Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 07/24/2020 in all areas

 1. @jaaga76 @Luk_ @Fibi a to tak w temacie...?
  5 points
 2. Moje bliskie spotkanie z niedźwiedziem nad Szczyrbskim Jeziorem?
  4 points
 3. 4 points
 4. Czwartkowy ( 23.07 ) wschód słońca z Wysokiego Wierchu w Pieninach - widok na Beskid Sądecki.
  4 points
 5. Już byłam dwa razy ale jeszcze pójdę ? Jak wchodziłam to spotkałam przemiłego starszego pana który zaoferował się że zrobi mi zdjęcie na tle Łomnicy. Powiedziałam że OK tylko stanę tyłem i będę patrzeć na Łomnicę. Wziął telefon i zrobił mi to zdjęcie tyłem...dosłownie ??
  3 points
 6. @Fibi wiadomo że wchodzi się dla widoków ale ja po prostu lubię chodzić po górach, lubię się zmęczyć i sam pobyt na szczycie daje mi satysfakcję. Ale wiadomo że jak się wejdzie to trzeba zejść a przy średnio dobrej pogodzie to schodzenie strasznie się dłuży?
  3 points
 7. Właśnie jestem po 4 dniach w Bieszczadach. Jakie wrażenia? Bardzo mi się podobało! Co prawda podejścia (nawet w Bieszczadach :D) dają w tyłek, ale widoki rekompensują wysiłek. Co do noclegu, to rezerwowaliśmy na ostatni moment, więc udało nam się tylko dostać nocleg (w przystępnej cenie) w Przysłupie (i to tylko dlatego, że jakaś większa grupa zrezygnowała). Raczej nie polecam, bo praktycznie na wszystkie szlaki będzie trzeba dojeżdżać (mniej więcej 10 min do każdej kolejnej miejscowości - do Wołosatego ~40min). Między miejscem noclegowym a początkiem/końcem szlaku jeździliśmy głównie na stopa
  3 points
 8. Wysoki Wierch - miejsce idealne do obejrzenia wschodu słońca w górach. Wjeżdżając autem po słowackiej stronie na Lesnické sedlo mamy tylko trochę ponad pół godzinki szlakiem ( którego w zasadzie nie ma - polna droga, na całej długości trzy tyczki z żółtymi znaczkami) które da się przejść po ciemku, żeby przed świtem stanąć na szczycie. Górka niepozorna oferująca piękne panoramy na Tatry, Pieniny Właściwe i Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sadeckim. Czy jest ktoś, kto nie chciałby usiąść na takiej ławeczce ?? No i oczywiście Tatry....od Łomnicy po Kozi Wierch i Koszyst
  3 points
 9. Coś dla Klubowiczów - widok o poranku na Tatry ze zboczy Wysokiego Wierchu. Na pierwszym planie oczywiście drzewo ?
  3 points
 10. Jedna z fajniejszych pętli w Tatrach i kawał drogi - ponad 30 km :) Apka fajna, jeszcze nie korzystałem.
  3 points
 11. @Loki 5.30/6.00 to taka optymalna godzina, ale taka jak pisze @Mateusz Z im wwcześniej tym lepiej. We wrześniu jest luźniej, ale nie pusto. O ile przy wchodzeniu na Rysy jeszcze nie jest źle, to zejście w tłumie jest niezbyt przyjemne. Jeśli będziesz w II połowie to może być już przymrozek/śnieg - o tym też trzeba pamiętać.
  2 points
 12. @Zośka miałam podobną pogodę na Rysach, ale tam przynajmniej były jakieś atrakcje w postaci Chaty pod Rysami albo tych śmiesznych drabinek. A na Sławka wzięłam dużo jedzenia i podczas zejścia z nudów jadłam ? Tak czy siak chyba musisz się tam wybrać jeszcze raz.
  2 points
 13. Szkoda☹️ bo widoki że Sławkowskiego są pierwsza klasa przy dobrej pogodzie. Inaczej to cały dzień mordęgi po nic.
  2 points
 14. Mój Sławkowski miał być pocieszeniem po nieudanym wejściu na MSC. Pogoda zapowiadała się fajna, deszczu miało nie być więc pomyślałam że widoki ze szczytu poprawią mi trochę zepsuty humor? Rano super słoneczko i niewielki ruch na drodze do Starego Smokowca sprawiły że miałam nadzieję na udaną wycieczkę z pięknymi widokami. Po wejściu na Hrebienok nadal byłam pełna optymizmu bo słońce nadal świeciło i tylko niewielkie obłoki na chwilkę je przysłaniały. Pomyślałam że zrobię super fotki żeby tu wrzucić bo przecież wiadomo że panorama ze Sławka jest wspaniała. Przez las szło się szybko i nawe
  2 points
 15. Pffff. 12/10 @Artur SGdzie na tym zdjęciu znajdę Kozi i Koszystą? Po prawo wydaje mi się się, że są Baranie, Lodowy, Kołowy i Jagnięcy.
