Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 15.03.2022 uwzględniając wszystkie działy

 1. Szarlotki (wybrane) z ostatniego wyjazdu ???
  5 punktów
 2. Cudne niebo uwielbiam zimą to zestawienie bieli z błękitem ? Ten weekend też spędziłam w Karkonoszach ale nie na nartach tylko wędrując....i pogoda też była petarda ?....tyle, że wiało przeokropnie Wyszliśmy spod Wangu do Schroniska Samotnia potem wyżej do Schroniska Lučni Bouda....następnie Śnieżka ...ci, którym nie straszny był wiatr ?....i powrót do mojej ukochanej Samotni na nocleg. Pierwszy raz miałam tę przyjemność aby tam nocować. Dla mnie to najpiękniej połoźone schronisko w Karkonoszach.....bardzo przytulne i klimatyczne ? Rano wyruszyliśmy w stronę Schroniska Odrodzenie a następnie powrót do Słonecznej Polany ...który to dał nam nieźle popalić bo szlak zupelnie niewydeptany i miejscami po kolana w śniegu.... Było cudnie....już wypatruję następnych wędrówek....może w innych górkach ?
  4 punkty
 3. 3 punkty
 4. Najwięcej uroku ma chyba Samotnia. Ja bardzo lubię stawki pod Śnieżnymi Kotłami. To zdjęcie z drogi do stawków.
  2 punkty
 5. @aye8 w Karkonoszach byłam już dawno....., ale mam do nich sentyment. Szczególnie Samotnia została mi w pamięci - cudowne miejsce?
  2 punkty
 6. @wwwojoooo to szlak całkiem blisko mojego dzisiaj ?. Wielka Racza żółtym szlakiem z Rycerki dziś też piękna była ? cieplutko, przyjemnie i widoki cudne....
  2 punkty
 7. Nie bardzo wiedziałem gdzie więc wrzucam tutaj. Jako już nieco wiekowy pozwalam sobie wrzucić zdjęcia z czasów zamierzchłych , kiedy to królowały owcze swetry i skarpety renomowanej firmy Mama/Babcia + flanelowe koszule i jeansy , a na nogach trapery z NZPS Podhale ,ewentualnie wojskowe opinacze. Zdjęcia zrobione aparatem Zenit/wtedy do był wypas/ wszystkie powstały w altach 80 ubiegłego wieku -jezuuu ale jestem stary. Sorki za jakość. Poniżej Trzydniowiański Wierch 31.12 .1987r Miętusi Przysłop prawdopodobnie 1984 lub 1985r Turbacz 1988 Niektóre osoby z tych zdjęć już po szlakach an drugiej stronie śmigają ech życie .... Może ktoś ma jakieś starocie i się podłączy fajnie by było.
  1 punkt
 8. A Wy macie swoje ulubione cytaty o górach? ? „W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi, eliminuje agresję. Są elementy rywalizacji ale rywalizacji z wyznaczonym celem, a nie z przeciwnikiem” Krzysztof Wielicki „Gdy wyruszam w Tatry, czuję się stary i ociężały jak ptak pozbawiony skrzydeł, ale gdy z nich wracam, jestem odmłodzony i pełen życia.” ks. Roman Rogowski "... wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie, a przynajmniej to, że większość granic i lęków to tylko ułomność naszego umysłu, poza którą zaczyna się wolność..." J. Teler
  1 punkt
 9. Ja z tysiąc lat nie byłem w tamytch okolicach - pojechałbym, ale wciąż nie znalazłem na mapie jakiejś ciekawej miejscówki na zdjęcia ? Zbyt zurbanizowane jak dla mnie chyba...
  1 punkt
 10. @jaaga76 jasne ? jak tylko nie będzie to spontaniczny wypad na ostatnią chwilę bedę dawać info ? Miło byłoby się spotkać na szlaku.....może nawet w Taterkach ?
  1 punkt
 11. @aye8 daj znać, jak będziesz się wybierała w Karkonosze - może się zgramy ?. Cudną miałyśmy aurę ??!
  1 punkt
 12. @barbie609, @OTTO przecież to @Q'bot ? Skoro On o poranku był na Rakoniu to szybki jest, pierwszy cień to @Q'bot biegnący ustawić aparat, drugi cień jak wraca, a trzeci jak pozuje do zdjęcia i wraca po aparat ??... tak to sobie tłumaczę, choć zaglądając na Jego profil na instagramie to uwielbia bawić się aparatem fotograficznym i pewnie to efekt długiego czasu naświetlenia.
