Jump to content
tatromaniak

Najpiękniejsze trasy w Tatrach

Recommended Posts

Dzisiaj byłam pierwszy raz na Nosalu. Trasa bardzo krótka ale malownicza, cudne widoki. Polecam też wejście na Grzesia przez Chochołowska. I Karb przez Murowaniec i Czarny staw gąsienicowy. Cudo dla nie zaawansowanych. 

• Like ! 4

Jak dla mnie, to z tych na których byłem, to szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Jedyny w swoim rodzaju. (Na Orlej jeszcze nie byłem). Szlak na Krywań (wersja z Trzech Studniczek). Jeśli wyjdzie się skoro świt, to nawet w sierpniu nie ma tragedii z ilością osób. Dłuży się, ale jak już wyjdziemy na grań, to widoki nieziemskie...

• Like ! 5

Jestem piąty urlop w Tatrach 

I chyba najwiecej emocji dostarczyla mi Jaskinia Mylna pokonana w pojedynke 

Mega fajne emocje

• Wow 1

Ja podobnie- ze Szpiglasowego przy dobrej pogodzie cudowna panorama: Rysy, Koprowy, Wysoka, z drugiej strony Stawy. 

Z Koprowego podobnie, plus za duzo mniejszą liczbę turystów. Większość na rozwidleniu skreca na Rysy ?

• Like ! 1

Dla mnie, jak dotychczas najpiękniejszy szlak widokowo i "wspinaczkowo", to cała Orla Perć 🙂Wcześniej nie miałam swojego ulubionego.

Edited by RudaMaRysia
  • Like ! 4

Też uważam, że Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem to jak na razie (na Orlej nie byłem) najlepszy szlak. Przepiękny wymagający i dostarczający odrobiny adrenaliny. No i nie tak bardzo oblegany dzięki Rysom. ☺️ Mam także sentyment do Bystrej Ławki bo to mój pierwszy szlak w Tatrach.

• Like ! 1

Ciężko wybrać co najpiękniejsze,  tyle miejsc. Pięknie jest w Dolinie Jaworowej, D5SP i panorama z Rusinowej Polany 

Palenica Białczańska > Morskie Oko > Dolina Za Mnichem > Szpiglasowa Przełęcz + Szpiglasowy Wierch > Odejście na Szpiglasową Przełęcz > Wielki Staw Polski > Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów > Wodogrzmoty Mickiewicza > Palenica Białczańska.

Około 25 km do przejścia. Mniej więcej da się to zrobić w 9h. Widoki przepiękne szczególnie na szlaku w okolicy Szpiglasowego Wierchu. Jak wcześniej wspomniano z tych okolic widać przepiękną panoramę tuż nad Wielkim Stawem.

11.jpeg

• Like ! 8
  • Thanks 1

Kontynuacja tego wątku doprowadzi tylko do jego niekontrolowanej rozbudowy. Proponuję więc rozpoczynać nowy wątek w dziale szlaki. W temacie proszę napisać punkt poczatkowy, pośredni i końcowy w dyskusji będziemy dodawac opis o zdjęcia.

Wstawiłem przyklad z Kasprowym jak to ma wyglądać. Oczywiście proszę o obszerniejszy opis 

• Like ! 2

W tym temacie wpisujcie tylko nazwę szlaku, który uważacie za najbardziej atrakcyjny w Tatrach.

Zdjęcia i dłuższe refleksje na temat konkretnych tras dawajcie tak jak Paweł pisał w nowych wątkach w dziale Szlaki ?

Jeżeli chodzi o polskie Tatry to zdecydowanie Orla Perć. Na drugim miejscu uplasowałbym Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem.

• Like ! 1

A ja na przekór powiem, że wejście na Halę Gąsienicową - jakieś 20-30 metrów przed Betlejemką idąc od Karczmiska.

Tyle razy już tam byłem i za każdym razem inny widok, który nigdy się nie nudzi. 

• Like ! 5

Szlak oczywiscie na przełęcz pod chlopkiem, a najlepsze widoki ze szpiglasa i koscielca

Edited by Pacek

Przełęcz Krzyżne przez Dolinę Roztoki ,ale tak samo od drugiej strony przez Dolinę Pańszczycy to mój faworyt a zaraz po tym Granaty i Szpiglasowy Wierch:)

• Like ! 1

4 godziny temu, ImWyżejTymLepiej napisał:

A ja na przekór powiem, że wejście na Halę Gąsienicową - jakieś 20-30 metrów przed Betlejemką idąc od Karczmiska.

Tyle razy już tam byłem i za każdym razem inny widok, który nigdy się nie nudzi. 

Ja pojadę jeszcze bardziej po bandzie i powiem że mam tak z asfaltówką nad MOKO. Ile razy bym nie był, to jak tam dojdę to mam ochotę paść na kolana z wrażenia. (nie nie, z liczby osób która tam jest ? )

Uwielbiam każdą drogę do Doliny Pięciu Stawów. Lubię też Dolinę Roztoki, Rusinową Polane z obowiązkowym przystankiem na Wiktorówkach, Halę Gąsienicową i Czerwone Wierchy. :) 

Zależy co komu leży ? 

Najpiękniejsza widokowo dla mnie to chyba Chata Teryego, rano gdy się jest jeszcze samemu.

A jeśli chodzi o samo przejście to chyba Orla Perć, daje najwięcej wrażeń ?

Edited by a chodźże na pole
  • Like ! 2

Świnica, na pierwszym miejscu, zdecydowanie.

Grześ, Rakoń, Wołowiec, Łopata, Jakubina, Starorobociański, Ornak na raz- polecam, przepięknie na każdym szczycie.

Szpiglas- sentyment "pierwszego razu".

Poza tym chyba wszędzie jest pieknie...

Całkiem fajna trasa to zielono - czerwony szlak ze schroniska Ornak na Ciemniak - przez Dolinę Tomanową i Chudą Przełączkę. W lipcu zaliczyłem też fajną trasę niebieskim szlakiem z Gronika na Małołączniak - przez Przysłop Miętusi. Jeśli ktoś z Was chce się po raz pierwszy zapoznać z łańcuchami, to właśnie tam, w Kobylarzowym Żlebie jest ku temu dobra okazja (szlak niewymagający i bezpieczny a atrakcje widokowe wprost proporcjonalne do nabieranej z czasem wysokości).

• Like ! 1