  2 points
 16. Szczerze to około 1. w nocy, żebyś o wschodzie był na buli pod Rysami. Na stronę Słowacką zbytnio nie ma jak zejść, srama nie jeździ. Ewentualnie busik 17:50 ze Smokowca, ale to do Krakowa. Możesz też stopa łapać. Najłatwiej będzie ruszyć z Palenicy, w te i we w te i Zakopiec. Serio, im wcześniej wyjdziesz, tym lepiej. Kiedyś się o 5:30 wybrałem we wrześniu na Rysy ze schroniska w MOK-u, to jak wracałem to już w tłumach... Zresztą od strony Słowackiej jest to samo.
  2 points
 17. 2 points
 18. @Artur S dzięki za podpowiedź! Na Leśnickim Siodle byłam już nie raz bo bardzo fajne miejsce na relaks i ładne widoki. Jakoś nie wpadłam na to że stamtąd można zrobić coś dalej. Muszę poszukać tej ławeczki?
  2 points
 19. @Zośka W Pieniny mam niedaleko - około półtorej godziny jazdy autem. Ostatnio trochę na stare lata zdrówko szwankuje więc szukam w necie i wybieram łatwe miejscówki. A co do wstawiania.....Nie było najgorzej, ale dziś za to musiałem odespać ?
  2 points
 20. Dzięki ! Też mi się wydaje, że poza paroma krótkimi filmami z Tatr w 360, nie ma więcej takich filmów, więc mogę nieśmiało stwierdzić że jesteśmy jedyni, którzy udostępniają CAŁE szlaki w tej formie ? Będzie jeszcze 6 długich tras i tak jak tutaj, będą podzielone na krótsze filmy - odcinki między charakterystycznymi miejscami. Domyślam, że nikt nie obejrzy filmu od A do Z, ale nie po to one są, a jedynie do zaznajomienia się z trasą. No może godzinny odcinek między Zawratem a Kozią przełęczą będzie oglądany dłużej ? [Skrzynkę piwa, temu kto obejrzy 6 godzin z przejścia Drogą nad Reglami ? ?]
  2 points
 21. Dysputa nad kocią płcią mnie rozbawiła ....??? pod ogon, czy pod brzuch??? To jest pytanie ???! Mój osobisty kot nie zaprzecza, nie potwierdza... może dlatego, że on to już nie on ?
  2 points
 22. Jak wiadomo dla ludzi nie będących w temacie, na Tatry składają się Kasprowy Wierch, Giewont, Rysy i Morskie Oko :) Morskie Oko odwiedziłem po raz pierwszy przy okazji pierwszej wizyty w Tatrach trzy lata temu. Również wtedy wjechaliśmy na Kasprowy (niespełna 5-latki nie chciałem zniechęcać do gór ciągnąc ją na prawie-dwutysięcznik - weszła rok później ;)). Sam napaliłem się oczywiście na Giewont, który zaliczyłem rok później. A gdy już to zrobiłem co stało się celem priorytetowym? Oczywiście Rysy. Bo, jak wiadomo, Tatry składają się z Kasprowego, Giewontu i... :) Plan był taki, by zalic
  1 point
 23. To prawda. Podejście od strony polskiej jest męczące i nieciekawe wizualnie. Jak się weszło na Bulę to się już widziało wszystko, co ma ten szlak do zaoferowania. Nagrodą są dopiero widoki z grani na samym końcu. Granaty czy Świnica całościowo dają o wiele lepsze wrażenia, tam bym chętnie wrócił podczas gdy na Rysy od strony polskiej się więcej nie wybieram. Ale od słowackiej - czemu nie? ?
  1 point
 24. @Luk_ demoralizujesz kolegę.... O 10.00 ruszać na Rysy??? No proszę Cię...???
  1 point
 25. @Gieferg Robi się coraz ciekawiej ? ale dobrze poznać opinię ludzi, którzy tam byli ? jeszcze miesiąc, ale ciesze sie jak dziecko, bo długo czekam już na ten moment ?
  1 point
 26. @Loki nie doczytałam - sorka. Życzę spokoju na szlaku i pięknej pogody ???
  1 point
 27. Polecam być o 5 rano w Morskim. Spokojnie na łańcuchach na podejściu, ale na zejściu już może być tłoczno. Wcześniej wchodzić jak dla mnie przesada, no ale dla mnie wchodzenie na górę po ciemku to żadna radocha. Rozwidnienie w okolicach Czarnego Stawu jeszcze do przyjęcia.
  1 point
 28. @Mateusz Z Jakoś ta część Tatr nie pasowała mi do kadrów, więc mam tylko jedną fotkę, na której coś widać po prawej stronie, bo to było bladym świtem. OD lewej oczywiście Łomnica, Durny, Lodowy i Jagnięcy potem Szalony, Płaczliwa, Hawrań i Nowy Wierch potem wierzchołek Koziego i Koszysta po prawej kadru.
