kasprowego do Kuźnic przez Myślenickie Turnie ... ehhh ?
 13. Ja również jestem z Krakowa. W góry (nie tylko Tatry) jeżdżę jak tylko czas i pogoda na to pozwolą. Zazwyczaj na 1-2 dni ? Pozdrawiam!
 14. Wschody słońca można oglądać z wielu ciekawych miejsc. Dla mnie za każdym razem jest to bardzo fajne przeżycie. A wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Poniżej wschód słońca widziany z wieży widokowej w Bruśniku.
 15. Dzięki za odzew ? W planach na przyszły rok mam wschód słońca na Babiej Górze (z noclegiem w schronisku). Na Tatry nie mam właśnie pomysłu. Jak to logistycznie rozgryźć, żeby znaleźć się na szczycie tuż przed świtem. W miarę szybko i oczywiście bezpiecznie Nie chodziłam po ciemku po Tatrach nie licząc asfaltu do Morskiego Oka. @Tatromen zdjęcia cudowne. Przeżycie za pewne też ? zazdroszczę ?
 16. Jak wyżej ? zawsze marzyło mi się zobaczyć wschód słońca w Tatrach. Na którymś ze szczytów. O której najlepiej wyjść i skąd, nocleg w schronisku czy niekoniecznie? Co mieć ze sobą ? I pytanie rzeka - gdzie można zaobserwować najpiękniejsze wschody słońca. Wszelkie rady i zdjęcia mile widziane ?
 17. Wspomniana wyżej czekolada z okienkiem ?
 18. Parę lat temu byłam w Zakopanem w październiku i przez weekend zaliczyłam wszystkie pory roku. Od 25 stopni i słońca przez 10 stopni i deszcz po kilku centymetrowa warstwę świeżego śniegu po nocy... także ten ?
 19. Ja sprawdzam pogodę dzień przed - taką godzinową w aplikacji Pogoda Radar. We wrześniu jest różnie, z reszta jak to w górach. Może być 20 stopni, słonko i piękna, złota jesień a następnego dnia 5 stopni deszcz, mokre skały i ślisko. Nie załamuj się. Pogoda przeważnie jest ładniejsza wczesnym rankiem i koło południa się psuje. Udanego urlopu ?
 20. Po wczorajszym dniu dopiszę do listy: Dolina 5 Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Morskie Oko. Niezwykle urokliwa trasa. Cudne widoki.
 21. Ja bym 10 letniego dziecka na Orlą Perć nie zabrała. Dorosły człowiek nie jest nigdy do końca pewien swoich reakcji w eksponowanym terenie, nie mówiąc już o dziecku. W tamtym roku po raz pierwszy byłam na Granatach - zielonym szlakiem na Zadni i zejście żółtym do Murowańca. Mam 153cm wzrostu, jestem dorosła a miałam tam na górze moment zawahania i spore trudności związane właśnie ze swoim niskim wzrostem. Generalnie to pozostaje mi się podpisać pod słowami Tatromena.
 22. Anula

  Krywań

  Zero widoków... patrzcie na to ? Krywań okrutnie mnie zmęczył. Wychodziłam z Trzech Źródeł, powrót przez Jamskie Pleso. Ulewa, która mnie dopadła w tych wysokich trawskach - niezapomniana ?
 23. Regularne ćwiczenia przez cały rok. Wzmacniające serducho i poprawiające wydolność. W plecaku warto mieć opaski na kolana (przy długim schodzeniu lubią boleć), leki przeciwbólowe, dużo wody.
 24. Peak Finder - aplikacja podaje na podstawie położenia lub ze zrobionego zdjęcia nazwy szczytów znajdujących się w pobliżu.
×
×
 • Create New...