Jump to content
Kacha

Górskie wartości i emocje :)

Recommended Posts

5 minutes ago, Mili Wi said:

Kaśka musisz to zmienić! 🙂 Najlepszy moment, gdy turyści sobie pójdą..., nastaje cisza, a Ty siadasz przed schroniskiem i tylko patrzysz i patrzysz i słuchasz ... 😍💕

Jaaakim schoniskiem...

Siadasz na krawędzi skały, opuszczając nogi w bezkresną przepaść, na horyzoncie lekko majączą się światła miast, a Ty słyszysz gdzieś w oddali płynący potok i nagle "Pssst!..." otwierasz kolejną butelkę zupy chmielowej 😇

• Haha 5

1 minutę temu, Q'bot napisał:

Siadasz na krawędzi skały

Ale już po ciemku, to bym się bała tak pić, taką zupę 😋

• Like ! 3
  • Haha 3

Just now, Mili Wi said:

Ale już po ciemku, to bym się bała tak pić, taką zupę 😋

No fear, pszczoły wpadają do środka butelki głównie za dnia.

• Haha 5

6 godzin temu, Mili Wi napisał:

Kaśka musisz to zmienić! 🙂

Taki jest plan na ten rok! 😁😁😁

Jeśli uda mi się go zrealizować, to oczywiście podzielę się z wami moimi wrażeniami ☺

• Like ! 6

6 godzin temu, Q'bot napisał:

Siadasz na krawędzi skały, opuszczając nogi w bezkresną przepaść

.....chyba Ty 😉😂

Ja to mogę co najwyżej popatrzeć na te krawędź z drugiej strony - z dołu, stąd daleko już nie polecę 😁 

• Like ! 2
  • Haha 4

Czytam Was i czytam, napisaliście już wszystko, pięknie ujmując miłość do gór. Mam identycznie jak Wy. @Mili Wi jak czytałam Twój post zastanawiałam się czy śpiąc nie pisałam 😂 jakbym czytała siebie też pierwszy raz w Tatry pojechałam z mężem 10 lat temu i teraz on mówi, że żałuje że mnie zabrał bo ma " konkurencję " 😂 

Zakochałam się od pierwszego wejrzenia...jak rano wstałam pierwsze co zrobiłam wyjrzałam przez okno, aby zobaczyć te góry w końcu ( przyjechaliśmy nocą). Patrzę a tu prosto w oczy Giewont ! ( jego twarz jak to mówię) i poprostu strzał Amora prosto w serce 😍 od tej minuty już nic nie było takie samo.  A ja zapadłam na tą chorobę ( teraz chcąc nie chcąc wszyscy dookoła się ze mną męczą), na ścianach wszędzie Tatry 😁, książki Tatry, jak pada pytanie gdzie na wakacje czy weekend- moja odpowiedź TATRY 🤗

Także Giewont jest dla mnie szczególną górą, byłam na nim 3 razy. Ale kocham też Kościelec chyba najbardziej, a marzę o Mięguszowieckim Wielkim, Krywań muszę odwiedzić. 

Gory to dla mnie wszystko, tam jest wszystko czego potrzebuję. Chyba w żadnym innym miejscu którym byłam nie czułam się tak dobrze. Bez nich poprostu mnie nie ma.

Jak tęsknię bo mam kawałek do tego miejsca to pisze o nich, załączam dwa wiersze 😉

@Kacha super temat 😊

20190310_013946.jpg

20200114_082355.jpg

• Like ! 4
  • Thanks 2
  • Wow 1

@Anuś Aż się wzruszyłem. Prawie tak samo, jak pierwszy raz wlazłem na Kościelec 😛 

A @Kacha to taki nasz dobry, forumowy duszek. Anioł stróż - chciałoby się napisać 🙂

• Like ! 4

@Anuś witaj w klubie, ja też coś tam sobie piszę 'do szuflady', o Tatrach akurat jeden wiersz napisałam, jakoś na biegu, w pociągu, właśnie w drodze w góry.

@Jacek....bo w piórka obrosnę, niczym ten Anioł 😇😉😁😁😁

• Like ! 5

3 minuty temu, Jacek napisał:

@Anuś Aż się wzruszyłem. Prawie tak samo, jak pierwszy raz wlazłem na Kościelec 😛 

A @Kacha to taki nasz dobry, forumowy duszek. Anioł stróż - chciałoby się napisać 🙂

Jak weszłam pierwszy raz na Kościelec to też byłam wzruszona 😋

• Like ! 3
  • Haha 2

1 minutę temu, Kacha napisał:

@Anuś witaj w klubie, ja też coś tam sobie piszę 'do szuflady', o Tatrach akurat jeden wiersz napisałam, jakoś na biegu, w pociągu, właśnie w drodze w góry.

