Jump to content

aleksandra

Member
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

aleksandra last won the day on August 12 2020

aleksandra had the most liked content!

Community Reputation

53 Excellent

Recent Profile Visitors

444 profile views
 1. Korzystając z możliwości dyskutowania nie tylko o Tatrach, zapytuję o Wasze wspomnienia z Beskidu Skolskiego. Chętnie przyjmę pomysły na trasy, rady czy ogólne spostrzeżenia.
 2. Dziękuję za wyjaśnienie! A ja w sklepach wodą podłogę polewałam ? Przed kolejnymi zakupami dokładnie przejrzę forum i ewentualnie uśmiechnę się do Was po garść porad, jak widać wiecie wszystko ❤️
 3. To jest cenna uwaga ? A ja naiwna myślałam, że skoro Vibram jest zastrzeżoną nazwą, to będzie za każdym razem taki sam. Te same wnioski miałam co do Gore-tex. Jednak, jak zawsze, trzeba sprawdzać zawartość cukru w cukrze ?
 4. Na zakupy zabierz ze sobą wodę. W sklepie jest zwykle mała trasa z kamieni i drewienek - sprawdź jak buty reagują na mokre podłoże. Mam jedne buty Asolo na podeszwie Vibram, kosztowały w promocji ponad 600 zł, są super wygodne ale niestety przy minimalnej wilgoci rozjeżdżają się na wszystkie strony. Natomiast jeden z tańszych modeli Quechua z Decathlonu (chyba 35€), sprawdziły się idealnie na kilkunastu przejściach w Tatrach Zachodnich, nie ślizgają się wcale i są bardzo wygodne.
 5. Gdyby tak móc przenieść się do tego Zakopanego i Tatr sprzed lat, chociaż na jeden dzień... ?
 6. Zwykle najchętniej chodzę sama, aby mieć swobodę wycofania się w dowolnym momencie, bez niszczenia planów innym osobom. Szczerze mówiąc, gdybym szła z kimś kto nagle chciałby zawrócić, nie miałabym żalu, gdyby to miało oczywiście uzasadnienie ze strony tej osoby. W sumie, czemu nie, to nie zawody tylko urlop. Dla mnie opcja zawrócenia czy zmiany trasy jest zupełnie naturalna. Czasem trzeba, bo nie ma wyjścia, a czasem po prostu można, a ja akurat nie lubię się do niczego zmuszać. Nie mam poczucia porażki ani ambicji aby koniecznie powtórzyć trasę, chociaż często wracam w te niezdobyte miejsca,
 7. Dzięki! Nie wiem co prawda jeszcze jak znaleźć na niej lawiny? ? ale fajna mapa szlaków i tras rowerowych
 8. Hej, dzisiaj na innym przystanku w Zdziarze takie enigmatyczne ogłoszenie ?
 9. @vatra jak wyżej, zobacz może Leo Express, ja tym nigdy nie jechałam. Albo jak ja, czyli wariant bardziej upierdliwy, ale koniec końców skuteczny ?
 10. @Radek Dotarłam jak wyżej opisałam, ale może sprawdź jeszcze ten Leo Ekspres, jeśli jedziesz z Krk. Rozkład wisi na przystanku, ale czy faktycznie kursuje, nie wiem ?
 11. Tutaj rozkłady z mojego przystanku w Zdziarze
 12. Ja dojechałam w zeszłą niedzielę z Zako do Łysej Polany, przeszłam granicę i już słowackim busem wgłąb kraju można się dostać bez problemu. Tutaj raczej wszystko jeździ normalnie, ja przynajmniej nie napotkałam jak dotąd trudności. Zdjęcie rozkładu w Łysej Polanie
 13. @Mateusz Z dzięki za linki! Słowacki internet dopiero przede mną ? Na miejsce dotrę na dwie raty - właśnie dojeżdżam do Zako, a na Słowację jutro ?
 14. @vatra@Luk_ Dzięki za odpowiedzi i słowa otuchy ? Na pustki w Tatrach nie liczę. Nie mam nic przeciwko kilku osobom na szlaku, ale stanie w kolejce to nie na moje nerwy ?
 15. Hej, czy na Słowacji teraz takie tłumy jak na Rysach? Chciałam spędzić trochę czasu w Tatrach Bielskich (o ile uda mi się znaleźć transport w tte rejony). Wczorajszy filmik z kolejką na Rysy mnie trochę zaskoczył ?
×
×
 • Create New...