Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

@Jędrek 4 pory roku mam na stałe w zmieniarce w aucie. Wspaniale się słucha podczas jazdy. Oprócz tego Slayer (to mój number one?), Motorhead i Iron Maiden. Ale mam też stary Lombard czy Oddział Zamknięty. I żeby było trochę różnorodnosci to bardzo lubię Wodeckiego i Niemena ale też Franka Sinatrę. I też nie lubię rapu, hiphopu i tych wszystkich "młodych podobno zdolnych" których nie sposób rozróżnić?

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Jędrek said:

Nie znoszę smrodu papierosów i tego całego syfu jaki palacze mniej lub bardziej świadomie robią wokół siebie.

No to przybij piątkę ;)

Jeśli zionąć to ogniem! Czyli np. parafiną, czy naftą, z tego są fajne płomienie ^^

 

A by był sens jarania papierosów, to wypadałoby coś w nich zrolować ciekawego, to już trzeba pytać co kto hoduje i suszy wedle preferencji :classic_ninja:

  • Lubię to ! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zośka napisał:

@Jędrek 4 pory roku mam na stałe w zmieniarce w aucie. Wspaniale się słucha podczas jazdy. Oprócz tego Slayer (to mój number one?), Motorhead i Iron Maiden. Ale mam też stary Lombard czy Oddział Zamknięty. I żeby było trochę różnorodnosci to bardzo lubię Wodeckiego i Niemena ale też Franka Sinatrę. I też nie lubię rapu, hiphopu i tych wszystkich "młodych podobno zdolnych" których nie sposób rozróżnić?

Wśród tych młodych też się trafiają całkiem nieźli, nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Rynek jest teraz spory, a możliwości dotarcia artysty do odbiorcy (i vice versa), nieporównywalne z czasami gdy miałem naście lat. 

Wtedy byliśmy skazani na to co uda się nagrać z radia, głównie z Trójki. Na szczęście dla nas za komuny nikt w Polsce nie zawracał sobie głowy prawami autorskimi, tantiemami itp, - i po prostu puszczali w różnych audycjach całe płyty, również nowości "z zachodu" które udało im się zdobyć. A myśmy to nagrywali, początkowo jeszcze na szpulowe ZK 140, potem na kasetowych Kasprzakach. 

Stare dzieje... Teraz konsument szeroko pojętej kultury ma wszystko podane na tacy, do wyboru, do koloru. 

 

 

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jędrek napisał:

Wśród tych młodych też się trafiają całkiem nieźli, nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka. Rynek jest teraz spory, a możliwości dotarcia artysty do odbiorcy (i vice versa), nieporównywalne z czasami gdy miałem naście

Racja.  Ja czasem słucham tego co mój młodociany gdy razem jedziemy  autem. Oszczędza matkę  wybierając te, w których nie ma za dużo wulgaryzmów, bo nie znoszę przekleństw,  i gdy ich tak trochę posłuchać to okazuje się, że ich utwory mają tekst,  że nie są klepaniem rymów częstochowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zośka napisał:

@Jędrek dla mnie to jest najlepszy kobiecy rockowy głos w Polsce i żadna młoda pseudogwiazdka do pięt jej nie dorasta.

https://www.youtube.com/watch?v=Otf8MvB_weM

Małgośka jest ok. Ale nie zapominajmy o nieodżałowanej Ewie Demarczyk, nie bez kozery nazywanej Czarnym Aniołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawka i Pancerni są honorowo i poza konkurencją. Zmiennicy i Alternatywy 4 podobnie. Do tego jeszcze Dom i 07 zgłoś się. Tych produkcji nawet nie ma z czym porównać, zna się na pamięć i wciąż ogląda z przyjemnością. 

A z nieco nowszych, na szybko:

 

"Glina" - szkoda że nie nakręcili trzeciej serii, scenariusz był już napisany. 

"Kasia i Tomek" - będzie mnie śmieszył do końca życia. 

Na trzecie miejsce kandydatów wielu 

 

 

  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię seriali. Nie są esencjonalne. Rozwleczona akcja mnie nudzi i nie chce mi się oglądać każdego odcinka. Wyjątek to "Alternatywy 4", oglądam namiętnie kiedy tylko się natknę. 

