Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 08/07/2019 in Blog Comments

 1. Środek śnieżnej zimy to świetna okazja żeby wrócić wspomnieniami do ciepłej, kolorowej, jesiennej przygody w Bielovodskiej Dolinie. To była naprawdę urocza wycieczka😍 @Mnich Moderator pamiętasz?☺️
  6 points
 2. Dokładnie dwa lata temu zamieściłam ten wpis o moim zachwycie nad pięknem Morskiego Oka w zimowej scenerii. Od tamtej pory nie raz bywałam w tym miejscu o różnych porach roku a moje zauroczenie i podziw nie zmalało ani trochę. Tylko doświadczanie piękna natury fascynuje ciągle tak samo i nigdy nie może się znudzić. Kilka fotek z ostatniego weekendu.
  6 points
 3. Jeszcze taki widoczek, zdjęcie co prawda nie jest zrobione przeze mnie ale taki obrazek wisi u mnie na ścianie ?
  6 points
 4. Dzisiaj ponownie odwiedziłam Bór na Czerwonem szukając oczywiście śladów wiosny. I znowu zaskoczył mnie urok tego miejsca. Tym razem oprócz pojawiającej się tu i ówdzie świeżutkiej zieleni, urzekł mnie świergot ptaków i zapach... cudowny zapach lasu. Szkoda że na zdjęciach tego nie widać.
  6 points
 5. Jeśli ktoś szuka spokoju to Białą Wodą jest pod tym względem geniala ( pod innymi również). Razem z @vatra mamy prawie fan club tej doliny ?.
  5 points
 6. Tak pięknie piszesz o tej dolinie, że postanowiłem dodać również coś od siebie ☺️. Całą Bielovodską przeszedłem już jakiś czas temu dwukrotnie ale jeszcze wtedy nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Coś się jednak zmieniło w zeszłym roku. Była końcówka czerwca piękna pogoda prognozy również obiecujące wiec plan był taki zdobyć Rohatkę i Małą Wysoką podczas jednego wyjścia. A dokładnie szybko przejść przez dolinę później Rohatka szybkie zejście, podejście na Polski Grzebień i na koniec Mała Wysoka i powrót ta samą drogą przez Dolinę Białej Wody na Łysą Polanę. Jak wiadomo życie często
  5 points
 7. @vatra napisała: "Idąc dalej Drogą pod Reglami, w pobliżu wejścia do Doliny Białego, spotykam miniaturowy wodospad. Jest to potok Spadowiec, który przepływa przez dolinę o tej samej nazwie i właśnie w tym miejscu opada po skałach tworząc urocze szumiące kaskady". Oto i on - czerwcowy Wodospad Spadowiec ?
  4 points
 8. Kolejna wizyta w Bielovodskiej Dolinie. Tym razem nieco inaczej niż zwykle bo wcześniej, dalej i ciekawiej? Z Łysej Polany wyruszyliśmy dokladnie o 4.37. Przy wejsciu na szlak sama nie mogłam uwierzyć, że o takiej porze, w świetle czołówki, wchodzę do Bielovodskiej, gdzie według mojej teorii, za każdym drzewem stoi wygłodniały niedźwiedź? Kiedy jednak robiło się już szarawo i żaden miś się nie pojawiał, mogliśmy już tylko podziwiać, podziwiać... bez końca... Ileż tam jest piękna!!! Przejrzysty strumień, prastary zielony las, muśnięte wschodzącym słońcem skaliste wierzcholki gór, kaskady wod
  4 points
 9. Sierpień - w kierunku Małej Wysokiej ? PS. Trasa dla cierpliwych ?
  4 points
 10. To jest jedna z największych zagadek tatrzańskich, dlaczego jeszcze do tej pory się nie dowiedziała 😂 Myślę że to jednak zbyt wymagający szlak dla morskoocznych 🤣
  3 points
 11. @vatranapisała: Na szczęście szafran spiski czyli krokus kwitnie nie tylko na kilku uprzywilejowanych polanach w Tatrach ale można go podziwiać również w Gorcach, na Pilsku i Wielkiej Raczy w Beskidzie Żywieckim, na Leskowcu i w Beskidzie Wyspowym. Ku mojemu zdziwieniu nawet trafiły się na małej polance w drodze na Policę ? niedaleko Krowiarek, nie wyszły tak piękne jak na Twoich fotkach, Gorczańskie nie było ich też za wiele ale i tak, że w ogóle tam rosły było sporym zaskoczeniem ? więc pozwoliłem sobie je tutaj dodać ?.
