Jump to content
Sign in to follow this  
Silarox

Sliskie podeszwy

Recommended Posts

Witam,

czy jest jakiś sposób na regenerację śliskich podeszw w górskich butach? Mam jakieś buty, nawet spoko ale po kilku latach są wyślizgane. O ile na prostej drodze to nie przeszkadza to w Tatrach jest sporo wyśliuzganych kamieni - i wtedy przeszkadza. Na allegro są kolce na buty ale to już pewnie na strome szczyty. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

1 godzinę temu, Silarox napisał:

Witam,

czy jest jakiś sposób na regenerację śliskich podeszw w górskich butach? Mam jakieś buty, nawet spoko ale po kilku latach są wyślizgane. O ile na prostej drodze to nie przeszkadza to w Tatrach jest sporo wyśliuzganych kamieni - i wtedy przeszkadza. Na allegro są kolce na buty ale to już pewnie na strome szczyty. Może ktoś ma jakiś pomysł? 

Cześć. 

Kupić nowe buty. kolce powinny służyć zimą, lub kiedy jest oblodzenie. Nie wyobrażam sobie chodzenia w rakach czy raczkach na suchym wyślizganym wapieniu. 

• Like ! 2

@Silarox nie wiem co to za Marka butów i podeszwy, ale możesz napisać do producenta w celu jej wymiany. Jeśli reszta buta ok, to nie musisz kupować nowego 🙂

• Like ! 2

A jaką polecacie markę?

Patrzyłem już na elbrusy, hitecy, nawet martensy :) ale albo są niewygodne (mam wystającą kość z tyłu pięty i często obciera jak nie ma siatki z tyłu). Co do obecnych to są z lidla, trekingowe. 

• Like ! 1

Posted (edited)

Jeśli mówimy o butach na lato, to ten wątek już się przewinął 🙂

Zachęcam do zajrzenia w link poniżej i pisanie w tamtym poście, by niepotrzebnie nie powielać wątków 🙂

W razie czego możesz też podpytać @Mnich Moderator, chyba ma największą wiedzę w tym temacie 🙂

Ja ze swojej strony mogę polecić Hoki Speedgoaty, buty biegowe, są super, sprawdzają mi się świetnie 😉

Edited by Luk_
  • Like ! 1

10 godzin temu, Silarox napisał:

Witam,

Maksymalny budżet?

Tylko gdzieś 3 stówy. Więcej jak tydzień w roku po górach nie chodzę a i ostatnio tego coraz mniej :/

Skoro przyczepność i cena są kluczowe to musisz zapolować na jakieś TNF'y pokroju Hedgehog, Litewave czy Venture.

Trwałe nie będą, ochoczo korzystałbym z reklamacji po pierwszym sezonie, ale za to w miarę komfortowe i nie spadniesz w otchłań z winy podeszwy 😉

• Like ! 1
  • Haha 3

TNF Litewave na Tatry sa za miękkie. Przyczepność jest ok, nawet na mokrych kamlotach. 

• Like ! 1

6 godzin temu, Silarox napisał:

Tylko gdzieś 3 stówy. Więcej jak tydzień w roku po górach nie chodzę a i ostatnio tego coraz mniej 😕

Zerknij na TNF - w tej cenie czasami można coś upolować.

• Like ! 1

Ja mam Moaby i o ile w Beskidach były OK to w Tatrach się nie sprawdziły.