  1 punkt
 13. Te Beskidzkie szczyty to fajne są?, niby tylko troszkę ponad 6 godzin trasy a 1000m podejść i zejść. I widoków i witaminy D3. Pętelka dookoła Żabnicy zrobiona. Na Prusowie bez zmian, na Hali Boraczej zaraz po śniadaniu już tłumy i dopiero od Skałki luźniej. Pogoda marzenie, Młodzi nie zostawili starszego w topniejącym śniegu?, dzionek przepiękny.
  1 punkt
 14. Dziś przez chwilę mi przemknęło przez myśl, że mogliśmy się minąć - podobnego wizualnie gościa z rana widziałem, ale chyba główną granią Zachodnich nie kroczyłeś? A co do chemitrailsów, to jeden wczoraj próbował udeżyć w szczyt Wołowca ?
  1 punkt
 15. Zgodnie z zapowiedzią działając wspólnie i w porozumieniu z @Werniksudaliśmy się odwiedzić Sarnią Skałkę. Pogoda oczywiście rewelacyjna.Co nas zaskoczyło to fakt ,że byliśmy przed 09.00 na wylocie Strążyskiej i było pusto. Temperatura tak ok.-10 w dolinie głęboki cień. Szlak dobrze przedeptany , ludzi szło niewiele , jakaś rodzinka do Siklawicy , jacyś wymiatacze i trzy dziewczyny do góry na przełęcz. O dziwo Herbaciarnia zamknięta , może później otworzyli. Zajrzeliśmy na Siklawicę , oczywiście całkowicie zamarznięta. Przy Herbaciarni raczkujemy się i dalej do góry. Szlak spoko miejscami trochę lodowo ale raczki dają radę. Na przełęczy tylko ci wcześniej wymienieni , powoli ktoś jeszcze dociera od Doliny Białego. Wymiatacze zbierają się bo ciągną na Kasprowy my podchodzimy na Sarnią. Na górze dość długo jesteśmy tylko w piątkę. Widoki super , więc ostro focimy. Co od razu rzuca się w oczy to wzmożony ruch w powietrzu, no cóż na wschód się nie da więc omijają południem. Są i kółka na niebie na północnym wschodzie pewnie jakiś tankowiec który żywi nasze /natowskie/ myśliwce.Cóż takie signum temporis. Oczywiście była i herbatka i kanapka. Na szczyt przybywają następni , w tym również,,dziwni,, .Podziwiam ich ja bym się nie odważył a już na pewno swojej Pani nie pozwolił bym iść w kozaczkach. Spotkaliśmy ich później na wylocie Strążyskiej więc nieszczęścia nie było. Ruszamy w dół w stronę Doliny Białego , sporo ludzi podchodzi , trochę naszych i trochę takich ,,doraźnych,,Niektórzy z podstawowym sprzętem niektórzy bez , będzie zabawnie jak będą schodzić. Tylko dwie Panie zapytały nas czy bez sprzętu dadzą radę , odradziliśmy im wychodzenie wyżej. Jedna taka obserwacja ,w tych warunkach osoby spacerujące mając jakie takie buty ,,sportowe,, bez problemu mogły by dojść do wodospadu ale wcześniejsze ekipy ,,dupoślizgów,, miejscami wyślizgały ścieżkę do gołego lodu. Nasi sobie radzą ale spacerowicze mają już problem.Po zejściu Drogą pod Reglami wróciliśmy do parkingu. Był naprawdę bardzo fajny dzień. Parę fotek: słonce zagląda do Strążyskiej podchodzimy harkorowcy powietrzni w akcji jest super widoczki ze szczytu zwraca uwagę ilość smug kondensacyjnych tankowiec a może jakiś WE schodzimy i trzymajcie się ciepło
  1 punkt
 16. @barbie609 napisałeś, że sporo tego. Ja uważam, że Twój ekwipunek to niezbędne minimum. Możemy się zastanawiać czy litr czy dwa picia ale w zależności od warunków pogodowych i trasy na jaką mamy wyjść ja raczej bym do tego ekwipunku dokładał a nie odejmował. jeszcze jedna rzecz się mi przypomniała, powerbank na dłuższe i szczególnie zimowe wyrypy.
  1 punkt
 17. Teraz masz luz z rakami ale jak sie but troche ułoży na nodze (wyściółka i wkładka sie wygniecie) to bez raków tez nie bedzie trzymał - pieta musi być stabilna - to warunek komfortu i bezpieczeństwa. Kiedyś tak kombinowałem jak koń pod górę przy którychś Zamberlanach (baltoro chyba?) ...fajne..super zrobione.....ładne do tego i jak rekawiczka wygodne...ale luz w kostce przekreślił piękny sen - pewnych rzeczy nie przeskoczysz - zły but potrafi zepsuć każde wyjście.
