Skocz do zawartości

Olekk

Użytkownik
 • Postów

  50
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Olekk

Newbie

Newbie (1/14)

4

Reputacja

 1. Czasem w tych firmach podróżniczych można zamawiać na wymiar za niec wyższą cenę; coś wykombinuję. Mam skarpety nie uciskające, ale chciałem mieć stricte trekkingowe z tymi wszystkimi "technologiami", co mają np. te od IceBreaker-a. Tam jest dużo różnych materiałów itd., tego się nie da na drutach zrobić, trzeba mieć linię produkcyjną.
 2. @barbie609Nawet ich nie zakładałem po zobaczeniu jak siasne są (żeby zrobić zwrot), ale znikłyby na pewno, ja od wszystkich innych za ciasnych do tej pory.
 3. @barbie609Są za ciasne nawet tuż po wyjęciu z przesyłki. @Mnich ModeratorTo właśnie były rozmiar większe. Nie jestem cukrzykiem. A czy u Ciebie zostawiają takie ślady typowe dla zbyt ciasnych skarpet na koniec dnia wyżej od kostki?
 4. Głównie kostka i wyżej, ale trochę wszędzie
 5. Witajcie, Czy ktoś znalazł jakieś skarpety trekkingowe, które nie uciskają? Ja ostatnio parę modeli próbowałem, m. in. Icebreaker -a ale nawet we większym rozmiarze niż noszę są strasznie cisane.
 6. Ale akurat bez butów odpowiednich, raczków i raków to nawet wejście do Murowańca czasem jest trudne. A mając jeszcze czekany mogę im pokazać np. hamowanie tam koło schroniska, gdzie wszyscy to ćwiczą. @Q'botDziękuję, ciekawe. O tym Wołowcu napisałem niejako z rozpędu i widzę, że wywoałałem zamieszanie. Tam nie pójdziemy; to może być trudnekondycyjnie dla osób, które się wcześniej nie "przetestowały". Te ceny są IMO odpowiednie (niestety), to trogie buty i zwrócą się dopiero po ~23 "klientodobach". Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, myślę że już nic więcej nie wymyślimy.
 7. Bez przesady, 2000 to np. żółtym szlakiem na Kasprowy i Liliowe.
 8. Właśnie o to chodzi, żeby im jakąś przygodę zafundować, a nie sightseeing
 9. Zamówiłem go ale zwróciłem bo za ciężki. Finalnie mam Deuter Speed Lite 30 Azure - bardzo polecam, o wiele lepszy niż te co my mamy/mieliśmy.
 10. Wiajcie, Mam do oprowadzenia 1 osobę na wypad gdzieś na wysokość Przełęczy Świnickiej, Wołowca czy coś podobnego (będzie zalżało od pogody). Za jakiś czas będzie to samo, ale 2 osoby już. Część sprzętu mam w 2 egzemplarzach, a część można wypożyczyć. Ale nie mam pomysłu, skąd wziąć buty, a w drugiej kolejności kurtkę membranową i odpowiednie spodnie. Wiem, że można wypożyczać sprzęt narciarski, ale chyba nie nada się do trekkingu? Nie znam żadnej wypożyczalni, co oferuje buty, kurtki i spodnie. Macie może jakieś pomysły, skąd wziąć brakujące rzeczy? A może jakieś buty z Dechatlonu za 100-200 zł jak je mocno zaimpregnuję nadadzą się? Tylko czy do nich można założyć raczki i raki?
 11. Czegoś nie rozumiem. Znalazłem że mój Folcraz 30 Air ma w sumie mniej więcej takie same wymiary w cm, jak RG Camp Active 40. Producenci podają te wymiary arbitralnie, czy to naprawdę są ścisłe wartości?
 12. @Jędrek Jak sztywny system nośny ma ten plecak? Wentylacja pleców jest OK?
 13. @vatra Trochę ciężki jak na tą cenę i chyba jes tylko wersja damska
 14. @Paweł256Mam, czy ten pokrowiec w podłodze jest odczepialny? A pas biodrowy? Da się jakoś zredukowac wagę tego plecaka?
 15. A dobrze rozumiem, że żeby wentylacja pleców była bardzo dobra (w tym Folcraz 30 Air była), to musi być siatczka dystansowa na całe plecy?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...