Skocz do zawartości

Stwórzmy razem ranking najlepszych książek górskich


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, każdy z nas nie tylko chodzi po górach, ale na pewno też czyta w wolnym czasie książki o tematyce górskiej, niekoniecznie tatrzańskiej.

Dlatego przyszedł mi do głowy pomysł, abyśmy wspólnie stworzyli pierwszy forumowy ranking najlepszych książek górskich. Listę ulubionych pozycji Tatromaniaków. Przeważnie mamy kilka ulubionych tytułów, ale który jest ten naj? 

Zasady są proste. Każdy z forumowiczów wpisuje w komentarzu trzy tytuły najlepszych - według niego - książek. Kolejność nie ma znaczenia. Na Wasze propozycje czekam do końca sierpnia. Po tym czasie policzę wszystkie głosy i zamieszczę wyniki rankingu. 

Gorąco zachęcam wszystkich współtworzenia rankingu. I żeby nie być gołosłownym dzielę się z Wami swoimi typami:

1. Michał Jagiełło "Wołanie w górach"

2. Joe Simpson "Dotknięcie pustki"

3. Bernadette McDonald "Kurtyka. Sztuka wolności". 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 3?

Niech będzie choć z 10.

Albo zróbmy 2 rankingi - Tatry i Reszta Świata ??

Ok, pomarudziłem ??

Jeśli 3 to tak na szybko:

Jan Długosz - "Komin pokutników"

Marek Stefański - "Wielka Grań" 

Wawrzyniec Żuławski - "Trylogia Tatrzańska" 

 

Poza konkurencją: Michał Jagiełło - Wołanie w górach. Honorowy nr 1  jeśli chodzi o Tatry. 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jędrek napisał:

Dlaczego tylko 3?

Niech będzie choć z 10.

Albo zróbmy 2 rankingi - Tatry i Reszta Świata ??

Ok, pomarudziłem ??

Jeśli 3 to tak na szybko:

Jan Długosz - "Komin pokutników"

Marek Stefański - "Wielka Grań" 

Wawrzyniec Żuławski - "Trylogia Tatrzańska" 

 

Poza konkurencją: Michał Jagiełło - Wołanie w górach. Honorowy nr 1  jeśli chodzi o Tatry. 

 

Nad "Kominem pokutników" też się zastanawiałem ? 

Dlaczego tylko trzy? Żeby było trudniej, żebyście dokonali niełatwego wyboru ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wybieramy "książki do czytania", a w tym zestawieniu powinno chyba znaleźć się też takie dzieło jak " Wielka Encyklopedia Tatrzańska" Zofii i Witolda H. Paryskich. Może w czasach wszechobecnego internetu, w którym można w mgnieniu oka znaleźć potrzebne informacje, książka ta straciła część swoich walorów, ale w uznaniu dla mrówczej pracy autorów, to kompendium rzetelnej wiedzy o Tatrach, zasługuje moim zdaniem choćby na honorowy tytuł Książki tatrzańskiej, która powinna znaleźć się na półce każdego tatromaniaka.

Przynajmniej za "moich czasów" tak było i pozycja ta była praktycznie  nie do zdobycia, a i dzisiaj ceny dobrze zachowanych egzemplarzy na A....o zaczynają się od 600 złotych, co w czasach gdy niewiele osób kupuje w ogóle książki, jest dość wysoką kwotą za zbiór informacji, które można znaleźć bez problemu w sieci.

Edytowane przez Artur S
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kochani, no i mamy to ‼️

Miło mi zakomunikować, że w oparciu o Wasze wskazania powstał I Forumowy Ranking Najlepszych Książek o Tematyce Górskiej. Poniżej nasze TOP 3:

 🔝

1. Michał Jagiełło "Wołanie w górach"

2. Jan Długosz "Komin pokutników"

3. Andrzej Marcisz "Wielka Korona Tatr" 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...