  3 points
 12. @vatra znalazłem fotki Doliny Strążyskiej z czerwca ubiegłego roku, oczywiście nie są tak piękne i bezludne jak Twoje zimowe ?
  3 points
 13. nie piszcie tyle fajnego o tej Dolinie bo jeszcze morskooczna stonka się dowie
  2 points
 14. @vatrapięknie piszesz, bardzo przyjemnie się to czyta 🙂 Wyobraźnia pracuje, wspomnienia wracają... Poproszę o więcej!
  2 points
 15. @vatra nie miałaś czasem czegoś do załatwienia w Zakopanem? Żeby przy okazji jakąś górkę odwiedzić?
  2 points
 16. @vatranapisała: "Lekko przejęta weszłam na zamarzniętą taflę największego tatrzańskiego jeziora, które przecież tyle razy oglądałam mieniące się różnymi odcieniami błękitu i zieleni, falujące i igrające ze światłem i wiatrem. Ciekawe wrażenie! Stojąc na środku stawu mogłam podziwiać majestat, potęgę i niewiarygodne piękno!!! Okraszone śniegiem dostojne Mięgusze... tajemniczy, zakapturzony Mnich... Cubryna... Piękne..." Zdjęcia są przepiękne ?. A Twój piękny, poetycki opis .... super się to czyta ?. Ps. @vatra pisz proszę jak najwięcej bo naprawdę, potrafisz to robić niesamo
  2 points
 17. @vatrajak Ty pięknie piszesz! Zachwycają mnie Twoje opisy przyrody, ta łamana gałązka, palac leśnych skrzatów, opis Siklawicy...samo się czyta, oczy suną po pięknych, poetycko i trafnie oddających urodę, słowach.
  2 points
 18. @vatra musimy zmienić nicki... ? Prezesko ???
  2 points
 19. No dobra..... muszę chyba na to przystać bo macie przewagę liczebną i jesteście założycielkami fanklubu ☺️. A czwóreczka fajna cyfra ?
  2 points
 20. Pełna zgoda!!! Legitymacja nr 4 przyznana dla @Krzysiek Zd ?
  2 points
 21. Oczywiście tak, ale jest jeden warunek?...rozpalasz ognisko?
  2 points
 22. Jestem jak najbardziej za ☺️. Czyli mam rozumieć, że moja prośba została rozpatrzona pozytywnie ??
  2 points
 23. @vatra i @jaaga76 tak nieśmiało zapytam czy i ja mógłbym zapisać się do Waszego fan clubu doliny, o ile oczywiście lista nie jest już zamknięta ☺️? Co prawda byłem tam tylko kilka razy ale za to trzy razy w ostatnim sezonie i planuję kolejne ☺️. Zadowoli mnie nawet zwykłe - szeregowe członkostwo ?.
  2 points
 24. @Artur S masz legitymację honorową ???
  2 points
 25. Możecie mnie dopisać - straciłem już rachubę, ale od czasu wejścia do strefy Schengen byłem już tam przynajmniej 12 razy ?
  2 points
 26. Widocznie pamięć nasz dobrą.?
  2 points
 27. Świetnie ? ale moje kolejne wpisy na blogu to będą wspomnienia z niemal całego sezonu więc chyba trudno będzie zachować świeżość emocji? Kiedyś w jednym wpisie zażartowałam, że latem chodzę a zimą pisze ale okazało się że w tym roku tak rzeczywiście wyszło ?
  2 points
 28. Pewnie zmęczona była i n ie chciało jej sie wychodzić
  2 points
 29. Na górze też mgły nie było ?
  2 points
 30. Brawo! teraz czas na górę ?
  2 points
 31. @vatra nie po to pisałam, żebyś poprawiała. Fajnie pisać gdy w żyłach krążą jeszcze emocje, bo wtedy tekst jest nimi zabarwiony. Wszystkie niedoskonałości to wynik jeszcze nie uspokojonych doznań. Lubie takie teksty czytać, pełne wrażeń które się czuje czytając tekst.
