Skocz do zawartości

Wasze górskie plany - pytania


Marcin 665

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, barbie609 moderator napisał:

W właśnie lektury, @J@nwrzucił Wawrzyńca , jak proponuję Michała Jagiełłę ,,Wołanie w górach,, no może jeszcze ,,W stronę pysznej,,

a wszystkim polecam

https://ksiegarnia.wspinanie.pl/bezpieczenstwo-i-ryzyko-w-skale-i-lodzie-t-i-pit-schubert-p-347.html

to są 3 tomy ale warto bo czasami możecie znaleźć się w takiej sytuacji jak setki tam opisanych - zawrócić i przeżyć

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sysia2345 napisał:

łooł dzięki za takie szybkie odpowiedzi i porady, poczytam i w razie pytań będę pisać, dziękuje bardzo. 🥰

@sysia2345 - koledzy już bardzo wyczerpująco Ci odpowiedzieli, nie ma sensu powielać. 

Jako gospodarz forum mam jednak prośbę; napisz proszę coś więcej o sobie, skąd pochodzisz, dlaczego dołączyłaś do naszej społeczności, jak lubisz spędzać wolny czas, etc.? 😉

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc witam się jeszcze raz

Mam 36lat i pochodzę z Zielonej Góry, góry oczywiście tylko z nazwy. 

W młodości każde wakacje z rodzicami, później ze znajomymi spędzaliśmy nad morzem.

Od paru lat jeździmy z mężem w Karkonosze, w zimie głównie na narty. Parę pięknych miejsc udało nam się zobaczyć, Śnieżka (latem), Samotnia 😍,  Szrenica, Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt.

Dwa lata temu byliśmy w Tatrach, ale udało nam się dotrzeć tylko na Dolinę Strążyska.

W tym roku planowałam jak wspominałam Rusinową Polanę, Murowaniec, poza tym Gubałówkę i podjechać na Przełom Białki.

Profil Tatromaniak obserwuje od lat na facebooku i tak też dziś trafiłam na forum. Obserwuje jak opisujecie wiele  nieodpowiedzialnych zachowań turystów, którzy jak ja bywają w górach 'od ferii do ferii' i wolałabym nie popełnić jakiejś głupiej gafy i nie zostać bohaterem akcji ratunkowej z powodu totalnego braku wiedzy. Staram się przygotować w teorii na tyle ile mogę, teorii jak to mówią nigdy za wiele. 😉

Dzięki jeszcze raz za szybkie odpowiedzi, nie spodziewałam się, wezmę sobie na pewno wasze rady do serca, wydrukuje mapy, no i pozostanie obserwować pogodę. A jak w tym roku uda się gdzieś dotrzeć pozwolę się pochwalić 🙂

Justyna

  • Lubię to ! 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sysia2345 napisał:

pochodzę z Zielonej Góry,

Piękne miasto. Kojarzy mi się z winem i Urszulą Dudziak 🙂 

4 minuty temu, sysia2345 napisał:

Parę pięknych miejsc udało nam się zobaczyć, Śnieżka (latem), Samotnia 😍,  Szrenica, Śnieżne Kotły, Łabski Szczyt.

Karkonoski klasyk 👌

 

4 minuty temu, sysia2345 napisał:

Dwa lata temu byliśmy w Tatrach, ale udało nam się dotrzeć tylko na Dolinę Strążyska.

 

Oj tam, oj tam. Ja zaczynałem od Doliny ku dziurze 🙂 

6 minut temu, sysia2345 napisał:

Profil Tatromaniak obserwuje od lat na facebooku i tak też dziś trafiłam na forum. Obserwuje jak opisujecie wiele  nieodpowiedzialnych zachowań turystów, którzy jak ja bywają w górach 'od ferii do ferii' i wolałabym nie popełnić jakiejś głupiej gafy i nie zostać bohaterem akcji ratunkowej z powodu totalnego braku wiedzy. Staram się przygotować w teorii na tyle ile mogę, teorii jak to mówią nigdy za wiele. 😉

Miło czytać. Czuj się, jak u siebie w domu. I zostań z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej 🙂 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sysia2345 napisał:

i podjechać na Przełom Białki.

to ja jeszcze polecam Pieniny , a szczególnie Małe Pieniny , Wąwóz Homole , Wysoka no i oczywiście Wysoki Wierch , wycieczki opisane w dziale inne góry.Jeżeli nie to przynajmniej pienińskie zamki i zaporę w Niedzicy z przełomu Białki to już blisko , bo przełom to w sumie Pieniny Spiskie.

