Skocz do zawartości

Filmy i dokumenty warte polecenia


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Mnich Admin napisał:

Jeszcze nie, ale jest na mojej liście 🙂 Warto? 

Warto. Nie jest wybitny,  ale dość solidny. Zbudowany na Gierszałcie, ale to dla Schuscharda warto film obejrzeć.  Wypadł w swojej roli bardzo dobrze. To film szpiegowski( oczywiście nie w stylu bonda ;) )a mimo to,  to właśnie ta drugoplanowa postać,  którą gra Schuschard, robi w tym filmie różnicę. 

I wczoraj jeszcze szedł pierwszy odcinek   "Zatoki szpiegow " Dotrwałam do połowy. 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2024 o 09:54, wjesna napisał:

Warto. Nie jest wybitny,  ale dość solidny. Zbudowany na Gierszałcie, ale to dla Schuscharda warto film obejrzeć.  Wypadł w swojej roli bardzo dobrze. To film szpiegowski( oczywiście nie w stylu bonda 😉 )a mimo to,  to właśnie ta drugoplanowa postać,  którą gra Schuschard, robi w tym filmie różnicę. 

I wczoraj jeszcze szedł pierwszy odcinek   "Zatoki szpiegow " Dotrwałam do połowy. 

Bardzo dobry film. Dzięki @wjesnaza polecajkę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam   "Napoleona". I taka myśl mi towarzyszyła - jak to Łysiak zobaczy...

W każdym razie @barbie609 moderatormoderatorniech lepiej nie ogląda. Chyba, że chce snajpera zobaczyć, to zapraszam 😉

Jest coś, co podobało mi się w filmie - kostiumy.  Wyglądają zjawiskowo, jakby zdjęte z bohaterów ze starych portretów. 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wjesna napisał:

Obejrzałam   "Napoleona". I taka myśl mi towarzyszyła - jak to Łysiak zobaczy...

W każdym razie @barbie609 moderatormoderatorniech lepiej nie ogląda. Chyba, że chce snajpera zobaczyć, to zapraszam 😉

Jest coś, co podobało mi się w filmie - kostiumy.  Wyglądają zjawiskowo, jakby zdjęte z bohaterów ze starych portretów. 

 

"Napoleon" - według mnie - bardzo, ale to bardzo przeciętny. To chyba jeden z najsłabszych filmów R. Scotta. Nie uratował go również obsadzony w roli głównej Phoenix. Szkoda, bo bardzo lubię i cenię tego aktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2024 o 17:26, Mnich Admin napisał:

"Napoleon" - według mnie - bardzo, ale to bardzo przeciętny. To chyba jeden z najsłabszych filmów R. Scotta. Nie uratował go również obsadzony w roli głównej Phoenix. Szkoda, bo bardzo lubię i cenię tego aktora. 

Też go lubię.  Myślałam, ze w tej roli będzie rewelacyjny. Nie wyszło. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jędrek napisał:

99,9 % widzów też tego nie wie. 

więc może im się spodoba.Poza ty razi mnie oficer wojsk lądowych ze wstążką Krzyż Żelaznego na guziku a bez krzyża. W tym miejscu to ma chyba szturmową odznakę piechoty. No i te niby rain bany , żeby to jeszcze Luftwafe ale Herr? . Nie jestem purystą ale mnie to razi.

9 godzin temu, Jędrek napisał:

Za to Gellner dobrze wygląda w niemieckim mundurze. Wiadomo że nie aż tak jak Kloss czy Brunner

czy ja wiem , trochę tak jak ja na pierwszym roku ,czyli taki wypłosz. W książce Adama Przechrzty ,, Sługa imperium,, ukuto fajne określenie na młodych oficerów ,, pryszcz,, .Wzięło się stąd że niektórzy młodzi oficerowie miewają jeszcze problemy dermatologiczne🙃.wydaje mi się że tu pasuje.

Może kiedyś coś obejrzę , ale czy to dorówna nieco zapomnianemu ,,Pograniczu w ogniu,, ...wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem , inicjatywa bardzo cenna, ale dla amatorów takich ja ,to było zbyt długie , nużące. Prowadzący nieco usypiający jakby to skompresować do 30 minut , ograniczyć teorię , metodologię przełożyć to na prostszy język było by lepiej. To co jest to tak bardziej dla przewodników.Aczkolwiek warto się przemęczyć.

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma osoby, która bywając w Karpaczu tego budynku by nie kojarzyła. Ale ile zna jego historię? Przyznaje się, ja też nie znałam. Fajnie, że w końcu zacznie działać i znowu kawał historii zostanie przypomniany.

https://gazetawroclawska.pl/hotel-orlinek-w-karpaczu-jeden-z-symboli-luksusowego-wypoczynku-w-karkonoszach-zostanie-uratowany-inwestor-to-gigant/ga/c1-18236549/zd/73238729

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, barbie609 moderator napisał:

.Z-ne bis

(Nie)stety. Karpacz przeżywa boom niespotykany. Kilkanaście lat temu na co drugim domu wisiały ogłoszenia o sprzedaży. Dziś " kurort". My uciekliśmy do Szklarskiej i coraz bardziej zerkamy na Przysięgę i Jagniątków. Juz to pisałam - dla mnie Dolny Śląsk to kraina cudów natury i niekończącej się historii. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jaaga76 napisał:

Juz to pisałam - dla mnie Dolny Śląsk to kraina cudów natury i niekończącej się historii. 

dla mnie też

17 minut temu, jaaga76 napisał:

My uciekliśmy do Szklarskiej i coraz bardziej zerkamy na Przysięgę i Jagniątków.

no my lubimy Świeradów , mam nadzieję że tam się niewiele zmieni , bywaliśmy też w Walimiu

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...