  1 punkt
 18. I kilka fotek z dzisiejszych nart ?
  1 punkt
 19. Ja też myślę, żeby zakupić.... Co prawda plecak z miejscem na hydro mam, ale samego bukłaka nie,więc może trzeba się zaopatrzyć. Na szlaku za każdym razem sięganie po butelkę, szczególnie latem niepotrzebnie dezorganizuje..... ?
  1 punkt
 20. -"Chłopka śmiało możesz zaliczyć" - "wolę Świnkę" (chłopek - przełęcz pod Chłopkiem, świnka - Świnica)
  1 punkt
 21. "Miłości do gór nauczyć się nie można. Trzeba je pokochać z samego siebie." Walery Goetel "Kiedyś ktoś mnie zapytał: Dlaczego chodzisz po górach? Odpowiedziałem, że ludzi można podzielić na dwa rodzaje: na tych, którym nie trzeba tej pasji tłumaczyć i na tych, którym się jej nie wytłumaczy.” Piotr Pustelnik
  1 punkt
 22. Poza ulubionym (w stopce) mam jeszcze takie: "W górach nie ma granic, tam się szuka wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi, eliminuje agresję. Są elementy rywalizacji ale rywalizacji z wyznaczonym celem, a nie z przeciwnikiem”. (Krzysztof Wielicki) „Góry tylko wtedy mają sens, gdy jest w nich człowiek ze swoimi uczuciami, przeżywający klęski i zwycięstwa. I wtedy, gdy coś z tych przeżyć zabiera ze sobą w doliny...” (Andrzej Zawada)
  1 punkt
 23. Zdarzenie które rozbawiło mnie wczoraj do łez. Schronisko na szczycie Skrzycznego. Siedzę na ławce i czekam na zimne piwo i ciasto. Podchodzi tata z kilkuletnim brzdącem i siadają obok. Tata grzecznie się wita, chłopczyk również po czym tata chcąc się pochwalić wiedzą syna prosi go " Aleks powiedz pani gdzie wszedłeś.".Aleks z uśmiechem mówi "na Sksycne". Tatuś dumny gdyż pochwaliłam Aleksa prosi go " No i co jeszcze mówiłem ? " Chłopczyk myśli ale chyba nie pamięta A tata dalej "No co mówiłem ?". Aleks po chwili....."mówiłeś nigdy się chłopie nie zeń bo baby są głupie.....dostane wlescie te flytki ? " Chłopczyk był przeuroczy?
  1 punkt
 24. Tak, i wszędzie stałyby kolejki do wejścia ?
  1 punkt
 25. Jest odwrotnie ? To ona nie ma litości dla mnie bo za każdym razem jak nią idę to jest dłuższa ?
  1 punkt
 26. @Luk_ @vatra A co myślicie o tym żeby Chochołowską przenieść gdzieś daleko na Słowację a w tym miejscu drugie Moko zrobić (dla tych co tylko tam chcą dojść) ?
  1 punkt
 27. Z tą przebudową to ciężko chociaż nie przeczę że fajnie byłoby gdyby np. Krywań był bliżej? ale ciekawsza byłaby rozbudowa....? Miejsce jest ze wszystkich stron więc kilka szczytów można by jeszcze postawić np. zamiast Krupówek usypać Ceprowski Szczyt ?
  1 punkt
 28. @Zośka @Luk_ znając Was to tu zaraz popłynie nowa zabawa (temat?) "Przebudowa Tatr"??
  1 punkt
 29. I znowu marudzicie.... ? może to tylko wina/piwa zbyt mało ???
  1 punkt
 30. Nauczycielka pyta dzieci: - Które z was chodziło po Tatrach? Jasiu na to: - Zależy po ilu. ???
  1 punkt
 31. „Góry sprzyjają pokorze, czyli prawdzie o sobie samym. Uczą jej miedzy innymi przez to, że człowiek zmęczony wspinaniem nie ma ani sił, ani chęci, by udawać, by ukrywać swoja prawdziwą twarz”. ks. Roman Rogowski
  1 punkt
 32. "Kiedy pytają mnie, co takiego widzę w tych górach, odpowiadam, że ludzie dzielą się na dwie kategorie: tych, którym nie trzeba tego tłumaczyć i tych, którzy i tak tego nie zrozumieją" K. Wielicki
  1 punkt
 33. Moim ulubionym cytatem jest ten, który przytoczyła Dominisia,, wobec potęgi gór....... Poza tym dobry jest:,, wejście jest opcjonalne, ale zejście obowiązkowe". Jan Paweł II :,, Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, a kontakt z przyrodą daje pogodę ducha". I jeszcze jeden,, Tylko szczyt głupoty zdobywa się bez wysiłku" ??
  1 punkt
 34. "Ile ja tam jeszcze będę włazić, pfffff" - Patryk Bala, podczas wejścia na Rysy, urlop 2018.
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...