Skocz do zawartości

Jednorazowe wyjście zimowe na >2000 mnpm. Skąd wziąć sprzęt?


Olekk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiajcie,

Mam do oprowadzenia 1 osobę na wypad gdzieś na wysokość Przełęczy Świnickiej, Wołowca czy coś podobnego (będzie zalżało od pogody). Za jakiś czas będzie to samo, ale 2 osoby już. Część sprzętu mam w 2 egzemplarzach, a część można wypożyczyć. Ale nie mam pomysłu, skąd wziąć buty, a w drugiej kolejności kurtkę membranową i odpowiednie spodnie. Wiem, że można wypożyczać sprzęt narciarski, ale chyba nie nada się do trekkingu? Nie znam żadnej wypożyczalni, co oferuje buty, kurtki i spodnie.

Macie może jakieś pomysły, skąd wziąć brakujące rzeczy? A może jakieś buty z Dechatlonu za 100-200 zł jak je mocno zaimpregnuję nadadzą się? Tylko czy do nich można założyć raczki i raki?

Edytowane przez Olekk
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Olekk zmienił(a) tytuł na Jednorazowe wyjście zimowe na >2000 mnpm. Skąd wziąć sprzęt?
3 godziny temu, Olekk napisał:

Właśnie o to chodzi, żeby im jakąś przygodę zafundować

Jak ktoś nie ma ubrania zimowego w góry to znaczy że zimą po górach nie chodzi i pewnie nie wie nawet jak to robić. Taka "przygoda" może się słabo skończyć. 

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to kupić coś ze średniej półki i po użyciu sprzedać na jakimś allegro. 

Wyjdzie taniej, niż wypożyczenie, bo tak, nawet w zakopanem możesz jakiś szpej pożyczyć, ale ja nie czułbym się komfortowo w butach, które penetrowały cudze stopy nie wiadomo ile razy... 

Zerknij sobie na np. https://wypozyczalniagorska.pl/wypozyczalnia/buty-turystyczne-scarpa/

 

Edytowane przez Q'bot
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olekkprzemysl sprawę. Zimą Wołowiec to nie musi być pikuś. Zastanów się, czy te osoby faktycznie są przygotowane na takie działania, skoro po górach nie chodzą (mniemam z Twojej wypowiedzi). Może faktycznie wyjście na Kasprowy i Beskid wystarczy.... 

Nie chcę  podważać Twojego doświadczenia, ale czujesz się na siłach wziąć odpowiedzialność za dwie "zielone" osoby w razie czego....? 

Dnia 26.11.2023 o 09:26, Olekk napisał:

Część sprzętu mam w 2 egzemplarzach, a

Czyli co masz? I czy te osoby będą potrafiły sprzęt obsłużyć? 

 

  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/26/2023 at 8:38 PM, Jędrek said:

Skoro tak to i bez przesady z ciuchami czy sprzętem.  😁

Ale akurat bez butów odpowiednich, raczków i raków to nawet wejście do Murowańca czasem jest trudne. A mając jeszcze czekany mogę im pokazać np. hamowanie tam koło schroniska, gdzie wszyscy to ćwiczą.

@Q'botDziękuję, ciekawe.

16 hours ago, jaaga76 said:

Zimą Wołowiec to nie musi być pikuś

O tym Wołowcu napisałem niejako z rozpędu i widzę, że wywoałałem zamieszanie. Tam nie pójdziemy; to może być trudnekondycyjnie dla osób, które się wcześniej nie "przetestowały".

 

11 hours ago, jaaga76 said:

Ceny to mają kosmiczne...

Te ceny są IMO odpowiednie (niestety), to trogie buty i zwrócą się dopiero po ~23 "klientodobach".

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, myślę że już nic więcej nie wymyślimy.

Edytowane przez Olekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mało nachylone stoki wystarczą buty zimowe w których się chodzi po mieście + raczki. Kurtka, sweter, rękawiczki i czapka to chyba każdy ma. Co do 2000 zimą to można spróbować Kopę Kondracką oczywiście w pewnych warunkach, Beskid czy Pośrednią Turnie lub Kończysty Wierch przez Trzydniowiański. Sam zaczynałem przygodę chodząc w zwykłych traperach 🙂

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...