Skocz do zawartości

Nie samymi górami żyje człowiek ?


Mnich Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam berneńczyka, żył 16 lat a weterynarz mówił że to najstarszy berneńczyk na świecie. Kiedyś zauważyłam że od jakiegoś czasu nie śpi w budzie tylko obok. Okazało się że pod budą miała gniazdo popielica a w gnieździe kilkoro młodych. Nie wiem czy pilnował tego gniazda czy bał się spać w budzie kiedy coś mu chrobotało pod podłogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mnich Moderator napisał:

Dzięki ?

A komarów się nie boję. Mam bardzo brzydki nałóg - kopcę, jak lokomotywa. A komary, podobnie jak ludzie, nie lubią tego ? 

Czyli będziesz hałasował na skuterze i do tego jeszcze psuł powietrze papierosami... 

Żaglówkę wypożycz, skuter na jeziorze to taka sama wiocha jak quad w lesie. 

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jędrek napisał:

Czyli będziesz hałasował na skuterze i do tego jeszcze psuł powietrze papierosami... 

Żaglówkę wypożycz, skuter na jeziorze to taka sama wiocha jak quad w lesie. 

Jestem gościem, koleżanka zaprosiła i ogarnęła atrakcje ? 

Ale kajaczek wypożyczę ?

A od moich fajek proszę się odpimpać ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jesteś gościem zwalnia cię z myślenia? Hałasujący skuter staje się dzięki temu mniej uciążliwy dla otoczenia? 

A "twoje fajki" są twoje gdy palisz je w wolno stojącym domu, ewentualnie w zamkniętym samochodzie. 

 

W Tatrach też "kopcisz jak lokomotywa"? Już pomijam nawet fakt że oficjalnie jest zakaz palenia na terenie TPN, ale zdajesz sobie sprawę jak twoje kopcenie wk... innych turystów? 

 

Mnie generalnie wciąż zadziwia że większość palaczy w ogóle nie rozumie prostych spraw, tego że dym, popiół i leżące wszędzie niedopałki mogą komuś niepalącemu przeszkadzać, mówiąc oględnie. 

Twoja kobieta/partnerka/narzeczona pali? 

Edytowane przez Jędrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jędrek napisał:

To że jesteś gościem zwalnia cię z myślenia? Hałasujący skuter staje się dzięki temu mniej uciążliwy dla otoczenia? 

A "twoje fajki" są twoje gdy palisz je w wolno stojącym domu, ewentualnie w zamkniętym samochodzie. 

 

W Tatrach też "kopcisz jak lokomotywa"? Już pomijam nawet fakt że oficjalnie jest zakaz palenia na terenie TPN, ale zdajesz sobie sprawę jak twoje kopcenie wk... innych turystów? 

 

Mnie generalnie wciąż zadziwia że większość palaczy w ogóle nie rozumie prostych spraw, tego że dym, popiół i leżące wszędzie niedopałki mogą komuś niepalącemu przeszkadzać, mówiąc oględnie. 

Twoja kobieta/partnerka/narzeczona pali? 

Skoro ktoś mnie zaprasza i zarezerwował atrakcje, w tym skutery, to nie widzę niczego w tym zdrożnego. I z całym szacunkiem, nikomu nic do tego ? 

Owszem, obecna partnerka pali. Poprzednia też paliła. Odpowiadam z jedynie grzeczności, bo nie bardzo rozumiem, dlaczego nałogi moich życiowych partnerek mają być przedmiotem publicznej debaty na forum ? 

Strasznie marudny jesteś. @wjesnamiala rację - forumowy Smerf Maruda ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

i jadę na Mazury 

czasem dobrze pobyć gdzieś na płaskim

9 godzin temu, Mnich Moderator napisał:

A od moich fajek proszę się odpimpać

jako niepalący  nałogowy palacz do pewnego stopnia Cię rozumiem

temat miał być o tym co nas bawi oprócz chodzenia po górach , jak już można było zauważyć trochę bawi mnie historia. Szczególnie druga wojna światowa , historia uzbrojenia i takie tam.

Na tym zdjęciu w Jeleniej Górze tłumaczę Wieśkowi jak działa zabytkowa armata ppanc Zis -2 która była używana w 1 i 2AWP oraz parę lat po wojnie w WP

IMG_6455.jpg.a50f7c9fe414dae114ea735365f80299.jpg

 

a tutaj Gorce ,Tylmanowa , góra Wietrznica , miejsce walk KOP w 1939,bardzo fajne miejsce

IMG_2578.jpg.d18369e636440fba5c23fef325b4e355.jpg

 

Edytowane przez barbie609
  • Lubię to ! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barbie609 historia to fajna rzecz. Dla ludzi ciekawych to niewyczerpane źródło wiedzy. Jak się w nią zagłębisz to już wpadłeś po uszy i ciągle chcesz więcej. Każde zdarzenie pociąga za sobą następne, jedno wynika z drugiego a okoliczności jest tyle że idziesz jak po nitce do kłębka ale zamiast niego są sploty, węzły i rozgałęzienia. I tak ciągle coś odkrywasz, czegoś się uczysz, dowiadujesz i nadal masz mnóstwo do odkrycia.

Edytowane przez Zośka
  • Lubię to ! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zośka napisał:

historia to fajna rzecz.

jak tak trochę poczytasz to znane i opatrzone miejsca okazują się bardzo ciekawe o taki przykład

znany wszystkim widoczek z podejścia na Raptawicką

IMG_4400.jpg.459c14070ac5822da8a1113affd1b1c4.jpg

to prawdopodobnie tutaj w styczniu 1945 roku siedział niemiecki obserwator artyleryjski kierujący ogniem moździerzy stojących na Pisanej . To w trakcie tego ostrzału spłonęło legendarne schronisko w Pysznej.Ot taki smaczek.

  • Lubię to ! 4
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jędrek napisał:

"i kupujesz coraz więcej książek, które piętrzą się w stosy, czekając na przeczytanie" ??

 

Ja mam podobnie. Na szczęście istnieje też taki fajny wynalazek jak "zaprzyjaźniona pani bibliotekarka", która odkłada mi zawsze nowości a ja wybieram sobie coś ciekawego jako pierwsza. Inaczej bym zbankrutowała?. Teraz wprowadziłam sobie limit na kupowanie książek, dwie miesięcznie. Ale przez to lista tych do kupienia rozrasta się w sposób niekontrolowany?

  • Lubię to ! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...