Jump to content

jjacekj

Member
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W wielu podtatrzańskich penjonatach jest ogólna kuchnia do wykorzystania przez gości, więc zrobienie śniadania nie nastręcza trudności ? więcej na pewno znajdziesz w tym wątku: https://forum.tatromaniak.pl/index.php?/topic/5-noclegi-pod-tatrami/
 2. +1, niemiłosiernie się dłuży ten szlak... a jako, że najczęściej śpię na Toporowej Cyrhli, to odcinek Psia Trawka - Murowaniec pokonywałem nie raz w obie strony. Jeden jedyny raz, kiedy czas mi się tam nie ciągnał, to jak postanowiłem fotografować grzyby rosnące opodal szlaku. Z niewymienionych wyżej - czerwony z Kasprowego do Beskidu. Tak rozdeptany, że aż przykro patrzeć, pełen nieogarniętych ludzi (jak 3 tygodnie temu szedłem tamtędy ze Świnicy, to jeden pan na Beskidzie się zdziwił, że Czerwone Wierchy wyglądaja na wyższe od Giewontu, a przecież nie są). No i czarny z Zakopanego na Gubałówkę ;P
 3. Od siebie dodam Czarci Jar na ulicy Małe Żywczańskie. Pyszny rosół z baraniny i pierogi z bryndzą. Do tego świetna obsługa (lepszej w Zakopanem nie spotkałem), a na tyłach jest ogródek, bezpośrednio przy którym płynie Biały Potok. Warto wycieczkę w Tatry Zachodnie zaplanować tak, żeby do miasta zejść Doliną Białego i wpaść do Jaru na obiad ?
 4. Tam jeszcze nie dotarłem ?
 5. A ja polecam, póki się nie zaludni, Beskid Niski. Brak zasięgu w wielu miejscach, niewielki, w porównianiu z innymi górami, ruch turystyczny i samochodowy oraz bardzo ciekawa kultura i zabytki (wspaniałe drewanine cerkwie) to tylko niektóre z zalet tych niewysokich, ale pięknych gór. Z racji swojej łagodności Beskid Niski polecam osobom, które nigdy nie były na kilkudniowej wędrówce w górach, a chcą zacząć ?
 6. Siema z Warszawy ? Góry pokochałem trenując... badmintona ? dzięki obozom kondycyjnym w Zakopanem miałem okazję poznać nasze ulubione góry. Było to już kilkanaście lat temu i przez dłuższy czas nie jeździłem w żadne góry, aż spotkałem swoją drugą połówkę zakochaną w Bieszczadach. No i teraz 3-4 razy do roku jeździmy w różne góry, najczęściej odwiedzając oczywiście Tatry ?
 7. jjacekj

  Bieszczady

  Zdecydowanie Halicz i Rozsypaniec - najlepiej wejść sobie na górę niebieskim (Bukowe Berdo) i na Przełęczy Goprowskiej skręcić tam, gdzie skręca zdecydowana mniejszość turystów - w lewo w stronę Halicza. Dla mnie ten szlak jest niezrówany w Bieszczadach, jeśli chodzi o widoki. Dalej, krótko za Rozsypańćem docieramy do Przełęczy Bukowskiej, z której zostaje już tylko łagodne zejście do Wołosatego i łapanie stopa ?
×
×
 • Create New...