Skocz do zawartości

Filmy i dokumenty warte polecenia


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.10.2023 o 12:07, barbie609 napisał:

ks Gadowski i w Pieninach ostro znakował  trudne szlaki

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skalna_Perć_(Pieniny)

szkoda ,że tego szlaku już nie ma ,no ale rysie mają spokój.

No proszę, tego nie znałem. W sumie trochę szkoda, byłby kolejny ciekawy szlak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
11 godzin temu, jaaga76 napisał:

Nie wiem, czy będzie godny polecenia, ale tematyka ciekawa.

 

Jeśli mowa o niewygodnej historii to polecam książkę Piotra Pytlakowskiego "Ich matki nasi ojcowie". To historia Niemców którzy zostali na terenach zachodnich nowej Polski, które wcześniej należały do nich. Obiektywnie, bez ocen i moralizowania. Warto przeczytać.

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zośka napisał:

Jeśli mowa o niewygodnej historii to polecam książkę Piotra Pytlakowskiego "Ich matki nasi ojcowie". To historia Niemców którzy zostali na terenach zachodnich nowej Polski, które wcześniej należały do nich. Obiektywnie, bez ocen i moralizowania. Warto przeczytać.

Lubię jego pióro, kiedyś czytałem jego książki poświęcone średnio wdzięcznemu tematowi, jakim były historie dotyczące przestępczego półświatka 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaaga76 napisał:

Nie wiem, czy będzie godny polecenia, ale tematyka bez wątpienia ciekawa.

https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/biala-odwaga-mamy-zwiastun-filmu-o-kolaboracji-czesci-gorali-z-nazistami/f2xrfe4

 

Chętnie obejrzę. Zgadza się, temat ciekawy.  Zobaczymy jak o nim opowiedzieli.

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jaaga76 napisał:

I pewnie poki nie znajdą ciała, to tylko domysły....

 Jak wiesz Mallory został odnaleziony a sumie dalej niewiele wiemy,  o Rutkiewicz prawdę znają góry i pewnie już tak zostanie. Zresztą góry bez takich takich tajemnic to jak lizak bez patyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

🎥 Właśnie obejrzałem "Śnieżne Bractwo" (Netflix) i napisać o nim, że jest mocny, to jakby nic nie napisać (sic!) ‼️

Nie jest to może film wybitny, ale historia katastrofy lotniczej w Andach i rozpaczliwej walki bohaterów o przeżycie pokazana jest bardzo szczegółowo, a momentami wręcz drastycznie.

Dość napisać, że moja przyjaciółka podczas seansu kilka razy chwyciła mnie za rękę i zamknęła oczy. A po końcowych napisach wyznała: - Chyba będę miała traumę do końca życia... 

Czy warto? Dla pięknych widoków absolutnie tak. Andy pokazane są bardzo zjawiskowo. A co fabuły - film jest oparty na faktach, więc każdy chyba wie, jak się zaczyna i jak kończy. Daję solidne  5,5/10. 

  • Lubię to ! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Śnieżne Bractwo" - kolejny film, który idealnie wpisuje się w hasło "lepsze jest wrogiem dobrego". Od pierwszej wersji dzielą go Himalaje. Film jest przegadany, bez napięcia, z pseudofilozoficznym zadęciem. Nie pozostawia widza ani na minutę samego ze sobą- wszystko jest wyjaśnione.... Szkoda czasu. Lepiej obejrzeć wersję z 1993 roku (Alive - dramat w Andach). 

Edytowane przez jaaga76
  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wjesna napisał:

To brzmi jak ,,można obejrzeć  ale po co" 

Bo nie jest to film wybitny. Stąd taka ocena. Ot taki przeciętniak, którego głównym zadaniem jest gra na emocjach. Do pierwowzoru mu daleko. Ogromnym plusem są zdjęcia, stąd lekko zawyżona ocena. Z pewnością nie jest to film, do którego chciałbym wrócić. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mnich Admin napisał:

Bo nie jest to film wybitny. Stąd nie wysoka ocena. Ot taki przeciętniak, którego głównym zadaniem jest gra na emocjach. Do pierwowzoru mu daleko. Ogromnym plusem są zdjęcia, stąd lekko zawyżona ocena. Z pewnością nie jest to film, do którego chciałbym wrócić. 

Aha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mnich Admin napisał:

Jestem ciekawy Twojej opinii @wjesna. Zauważyłem, że lubisz dobre kino i mamy podobny gust 🙂 Jak obejrzysz, chętnie z Tobą podyskutuję. 

 Chciakam wczoraj, ale jakiś tak wyszło, że zamiast tego obejrzałam,,Różyczkę 2"  I to właśnie taki film, który można obejrzeć, ale po co. Nie udal się. 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wjesna napisał:

 Chciakam wczoraj, ale jakiś tak wyszło, że zamiast tego obejrzałam,,Różyczkę 2"  I to właśnie taki film, który można obejrzeć, ale po co. Nie udal się. 

Zgadzam się. O ile pierwsza część "Różyczki" była nawet całkiem, o tyle druga to kompletna klapa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...