Jump to content

Gosia WU

Member
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatnio kumpele rozegrały to w taki sposób, że miały kwaterkę (apartament) w Szczyrbskim na kilka dni plus na to wyście rezerwację w Chacie pod Rysami. Doszły na wieczór i miały 2 możliwości wejścia w zależności od pogody - wieczorem i następnego dnia rano i to jest wg mnie niezła opcja w sezonie letnio - burzowym. Zawsze podwójna szansa na to, że będzie coś widać oprócz chmur.
 2. No nie jestem taka pewna, bo Słowacy twierdzą że u nich populacja zwiększyła się kilkukrotnie. https://swiatrolnika.info/informacje/niedzwiedzie-do-odstrzalu-od-stycznia-przy-polskiej-granicy-zaatakowaly-szesc-osob.html W każdym razie te nasze tatrzańskie sa jakieś łagodniejsze niż słowackie bo tam jednak troche tych agresywnych miskowych zachowań było: https://www.topky.sk/cl/10/2356541/Dalsi-utok-medveda-v-Strazovskych-vrchoch--Napadol-pracovnika-v-lese--skoncil-v-nemocnici--Jasny-odkaz-kompetentnych (w artykule mapka gdzie dochodziło do poważnych sytuacji.
 3. Wybitnie cierpliwe te cietrzewie, że do tej pory im to co wyprawiała Wspólnota 8 Wsi nie przeszkadzało. Ciekawe czy ich również będą dotyczyły te zakazy.
 4. Gdzieś się doczytałam ze jeszcze kilka lat temu było ich 8. Nie wiem czy zwiększono etaty, ale biorąc pod uwagę że do pilnowania krokusów wysyłają wolontariuszy sadzę że ta lub podobna ilość mogła pozostać. Poza tym może nie by zbyt wielu chętnych chcących za marne grosze tłuc się z pijanymi karkami. Ja akurat obarczam wina za to co sie dzieje na szlakach sposób promowania Podhala - dla kogo ono w tej chwili jest. Czyli właśnie dla tych co jadą tam sie zabawić i wydać kasę. A takie Morskie Oko to tak przy okazji konikiem.
 5. Sądzę że po pierwsze przywieźli flaszkę ze sobą. Nie wygląda to na zdjazd rodzinny - więc mogli być z każdego miejsca w Polsce i nie tylko. Jakby się dojazd skończył to i schroniska by nie zawadzały 😉
 6. Macie może jakieś sprawdzone niedrogie noclegi w których przyjmą jedną osobę w Nowej Lesnej? Najlepiej blisko drogi do elektryczki? Mnie ostatnio babka proponowała za 25 euro i jeszcze nie chciała się konkretnie umówić - na sierpień (wywnioskowałam że może liczy ze jednak wynajmie latem drożej). Mam wrażenie że tanio to tam już było... Ja lubię obie strony Tatr za to nie czuję się komfortowo w zbitym tłumie więc czasem wolę pojechać dalej. W tym roku zanosi się jednak (tzn już zarezerwowałam) na Zakopane na dłuższy pobyt. Nie mniej chętnie poznałabym jakąś tańszą kwaterkę po południo
 7. GOPR pisze że informacje mieli w godzinach porannych. Ogólnie polecam poczytać co tam się wydarzyło. 70 ratowników z HZS i GOPRu przeszukiwało teren bo znaleźli kijek nad lawiniskiem i była możliwość że ktoś jest pod śniegiem. Ratownicy apelują żeby w takiej sytuacji zgłaszać że wywołało się lawinę i że jest OK, po to żeby nie narażać kolejnych osób, które biorą udział w poszukiwaniach pomimo dalszego zagrożenia lawinowego. https://www.facebook.com/goprkarkonosze
 8. I lekką puchówkę. Już mi się parę razy w tym miesiącu przydała. Ogólnie to w poprzednich latach bywało, że jednego dnia było lato a kolejnego zima ze śniegiem włącznie i to pod koniec czerwca.
 9. Jeżu malusieńki ? wabisz je jakoś?
 10. Tak dokładnie ☺️ - ta ładniejsza wersja dołem.
 11. Okolice Czoła cudne - my przeszłyśmy tam dołem czerwonym szlakiem. Ogólnie szlak od przełęczy Okraj jest super, ale widzę że będzie trzeba nadrobić. ?
 12. A może też se coś wrzucę. Tuż sprzed covida - jakoś w czerwcu. Musze przyznać, że dość urzekło mnie to miejsce. Może jeszcze kiedyś tam wrócę ? Ktoś zgadnie gdzie to?
 13. Najbardziej chyba lubiłam jednak Podlesice.
×
×
 • Create New...