@Jacek....bo w piórka obrosnę, niczym ten Anioł 😇😉😁😁😁

@Kacha Dobra, nic już nie piszę, bo jeszcze nam odlecisz 😛

• Like ! 2
  • Haha 4

@Anuś cudne wiersze!!! ❤️❤️❤️  Niesamowite jest, że się nie znamy, a tak samo odczuwamy Tatry 😃😍🤪 

• Like ! 5
  • Thanks 1

Dzięki @Kacha za ten temat👍  Kiedy byłam bardzo, bardzo młoda😀 i zaczynałam moją przygodę z górami moja znajoma, starsza ode mnie, góralka i wielka pasjonatka gór, która na serio zaraziła mnie tą chorobą, powiedziała mi, że w wysokie góry chodzą tylko szlachetni ludzie, z charakterem bo leniuchy nie dadzą rady! Wtedy jeszcze nie bardzo rozumiałam o co chodzi z tą szlachetnością ale wierzyłam w każde jej słowo i przyjęłam, że jak tak mówi to tak jest!!! Wiele razy w życiu miałam okazję przekonać się, że tak naprawdę jest!!! Kiedy Was czytam to znowu cały czas mam z tyłu głowy te słowa Kasi: szlachetni ludzie z charakterem!!!😀 Dodam do tego jeszcze: bardzo wrażliwi ludzie👍👍👍 Wrażliwi na piękno, na drugiego człowieka!!! Super, że jesteście!!! I proszę, jak cokolwiek piszecie tak jak @Anuś to dawajcie tutaj, bo to jest super👍 Miło się czyta bo to jest takie "nasze"!👍

• Like ! 3
  • Thanks 3

To i ja coś swojego wrzucę. Napisany przeze mnie półtora roku temu w pociągu w drodze w góry. Mam nadzieję, że wam się spodoba ☺ mam tylko w wersji odręcznej na kartce cały oryginał, ze zdjęcia raczej nie rozczytacie, więc wpisuję poniżej całość. 

"Gdy słońce zza szczytów się wyłoni,

Zanim się przedrze przez mgłę w dolinach,

Rosa na halach jeszcze się mieni,

Budzi się znów tatrzańska kraina.

Owce ze snu cię wyrwą dzwonkami,

Halny popieści dobrze po nosie.

Konie stukają znów kopytami

Gdy wiozą bacę w drewnianym wozie.

Giewont w oddali za oknem wita

I z góry zachęca lśniącym znakiem.

Plecak na plecy! Już czas, już świta!

Powędrujemy tatrzańskim szlakiem. 

Najpierw przez lasy ciemne i mgliste,

Gdzie strumyk szumi między drzewami,

Sosny wysokie, piękne, strzeliste,

Głazy z najdziwniejszymi kształtami.

Potem pod górę, ścieżką po skałach,

W kosodrzewinie ze świstakami.

Na horyzoncie Turnia Mała,

To już niedługa droga przed nami.

A gdy już sam usiadziesz na szczycie,

Gdy się rozejrzysz wokoło siebie, 

Oddechu zbraknie w wielkim zachwycie,

Bo znów poczujesz się jak w niebie.

Na szczyt! Na szlak! Hej, w góry ruszamy!

Nawet i Rysy dla nas są małe!

W Tatrach całych niebo swe mamy.

To nasza pasja i życie całe!"

• Like ! 3
  • Wow 4

Piękny @Kacha ☺

To ja wrzucam jeszcze o swojej kochanej Gąsienicowej napisany w maju 2019 roku w.... Sopocie 😂 i myślę że będę tu się udzielać częściej 😁😉 jeśli tylko zechcecie...

2019-05-31-13-00-44.jpg

• Like ! 6

Mój debiut w górach nastąpił w rodzinnych Bieszczadach w wieku 6 lat ojciec zabrał mnie na wycieczkę na Tarnicę, dla 6 latka to było  takie pierwsze wow, potem już poszło i to seryjnie Bukowe Berdo, Połonina Caryńska Rozsypaniec i Halicz ,Połonina Wetlińska,Smerek ,Mała i Wielka Rawka,Szeroki Wierch , ale człowiek zaczał chcieć więcej więc jak tylko nadarzyła się okazja to pojechaliśmy w tatry, pierwsze spotkanie z szczytami to było morskie oko i panorama z niego- po prostumiłośc od pierwszego wejrzenia,  potem gubałówka ale pierwszym zdobytym szczytem był Giewont w moje urodziny, nastoletni ja czułem sie jakbym wszedł na Everest- radość, zapał, gęsia skórka a jednocześnie odrazu stwierdzenie że chcę więcej i na Giewoncie się nie skończy, moja przygoda z Taterkami trwa już 10 lat a najbardziej w pamięci utkwiło mi wyjście na szpiglasowy :)„Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.” – Jan Paweł II

• Like ! 4