  1 point
 29. @Konrad93 cieszę się, że wyprawa udana. Czekamy na zdjęcia i dłuższą relację. Co do trasy nr 1. - jak piszesz - co kto lubi. Ja uciekam od tłumów i dla mnie ta trasa była super. Widoczki, jagody i spokój. Nie wiedziałam o zmianie szlaku, stąd może mniejsza widokowość. Paweł nie całkiem święty- to moje jedzeniowe the best ??? Następnym razem Wetlińska i Otryt ????
  1 point
 30. @Mateusz ZNa tym zdjęciu nie zobaczysz bo nie weszły w kadr, ale jak wrócę do domu to znajdę takie z Kozim ?
  1 point
 31. Dzięki za uwagi ? Chciałem pokazać szerszy plan, ale chyba to jednak nie jest za dobry pomysł. Zostawię w takim razie "normalny widok" w następnych filmach. ?
  1 point
 32. @Artur S jak CI się udaje znaleźć takie fajne miejsca i jeszcze być w nich o najlepszej porze na zrobienie takich zdjęć ? Wygląda niesamowicie ??
  1 point
 33. Jak w jeden dzień obskoczyć najpopularniejsze miejsca dostępne z Palenicy? Trzeba wybrać dobry dzień - 9.07.2020 na szlakach było niewiele osób, a prawodpodobnie pomogły w tym komunikat TPN o zamknięciu czerwonego szlaku na Morskie Oko i mocno mglista pogoda? Ruszając byłem przekonany, że Doliną Roztoki będą szły tłumy, skoro asfalt zamknięty (na Palenicy kartki informujące o zamknięciu ciągle wisiały), jednak się pomyliłem - przy Wodogrzmotach większośc turystów nie skręcała w zielony szlak, lecz szła dalej asfaltem. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się niezmąconym spokojem na szlaku ?
  1 point
 34. Jak w porównaniu z Kozim, to nie wiem, bo nie byłem na Kozim (ale niektórzy piszą, że zejście jest mocno nieprzyjemnne dla kolan, a z Zadniego było raczej spoko), ale Zadni i Pośredni w komplecie zrobić jest raczej łatwo. Potem z Pośredniego można sobie wrócić do szlaku prostym skrótem (ścieżka widoczna ze szczytu idąca nieco w prawo). Dopiero przejście z Pośredniego na Skrajny może być problematyczne. Kończysty na cel główny raczej słaby. To już lepiej w komplecie ze Starorobociańskim Wierchem (i powrót pętlą przez dolinę Starorobocianską), bo tak to wyjdzie coś jakby dojść na Rakoń i
  1 point
 35. @a chodźże na pole dzięki za info ? faktycznie tutaj wygląda to bardziej przyjaźnie ? klamka zapadła, jak będzie odpowiednią pogoda to idę na Kościelec ?
  1 point
 36. Na tym filmie, może faktycznie za duże rybie oko się zrobiło, i wyglada to strasznie. Nosal to nie jest, góra na pewno wymagająca, z zejściem raczej nie ma problemu jak jest sucho. zobacz na ten film. Tutaj już nie ma takiego przekłamania. Najlepiej jest odwzorowane to co na środku ekranu, wiec trzeba kręcić obrazem. W opisie filmu, linki do reszty trasy. Jeśli oglądasz na tel, to koniecznie przez aplikacje YT
  1 point
 37. I znów u ja ? jak diabeł z pudełka... o której najlepiej wyjść z Palenicy, żeby spokojnie wejść na Rysy, przejść do schroniska pod Rysami i wrócić tą samą drogą? Chyba, że macie jakieś ciekawe propozycje na inną drogę powrotną, to chętnie poczytam ? zakwaterowanie mam w Zakopanem, więc tam też muszę ostatecznie wrócić ? aha.. wybieram się w Tatry na początku września, więc może nie będzie tam już takiego tłoku jak w okresie wakacyjnym...
  1 point
 38. O, tak ! Często te filmy są kręcone z perspektywy kamerki na głowie i poza kamieniami niewiele na nich widać. A często jak wizualnie jest lepiej to podkład muzyczny doprowadza do szewskiej pasji. Bo albo muzyka rodem z horroru(żeby podkreślić straszność np. Orlej), albo dyskotekowe umpa-umpa, które do Tatr pasuje jak kwiatek do kożucha i psuje całą przyjemność z oglądania?
  1 point
 39. ??? Nareszcie mogę zalajkować swoje zdjęcie? A tak na serio myślę @Mnich Moderator że od wejścia na szczyt i prowadzącej nań drogi jeszcze ciekawsze jest wspólne wędrowanie ? Kasia, Karol, Mnich - dzięki!?
  1 point
 40. Klubowa aktywność ?? Spacer ścieżką w koronach drzew w Bachledowej Dolinie na Słowacji. Przy dobrej pogodzie widok z wieży na Tatry Bielskie, Pieniny i Spisz. Niestety wczoraj był kolejny deszczowy, pochmurny i mglisty dzień stąd widać jak widać!?
  1 point
 41. Przyjemnie się Was czyta, jak tak sobie słodzicie ?
  1 point
×
×
 • Create New...