Skocz do zawartości

Gosia WU

Użytkownik
 • Postów

  64
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

281 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Gosia WU

 1. Oni potraktowali to śmiertelnie poważnie. Słowacy piszą o decyzji o odstrzale.
 2. Wakacyjny urlop mam już zarezerwowany na Słowacji. Przyznam że informacje o tym, że mogą go przerzucić w inny region nieco mnie niepokoją.
 3. Aktualizacja - 5 osób. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niedzwiedz-w-slowackim-miescie-piec-osob-poszkodowanych,nId,7395468#crp_state=1 Młody, głodny, zły.
 4. W Demianowskiej poza szlakiem zaatakował dwoje ludzi niedźwiedź. Kobieta nie przeżyła. https://www.cezhory.sk/nahanacka-s-medvedom-skoncila-tragicky/
 5. Nie chce mi się po prostu wierzyć, że ktoś pojechał na narty na Słowację i nie miał ubezpieczenia, więc próbuje się racjonalizować ich decyzję. Może nie chcieli zostawiać chłopaka samego w innym kraju. Może obawiali się opieki w Popradzie . Nie wiem, ale serio nie rozumiem jak można nie mieć ubezpieczenia jadąc na narty...wydaje mi się, że musiało być jakieś drugie dno.
 6. Ale oni jakoś tak się nie ujawniają - ogólnie słyszy się tylko o działaniach HZS. Może mieli jakieś tam ubezpieczenie, ale np. nie mieli karty EKUZ - albo się obawiali, że w danej lecznicy nie zadziała.
 7. Nawet nie wiedziałam że coś takiego istnieje jak bezpłatna THS. A oni swoją strone na fb mają. https://www.facebook.com/TatranskaHorskaSluzba/?locale=pl_PL
 8. https://www.facebook.com/RatujmySamotnie Jeszcze chyba temat się nie zakończy. Moje przemyślenia są takie, że ludzie mają oczekiwania (ja też) ale jednocześnie nie należą do PTTK (ja obecnie też, - choć był czas, że należałam). I tak naprawdę to mam wrażenie, że sami jesteśmy sobie winni pozwalając by ktoś za nas kreował rzeczywistość. A potem mamy pretensje że robi tak jak jemu wygodnie. Nie finansując czegoś mamy wymagania i oczekiwania. A koszty są stałe i coraz większe. Rozmawiałam kiedyś na fb z jednym z byłych prezesów i on mi powiedział coś takiego, że te schroniska, które świetnie prosperują utrzymują te, które nie miały by szans się utrzymać- np tatrzańskie tworzą jakby sieć naczyń połączonych z beskidzkimi. "schroniska tatrzańskie - najbardziej dochodowe - ciągną całą spółkę, która ma w zarządzie ponad 40 obiektów. Dochody z nich pozwalają utrzymać znacznie mniej rentowną bazę w Beskidach." Także Samotnia to jeden z przykładów problemów, które pojawiają się ostatnio w temacie schronisk, ale zastanówmy się czy zrobiliśmy cokolwiek aby w PTTK było inaczej. Myślę że nic.
 9. Pamiętajcie tylko żeby jadąc na Słowację zapas nakładek zrobić w Polsce bo te ichniejsze nie dość że dużo droższe to jeszcze w moim przypadku nie wytrzymały jednej wycieczki. Mnie ortopeda już z 9 lat temu powiedział, że oba kolana do wymiany - dzięki kijom daje radę i nawet o dziwo nie boli - fakt niestety musiałam zejść w niższe partie gór. Bez kijków zostałyby mi chyba tylko baseny w Turcji ze spraw rekreacyjnych hehe ,ale póki co jeszcze nie planuję tak radykalnych rozwiązań w kolejnej 10latce
 10. Nie - jest taka strona na fb - Tatromaniacy (465TYS CZŁONKÓW). Teraz wypowiedziało sie 1614 osób i procentowo jest podobnie tzn 70% chce płacić za ratownictwo. Ciekawe jaki będzie efekt tej ankiety.
 11. Na TATROMANIAKACH admin założył ankietę Czy jesteś za wprowadzeniem płatnych akcji ratunkowych w Tatrach tak jak jest obecnie na Słowacji czyli idąc w góry wykupujesz ubezpieczenie. Na ten moment 72 % z 1172 0sónb chce płacić za akcje TOPR. Ciekawe ile z tych osób zna OWU polskich ubezpieczycieli.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...