Pamiętam jednak jako dziecko uwielbiałam "Miasteczko Twin Peaks" i "Przystanek Alaska". I taką bajkę "Przygody Baltazara Gabki". To był taki kryminał dla dzieci i od tamtej pory uwielbiam rozwiązywać zagadki kryminalne. 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zośka napisał:

Nie lubię seriali.

Ja współczesnych w zasadzie nie oglądam , no może trochę coś z uniwersum Star Trek  np Picard chociaż to tak głównie dla Stewarta , Frakesa, Spinera i reszty wspaniałej ekipy. Ewentualnie Strange New World bo jest po prostu fajny . Unikam dzieł Netfliksa  czy innych poprawnych wypocin typu nowa syrenka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zośka napisał:

Nie lubię seriali. Nie są esencjonalne. Rozwleczona akcja mnie nudzi i nie chce mi się oglądać każdego odcinka. Wyjątek to "Alternatywy 4", oglądam namiętnie kiedy tylko się natknę. 

Pamiętam jednak jako dziecko uwielbiałam "Miasteczko Twin Peaks" i "Przystanek Alaska". I taką bajkę "Przygody Baltazara Gabki". To był taki kryminał dla dzieci i od tamtej pory uwielbiam rozwiązywać zagadki kryminalne. 

"Twin Peaks" to dla mnie jeden z najlepszych seriali ever. "Przystanek Alaska" też lubiłem. Filmy Barei to oczywiście ponadczasowy klasyk. 

Na VOD też czasem zdarzają się perełki. "Czarnobyl" na HBO to absolutny majstersztyk. Niezła jest też rodzima "Wataha". 

Netflix zszedł na psy, zaglądam tam czasem tylko dlatego, że kuzyn współdzieli ze mną konto. Choć z czystym sumieniem mogę Wam polecić "Breaking Bad" i "Peaky Blinders". 

A tak btw, pamiętacie "Niewolnicę Isaurę"? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mnich Moderator napisał:

A tak btw, pamiętacie "Niewolnicę Isaurę"? ? 

Tego nie kojarzę ale był taki serial, nie pamiętam tytułu ale główny bohater nazywał się Al Bundy i miał żonę siedzącą cały dzień na kanapie, niezbyt rozgarniętą córkę i syna ciamajdę. Też go czasem oglądałam. A z takich starych to jeszcze M.A.S.H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Zośka napisał:

Tego nie kojarzę ale był taki serial, nie pamiętam tytułu ale główny bohater nazywał się Al Bundy i miał żonę siedzącą cały dzień na kanapie, niezbyt rozgarniętą córkę i syna ciamajdę. Też go czasem oglądałam. A z takich starych to jeszcze M.A.S.H.

Strasznie głupi był ten Al Bundy. Taki przaśny humor. A ja lubię humor w stylu Monthy Pythona ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serialami mam podobnie do @ZośkaZosi ale cxasem oglądnę,najczęściej mini serial. 

1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

Czarnobyl" na HBO to absolutny majstersztyk

 

2 godziny temu, Zośka napisał:

Przystanek Alaska".

 

4 godziny temu, Jędrek napisał:

Dom i 07 zgłoś się. 

 

7 godzin temu, barbie609 napisał:

Glina

Oprócz tych podobał mi się  ,,Gambit krolowej" na netflix 

,,To wiem na pewno" na hbo 

A z dawnych  to z sentymentem wspominam ,,Beverly Hills 90210"

 

  • Lubię to ! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wjesna napisał:

Z serialami mam podobnie do @ZośkaZosi ale czasem oglądnę,najczęściej mini serial. 

Mini seriale są ok. Nie zdążę się znudzić. 

Lubię też "Shreka" ale nie wiem czy to zasługa twórców czy raczej świetnych polskich dialogów autorstwa Bartka Wierzbięty. Świetnie je dostosował do polskich realiów nie tracąc przy tym klimatu.

 

  • Lubię to ! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...