  2 points
 32. Jeszcze kilka fotek znad Litworowego Stawu ?
  2 points
 33. @staroń masz rację. Trasa jest niezbyt wymagająca ale widokowo cudowna. Otoczenie stawu i szczyty widoczne ze wszystkich stron zachwycają. Pogoda średnia a zdjęcia Ci wyszły super ładne? Nie wiem czy byłeś już na Jagnięcym a jak nie to następnym razem polecam bo widoki bajeczne.
  2 points
 34. @Zośka - Duch Krywania, zwiastunka wszelakiej niepogody? Przemyśl to, może czeka Cię sława ?
  2 points
 35. Dziękuję ? jak są dobre widoki to i zdjęcia dobre wychodzą ?
  2 points
 36. @staroń nieziemsko piękne zdjęcia no i oczywiście widoki?
  2 points
 37. Świetnie się czyta te wspomnienia, dobre lekkie pióro i wiele w tych historiach miejsc i sytuacji , które już nie wrócą w takiej formie. Nie myślał Kolega o wydaniu tych tekstów w formie książkowej? - dla wielu młodszych tatromaniaków byłaby to fajna, z humorem napisana lekcja historii.
  2 points
 38. Jeszcze nie na biało, ale już lekko przyprószone śnieżkiem (końcówka 2018 roku)
  2 points
 39. W zimie Dolina Strążyska wygląda pięknie. ?
  2 points
 40. Bardzo ciekawe jest to poznawanie Tatr o różnych porach roku. Inaczej się chodzi i zupełnie inaczej wyglądają te same znane miejsca. Najbardziej lubię wiosnę w górach, kiedy wszystko budzi się do życia, kwitnie, szumi i jest najpiękniej! Czasem tylko śnieg może zaskoczyć na szlaku nawet w czerwcu tak jak w zeszłym roku!
  2 points
 41. Jeśli chodzi o marsz w tej dolinie to ciężko się zanudzić, ale gdyby ktoś chciał iść na przykład z dzieckiem to odradzam ? Najgorzej było w pełnym słońcu na powrocie..nie chciała się skończyć ?
  2 points
 42. Latem też jest piękna, nawet w pochmurny dzionek ?
  2 points
 43. Witaj Jerzy Ja byłem w Tatrach po raz pierwszy . . 51 lat temu . Miałem ok 10 letnią przerwę w chodzeniu po górach bo pasjonowałem się wtedy żeglarstwem. W tym roku przejechałem rowerem Dolinę Koprową a dalej do Wyżniego Stawu Ciemnosmreczyńskiego poszedłem na piechotę. Na Wrota nie wszedłem bo załamała się pogoda. Wybieram się jeszcze na na jubileuszowe dla mnie Rysy. Pozdrawiam i życzę jeszcze kilku udanych sezonów w Tatrach
  2 points
 44. @Agnieszka GP bardzo dziękuję za uśmiech przelany w tekst. Miło czytać takie komentarze. Cieszę się, że są postępy ze śląskim heh xd Tak trzymać.
  2 points
 45. @Natalia D następne? oby jak najszybciej. Gdybym mógł to bym jeździł w góry codziennie xd. @Agnieszka GP @Mili Wi dziękuję za pozytywne słowa. Cieszę się, że mogę komuś dać trochę uśmiechu.
  2 points
 46. Świetny artykuł ? A abstrahując od gór, to zaciekawiła mnie dygresja nt. Karpacza - widzę, że nie tylko ja zauważyłem destrukcyjny wpływ poczucia tymczasowości na ziemie odzyskane. Pozdrawiam!
  2 points
 47. Uwielbiam czytać Pana opowieści ?
  2 points
 48. Myślę, że na blogu warto, bo będzie w jednym miejscu jako pewna spójna całość. A na Forum swoją drogą ciekawsze rzeczy można wrzucać do odpowiednich działów. Blog będzie taki "Twój", nieprzeplatany innymi wpisami, więc no zachęcam ?
  2 points
×
×
 • Create New...