Jump to content
Lavinka

Morskie Oko

Recommended Posts

Na pewno byłoby 40% mniej ludzi, gdyby nie można byłoby wjechać tam końmi, ale pamiętajmy, że kiedyś do Włosienicy dojeżdżał autobus i wszystko było git. Morskie jest bardzo komercyjne i idą tam Janusze i Karyny, co myślą, że jak wrzucą kasę do jeziora to wygrają potem na loterii. Mnóstwo instagramerek itd. Te tłumy bardzo odstraszają ze względu, że krew zalewa jak ludzie śmiecą na tym odcinku i zwróć uwagę to cię zlinczują. Widoki z Moka są mega, ale poza sezonem. W sezonie nawet wczesnym rankiem lub w nocy będzie szło sporo osób. Na tej trasie nie da się wypocząć.

• Like ! 1

Samo morskie oko lubię. Drogi nienawidzę, ciągnie się i nic szczególnego nie ma w niej. 

A co do koni. Nie popieram lenistwa ludzi, ale jeśli ktoś musi lub chce skorzystać z fasągu to nie można mu zabronić. Należy skupić się na odpowiednim doborze zwierząt, żeby były to silne konie zaprzęgowe, po dobrych rodzicach, regularnie badane i zadbane oraz należy pilnować, żeby chore zwierzęta były poddawane eutanazji a nie sprzedawane do rzeźni. I takie konie szybciej zabije byczenie się w stajni niż praca, do której są stworzone. 

Myśle że dla większości osób pierwsze spojrzenie na Morskie Oko to niesamowite przeżycie. Z czasem może już nie robi takiego wrażenia, ale uroku MOku nie można odebrać. 

A co do szlaku asfaltową drogą... dobrze że TPN udostępnia trasy dla osób z niepełnosprawnością. Może nie jest to najpiękniejsza trasa, ale o wczesnym poranku równiez ma swoj urok i szybciutko można dostać sie do MOka i ruszać dalej w siną dal 🙂 20170925_112051.thumb.jpg.afd1f7b20e56e853558dccf02c0ff66b.jpg

• Like ! 3
  • Wow 1

@Natalia D No dzisiaj fajnie się trafiło, ani jednej chmurki, za to momentami bardzo wiało 🙂 ale kolejny wyjazd z noclegiem z prawdopodobnie tylko jednym dniem z fajnym warunkami, wczoraj lało, jutro też niby ma byc mokro ale liczę na to, że pogoda pogorszy się wieczorem i rano się zahaczy o Zachodnie 🙂

A dziś w planach były Wrota Chałubińskiego, bo tam mnie jeszcze nie było, ale tak zawiało że wybrałem lepiej mi znana opcję, tam za to dawno nie byłem, zawsze dobrze wrócić 🙂

Na Rysy nie poszedłem, za późno było i komuś obiecałem że razem pójdziemy... 🙂

IMG_20191001_153206.jpg

• Like ! 3

Guest

To droga Doliną Rybiego Potoku !!! Czyli do Morskiego Oka bez asfaltu 👍

DSC_4551.JPG

52 minuty temu, Tatromen napisał:

Z góry wygląda pięknie !!! 

Jeszcze wyżej !!!!

To jest zdjęcie z MSW czy może z Mięguszowieckiej Przełęczy Wyżniej?

Guest jagusia
Dnia 10.10.2019 o 17:47, Gość napisał:

To droga Doliną Rybiego Potoku !!! Czyli do Morskiego Oka bez asfaltu 👍

DSC_4551.JPG

Rozumiem że asfalt to duże ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych ale dla młodych zdrowych i sprawnych korzystanie z fasiągów to naprawdę wielki obciach ! Kiedyś nie było asfaltu i wszyscy jakoś sobie radzili.

Edited by jagusia

panorama jest piękna i na absolutnie pierwszy raz w tatrach to dobry pomysł na wyprawę, wiadomo,że asfalt dla tatromaniaka będzie tutaj paskudził, ale ma też swoje plusy dla osób z niepelnosprawnością, dzięki temu mogą zobaczyć trochę gór i sie z nimi " zmierzyć" 

• Like ! 2

Morskie Oko ... widoki z tego miejsca zachwycają.... 

Dla mnie czarujące bez względu na tłumy, nie zwracam zresztą w takim miejscu uwagi na przypadkowych turystów a czerpie radość z tego, że mogę tam być ... I popatrzeć na  majestatyczne szczyty Mięguszowieckie 😍

20190317_153646.jpg

20190317_222751.jpg

20190317_210211.jpg

20190317_210507.jpg

• Like ! 6
  • Wow 1

Posted (edited)
3 hours ago, Anuś said:

Dla mnie czarujące bez względu na tłumy, nie zwracam zresztą w takim miejscu uwagi na przypadkowych turystów

To se ne da...

Ja na samą myśl o tym miejscu zaczynam odczuwać irytację - nawet gdybym przemierzał cały asfalt sam na sam ze swoim plecakiem.

Edited by Q'bot

7 minut temu, Q'bot napisał:

To se ne da...

Ja na samą myśl o tym miejscu zaczynam odczuwać irytację - nawet gdybym przemierzał cały asfalt sam na sam ze swoim plecakiem.

A to dlaczego 😮

1 minute ago, Anuś said:

A to dlaczego 😮

Głównie dlatego, iż jest to najbardziej chyba wyeksploatowane, przeżute, wymemłane, przetrawione i wyplute miejsce w całem TPN'ie 🤮

Będac na tyle popularnym celem od razu mnie odpycha - niezależnie, czy akurat są tam stada człowieków, czy też nie. Coś jak Giewont, ale chyba gorzej... Ostatnio to jakoś w całej polskiej części Tatr zaczynam czuć się nieswojo. Coś jakbym zwiedzał galerię handlową, bądź parking.

23 minuty temu, Jacek napisał:

@Anuś, serduszko wymiata 😍

Dzięki 😄

Kilka fotek jeszcze znalazłam 😉

20190226_181627.jpg

2019-03-26-07-46-32.jpg

2019-03-27-20-50-21.jpg

2019-03-27-21-02-39.jpg

2019-04-29-09-31-24.jpg

• Like ! 2

1 minutę temu, Q'bot napisał:

Głównie dlatego, iż jest to najbardziej chyba wyeksploatowane, przeżute, wymemłane, przetrawione i wyplute miejsce w całem TPN'ie 🤮

Będac na tyle popularnym celem od razu mnie odpycha - niezależnie, czy akurat są tam stada człowieków, czy też nie. Coś jak Giewont, ale chyba gorzej... Ostatnio to jakoś w całej polskiej części Tatr zaczynam czuć się nieswojo. Coś jakbym zwiedzał galerię handlową, bądź parking.

Coś w tym jest. Dlatego, jeśli chcę wejść np. na Szpiglasa, wychodzę skoro świt. Droga asfaltówką nie należy do najprzyjemniejszych, ale przynajmniej Grażyn i Janusza jak na lekarstwo.