• Like ! 2

A polecicie jakiś sklep stacjonarny? Mieszkam w Rzeszowie a takie buty musiałbym przymierzyć bo przez te moje kości co drugie mnie obcierają :/

Dnia 6.08.2020 o 10:20, Silarox napisał:

Tylko gdzieś 3 stówy. Więcej jak tydzień w roku po górach nie chodzę a i ostatnio tego coraz mniej 😕

To najlepiej zrezygnuj calkowicie i bedzie po problemie

7 godzin temu, J@n napisał:

To najlepiej zrezygnuj calkowicie i bedzie po problemie

@J@n - nie każdego stać na markowe obuwie, nie każdy też śmiga po górach tak często, jak my. Serdeczna prośba o więcej empatii i nie zniechęcanie nowych użytkowników. Starajmy sobie nawzajem pomagać i nie deprecjonować innych. Dzięki 🙂

• Like ! 5
  • Thanks 1

13 godzin temu, Silarox napisał:

A polecicie jakiś sklep stacjonarny? Mieszkam w Rzeszowie a takie buty musiałbym przymierzyć bo przez te moje kości co drugie mnie obcierają 😕

Chyba najprostszym rozwiązaniem będzie jak poszukasz w google takich sklepów pod hasłami "sklep turystyczny Rzeszów" czy "obuwie turystyczne". Często też producenci obuwia na swoich stronach mają listy sklepów, gdzie możesz kupić ich obuwie 🙂

Poza tym kupując przez neta też zawsze możesz buta "wytestować", a jeśli nie pasuje to w ciągu 14 dni odstąpić od umowy i odesłać. Sklepy z bogatą ofertą obuwia to m.in.: 8a.pl, skalnik.pl, taternik-sklep.pl i wiele innych 🙂

• Like ! 4

13 godzin temu, Silarox napisał:

A polecicie jakiś sklep stacjonarny? Mieszkam w Rzeszowie a takie buty musiałbym przymierzyć bo przez te moje kości co drugie mnie obcierają 😕

W Rzeszowie na Rejtana jest centrum handlowe Plaza a w nim sklep sportowy Decathlon. Myślę że tam znajdziesz coś w tej cenie.

• Like ! 4

14 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

@J@n - nie każdego stać na markowe obuwie, nie każdy też śmiga po górach tak często, jak my. Serdeczna prośba o więcej empatii i nie zniechęcanie nowych użytkowników. Starajmy sobie nawzajem pomagać i nie deprecjonować innych. Dzięki 🙂

Otóż to, i może mniej sarkazmu, czasami to już jest irytujące 🙂

• Like ! 5
  • Thanks 1

20 godzin temu, piterson777 napisał:

Otóż to, i może mniej sarkazmu, czasami to już jest irytujące 🙂

to była tylko dobra rada bez sarkazmu i tak po Tatrach za dużo ludzi chodzi po szlakach

3 godziny temu, J@n napisał:

to była tylko dobra rada bez sarkazmu i tak po Tatrach za dużo ludzi chodzi po szlakach

Mówię ogólnie o sporej części Twoich postów, a co do tej "rady" to przecież Ty też możesz ograniczyć ten problem i nie chodzić po Tatrach 🙂

• Like ! 3

32 minuty temu, piterson777 napisał:

problem i nie chodzić po Tatrach 🙂

Nie ma problemu, moje buty maja podeszwy w dobrym stanie.

Posted (edited)

@Silarox poszukaj jeszcze butów marki Trezeta. Myślę, że znajdziesz coś w budżecie. Mam dobre wspomnienia po ich użytkowaniu 😁

Wiem, że to może być problem, ale przy takich "wrażliwych" stopach warto kupić przez Internet kilka par, poprzymierzanie w domu i odesłanie tego, co nie pasuje. Niestety wymaga to zamrożenia gotówki. 

Edited by jaaga76
  • Like ! 1

Sporo sklepów już za mną :) Czy ma ktoś buty z HI-TECa? Widziałem nawet spoko HITEC REIKO MID WP BLUE. 

1 godzinę temu, Silarox napisał:

Sporo sklepów już za mną 🙂 Czy ma ktoś buty z HI-TECa? Widziałem nawet spoko HITEC REIKO MID WP BLUE. 

Myślę, że na takie spokojne, od czasu do czasu wyprawy, to są całkiem całkiem buty. 

• Like ! 1