8 minut temu, sysia2345 napisał:

wydrukuje mapy,

jeśli chodzi o mapy to polecam to wydawnictwo:https://wit.piwniczna.pl/pl/c/MAPY-TURYSTYCZNE/59/1/full

10 minut temu, sysia2345 napisał:

A jak w tym roku uda się gdzieś dotrzeć pozwolę się pochwalić 🙂

czekamy niecierpliwie

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mnich Admin napisał:

Piękne miasto. Kojarzy mi się z winem i Urszulą Dudziak 🙂 

no i oczywiście z Falubazem. Czy nie? 🙂

 

25 minut temu, Mnich Admin napisał:

Miło czytać. Czuj się, jak u siebie w domu. I zostań z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej 🙂 

szczerze... bardzo bałam się napisać, że otrzymam niefajne odpowiedzi, ale później pomyślałam że ludzie z pasją zawsze są szczęśliwi i wyrozumiali a Ci którzy przeżyli coś więcej, też od czegoś  musieli zacząć no i nie pomyliłam się 😍 dzięki 🙂 

 

23 minuty temu, barbie609 moderator napisał:

to ja jeszcze polecam Pieniny , a szczególnie Małe Pieniny , Wąwóz Homole , Wysoka no i oczywiście Wysoki Wierch , wycieczki opisane w dziale inne góry.Jeżeli nie to przynajmniej pienińskie zamki i zaporę w Niedzicy z przełomu Białki to już blisko , bo przełom to w sumie Pieniny Spiskie.

łoo te wszystkie nazwy są dla mnie takie obce, ale nadrobie. Dzięki wielkie 🙂

Przełom Białki zobaczyłam ostatnio w serialu i mówię ' Jak pięknie, musze tam być'! 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sysia2345 napisał:

łoo te wszystkie nazwy są dla mnie takie obce, ale nadrobie.

jako fan Pienin czuję się zobowiązany proszę tak na początek

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Przełom_Białki_pod_Krempachami

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieniny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Pieniny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Dunajec

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Czorsztynie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sysia2345 napisał:

szczerze... bardzo bałam się napisać, że otrzymam niefajne odpowiedzi, ale później pomyślałam że ludzie z pasją zawsze są szczęśliwi i wyrozumiali a Ci którzy przeżyli coś więcej, też od czegoś  musieli zacząć no i nie pomyliłam się 😍 dzięki 🙂 

Masz bardzo dobre i bardzo mocne wejście 🙂 Czuję w kościach, że zostaniesz z nami na dłużej. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, barbie609 moderator napisał:

 

Powinno się udać coś dodać 🙂

zamki uwielbiam, udało mi się być w Książu, Czocha, Grodno, Kliczków, Joannitów w Łagowie, Piastów w Krośnie Odrzańskim, pałacu w Iłowej i Żaganiu , Bolkowie no ale to wszystko 'moje' rejony. 

Jako fanka Korony Królów 🫣  Bardzo bym chciała do Bobolic i na Wawel oczywiście 😍  

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, barbie609 moderator napisał:

hmm w Gorcach Jacku w Gorcach nie w Pieninach i to w sumie nie spotkanie tylko wspólny wypad. Co nie zmienia faktu że zapraszamy , chociaż trasy dla 7-mio latka mogą być za ciężkie.

Tak, tak - w Gorcach. Wybacz ten lapsus, jakoś mi się ciągle z Pieninami kojarzysz 😛 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zośka napisał:

@Mnich Admin już kiedyś pisałam że jeżdżę motocyklem i jestem fanką motosportu zarówno motorowego jak samochodowego. Jeżdżę czasem na wyścigi (popatrzeć i posłuchać😁).

To że jesteś fanką motocykli to wiedziałem, nawet kiedyś pochwaliłaś się zdjęciem swojej maszyny. Ale że jesteś miłośniczką żużla - tego nie wiedziałem 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...